OS X Mavericks tinka devyniems iš dešimties Mac kompiuterių

Sprendžiant iš Interneto analizės, OS X Mavericks operacinė sistema, kurią Apple pradėjo platinti antradienį kaip nemokamą atnaujinimą, gali būti įdiegta daugiau nei 90-tyje procentų Mac kompiuterių

Naujausi Net Applications duomenys rodo, kad 93 procentuose Mac kompiuterių yra įdiegta OS X Mountain Lion, 2011 metų OS X versija Lion ar 2009 metais išleista Snow Leopard.

Kalifornijoje įsikūrusi kompanija surinko statistiką iš dešimčių tūkstančių interneto svetainių. Apple nutarusi OS X Mavericks išplatinti nemokamai tikisi sumažinti fragmentaciją savo OS X vartotojų tarpe.

iOS, kurias Apple platina nemokamai, atnaujinimų strategija rodo,kad daugelis vartotojų stengiasi savo iOS įrenginius atnaujinti į naujausią iOS versiją. Platindama nemokamai Mavericks, programuotojams kuriantiems aplikacijas OS X leis manyti, kad dauguma vartotojų naudoja naujausią Apple operacinę sistemą ir kuriant aplikacijas jas pritaikyti Mavericks ir panaudoti joje esančias unikalias galimybes. Tokiu būdu, jei Mavericks taps „standartinė“ - programuotojai galės nenaujinti senesnėms OS X versijoms skirtų aplikacijų bei stengtis savo aplikacijas kurti suderinamomis su ankstesnėmis OS X.

Rugsėjo 30 dieną, 49 procentuose Mac kompiuterių, kurie jungėsi prie interneto, buvo įdiegta OS X Mountain Lion operacinė sistema. OS X Mountain Lion ir Lion teko po 22 procentus.

Anksčiau kiekvienos Apple OS X versijos kilimą ir kritimą buvo galima prognozuoti: Lion ir Mountain Lion per savo „gyvavimo“ laiką, kiekviena jų, pasiekė 49 procentus. Snow Leopard, turėjusi du karaliavimo metus, prieš tai kai pradėjo atidavinėti pozicijas OS X Lion, buvo pasiekusi 67 procentus. Jei tikėti statistikos dėsningumu, OS X Mavericks greitai sumažins pyrago gabalus, kuriuos dabar turi Ne tik Mountain Lion, bet ir Lion bei Snow Leopard.

Sausio 30 dienos duomenimis: 49% - OS X Mountain Lion 22% - OS X Lion 22% - OS X Snow Leopard 5% - OS X Leopard 2% - kitos OS X versijos

Žinoma, ne visi susigundys nemokamu pasiūlymu ir atnaujins savo turimas OS X versijas. Iš visų OS X versijų, sunkiausiai bus prisivilioti Snow Leopard vartotojus, nes šios OS X versijos vartotojai atspariausi operacinės sistemos atnaujinimams. Daugelis Snow Leopard vartotojų liks prie šios OS X versijos, nes tai paskutinė Apple operacinės sistemos versija, kuri veikė kompiuteriuose su Apple/IBM/Motorola sukurtu PowerPC procesoriumi.

Apple nustojo gaminti PowerPC kompiuterius 2006 metais ir perėjo prie industrijos standartu tapusiu Intel. Snow Leopard yra naujausia OS X galinti naudoti Rosetta - pagalbinę programą leidžiančią PowerPC skirtas aplikacijas paleisti ant Intel procesorių turinčių Mac kompiuterių.

Istoriškai Apple palaiko esamą ir vieną prieš ją buvusią OS X versiją, tačiau Apple bet kada gali nuspręsti, kad Mavericks yra vienintelė palaikoma jos operacinė sistema ir paraginti Mac vartotojus „atsinaujinti“ ypač kai tas atnaujinimas yra nemokamas.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 10 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Ypač kai tam atnaujinimui reikia minimum 4GB RAM. Nu ir kam man keistis iš Snow Leo, jei ji ir dabar puikiai vartosi, o su Mavericku neaišku ar apskritai veiks senos geros programos.

  2. Pasiliksiu kol kas su SL. Puikiai veikia, ko daugiau norėt? Žinoma, Apple gali sugalvoti, kad visi turi naudoti naujausią produktą, bet ir be palaikymo turėtų dar keletą metų viskas veikti.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų