Panašu, kad Apple gali nutraukti Snow Leopard palaikymą, o gal ir ne tik …

Temos: Apple, macOS

Pirmadienį Apple atnaujino Safari 6 ir Safari 7. Šie atnaujinimai skirti 2011 metais išleistai OS X Lion (10.7) ir 2012 metais išleistai OS X Mountain Lion (10.8) ir naujausiai OS X versijai Mavericks (10.9)

Apple naršyklės atnaujinimas skirtas 2009 metais išleistai OS X 10.6 Snow Leopard nebuvo išleistas. Paskutinis OS X Snow Leopard Safari naršyklės atnaujinimas buvo rugsėjo mėnesį ir naujausia šiai OS X versijai skirtos naršyklės versija yra 5.1.10.

Istoriškai Apple naršykles palaiko ilgiau nei pačią OS X ir faktas, kad Apple neišleido Safari atnaujinimo Snow Leopard naršyklei gali būti ženklas, kad ji visiškai nutraukia šio OS X versijos palaikymą.

2011 metų liepos mėnesį Apple paskutinį kartą atnaujino Safari 5.0 į versiją 5.0.6 skirtą 2007 metų spalį išleistai OS X Leopard (10.5) ir tai buvo paskutinis atnaujinimas, kuris buvo išleistas šiai OS X versijai, kurios paskutinį atnaujinimą Apple išleido 2011 metų birželį.

Taip pat Apple pasielgė ir su OS X Tiger (10.4), kurios palaikymas buvo nutrauktas 2009 metų rugsėjį, praėjus daugiau nei keturiems metams nuo jos išleidimo. Apple tęsė Safari 4 palaikymą OS X Tiger dar 13 mėnesių po pačios operacinės sistemos palaikymo nutraukimo. Paskutinė Safari versija skirta OS X Tiger buvo atnaujinta 2010 metų lapkritį.

Paskutinis Safari atnaujinimas OS X Snow Leopard buvo išleistas rugsėjo mėnesį, kartu su pačios operacinės atnaujinimu.

Apple nėra oficialiai paskelbusi, kaip tai padarė Microsoft, kada ji nutraukia OS X palaikymą ir vartotojams belieka tik spėlioti kiek ilgai jie dar gali tikėtis Apple dėmesio.

Apple šiek tiek padažnino savo naujų OS X versijų išleidimą ir gali būti taip, kad OS X Snow Leopard iškrito iš Apple palaikomų operacinių sistemų sąrašo anksčiau nei įprastai - praėjus mažiau nei trims metams nuo jos išleidimo.

Duomenys: Net Applications
OS X Mavericks įdiegta trečdalyje visų Mac kompiuterių, tuo tarpu OS X Snow Leopard vos viename iš penkių Mac’ų.

Lapkričio mėnesio duomenimis OS X Snow Leopard įdiegta 20% visų Mac kompiuterių, tiesa pasakius ją galima aptikti didesniame skaičiuje Mac’ų nei ją pakeitusią OS X Lion (18%).

Eilė Snow Leopard vartotojų turi svarių priežasčių neatnaujinti savo OS X versijos: tai paskutinė OS X versija palaikiusi aplikacijas sukurtas PowerPC procesoriams. Nors Snow Leopard nėra suderinama su šiuo Apple/IBM/Motorola bendrai sukurtu procesoriumi, kurį Apple nustojo naudoti 2006 metais, tačiau ši OS X versija yra paskutinė, kurioje Apple leidžia naudoti Rosetta pagalbinę aplikaciją ir jos pagalba paleisti aplikacijas skirtas PowerPC Inteliniame Mac’e. be to ši operacinės sistemos versija puikiai veikia kaip ir jau kiek senstelėję Mac kompiuteriai nerodantys jokių artėjančios mirties požymių.

OS X Lion ir OS X Mountain Lion taip pat po klaustuku

Abejonių kelia ir Apple planai susiję net su naujesnių OS Lion ir praeitų metų OS X Mountain Lion palaikymu. Kupertino kompanija pasielgė visiškai netikėtai spalio mėnesį šioms operacinėms sistemoms neišleisdama atnaujinimo, tuo tarpu kai atnaujinime skirtame OS X Mavericks buvo ištaisyta virš 50 saugumo klaidų.

Kadangi OS X Mavericks Apple platina nemokamai, o visi kompiuteriai, kuriuose įdiegtos Snow Leopard, Lion ir Mountain Lion gali būti atnaujinti ir veikti su naujausia OS X versija, yra tikimybė, kad Apple taip pat linksta ir link kitų dviejų OS X versijų palaikymo nutraukimo.

Žiūrint į „Net Applications“ analitinius duomenis matome, kad Mavericks užima 32% visų OS X versijų (lapkričio duomenys), tačiau didžiausią pyrago gabalą Mavericks pasiėmė iš Mountain Lion vartotojų (18% praeitą mėnesį) ir OS X Lion (2.5%), tuo tarpu Snow Leopard vartotojų Mavericks praktiškai visai nepaveikė.

Kaip ir įprasta, kol nepriimtas oficialus sprendimas, Apple neatskleidžia savo strategijos ir niekas nežino kaip yra iš tikrųjų. Net paklausus Siri „When is my OS X …… going to stop being supported?“ - jokio vertingesnio atsakymo neišgirsim.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Liūdnos žinios :( Visai nenoriu keisti OS. Snow Leo puikiai tarnauja ir nereikia terabaitų RAM'ui.

    • Taip, išties Snow Leopard puiki OS X versija. Jei ne kelios naujovės naujesnėse OS X versijose prie kurių jau spėjau priprasti ir jos tapo kasdieninės naudojimosi kompu rutinos dalis, galvoju, gal net ir grįžčiau prie „sniegiaus“.
      Čia ne žinios, čia šiaip pamąstymai... Žinios bus, kai Apple oficialiai ką nors praneš.
      Kita vertus tai, kad Apple jos nebeatnaujins nereiškia, kad negalėsi ja naudotis. Jei nebus atrasta kokių nors baisių skylių joje, kas greičiausiai jei per tiek metų nenutiko tai ir nenutiks, gali ją dar 10 metų naudoti kol nusipirksi Mac'ą kuris nebepalaikys Snow Leopard nes apie tokį prosenelį nebus net girdėjęs :)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų