OS X Mavericks tinka devyniems iš dešimties Mac kompiuterių
Sprendžiant iš Interneto analizės, OS X Mavericks operacinė sistema, kurią Apple pradėjo platinti antradienį kaip nemokamą atnaujinimą, gali būti įdiegta daugiau nei 90-tyje procentų Mac kompiuterių
Naujausi Net Applications duomenys rodo, kad 93 procentuose Mac kompiuterių yra įdiegta OS X Mountain Lion, 2011 metų OS X versija Lion ar 2009 metais išleista Snow Leopard.
Kalifornijoje įsikūrusi kompanija surinko statistiką iš dešimčių tūkstančių interneto svetainių. Apple nutarusi OS X Mavericks išplatinti nemokamai tikisi sumažinti fragmentaciją savo OS X vartotojų tarpe.
iOS, kurias Apple platina nemokamai, atnaujinimų strategija rodo,kad daugelis vartotojų stengiasi savo iOS įrenginius atnaujinti į naujausią iOS versiją. Platindama nemokamai Mavericks, programuotojams kuriantiems aplikacijas OS X leis manyti, kad dauguma vartotojų naudoja naujausią Apple operacinę sistemą ir kuriant aplikacijas jas pritaikyti Mavericks ir panaudoti joje esančias unikalias galimybes. Tokiu būdu, jei Mavericks taps „standartinė“ - programuotojai galės nenaujinti senesnėms OS X versijoms skirtų aplikacijų bei stengtis savo aplikacijas kurti suderinamomis su ankstesnėmis OS X.
Rugsėjo 30 dieną, 49 procentuose Mac kompiuterių, kurie jungėsi prie interneto, buvo įdiegta OS X Mountain Lion operacinė sistema. OS X Mountain Lion ir Lion teko po 22 procentus.
Anksčiau kiekvienos Apple OS X versijos kilimą ir kritimą buvo galima prognozuoti: Lion ir Mountain Lion per savo „gyvavimo“ laiką, kiekviena jų, pasiekė 49 procentus. Snow Leopard, turėjusi du karaliavimo metus, prieš tai kai pradėjo atidavinėti pozicijas OS X Lion, buvo pasiekusi 67 procentus. Jei tikėti statistikos dėsningumu, OS X Mavericks greitai sumažins pyrago gabalus, kuriuos dabar turi Ne tik Mountain Lion, bet ir Lion bei Snow Leopard.
Sausio 30 dienos duomenimis: 49% - OS X Mountain Lion; 22% - OS X Lion; 22% - OS X Snow Leopard; 5% - OS X Leopard; 2% - kitos OS X versijos
Žinoma, ne visi susigundys nemokamu pasiūlymu ir atnaujins savo turimas OS X versijas. Iš visų OS X versijų, sunkiausiai bus prisivilioti Snow Leopard vartotojus, nes šios OS X versijos vartotojai atspariausi operacinės sistemos atnaujinimams. Daugelis Snow Leopard vartotojų liks prie šios OS X versijos, nes tai paskutinė Apple operacinės sistemos versija, kuri veikė kompiuteriuose su Apple/IBM/Motorola sukurtu PowerPC procesoriumi.
Apple nustojo gaminti PowerPC kompiuterius 2006 metais ir perėjo prie industrijos standartu tapusiu Intel. Snow Leopard yra naujausia OS X galinti naudoti Rosetta - pagalbinę programą leidžiančią PowerPC skirtas aplikacijas paleisti ant Intel procesorių turinčių Mac kompiuterių.
Istoriškai Apple palaiko esamą ir vieną prieš ją buvusią OS X versiją, tačiau Apple bet kada gali nuspręsti, kad Mavericks yra vienintelė palaikoma jos operacinė sistema ir paraginti Mac vartotojus „atsinaujinti“ ypač kai tas atnaujinimas yra nemokamas.
Ypač kai tam atnaujinimui reikia minimum 4GB RAM. Nu ir kam man keistis iš Snow Leo, jei ji ir dabar puikiai vartosi, o su Mavericku neaišku ar apskritai veiks senos geros programos.
Apple sako minimum 2GB, bet aš neįsivaizduoju koks ten darbas gali būti su 2GB RAM, o su programomis visko gali būti, ypač jei senas naudoji.
http://support.apple.com/kb/HT5842
Kita vertus SL puiki OS X versija, nors 4GB ir jai nepakenktų.
kita bėda kad DDR2 operatyviosios atminties kainos kandžiojasi jau...
2007 late iMac turi du lizdus, pagal apple valgo iki 4GB ram, pagal kitus interneto šaltinius - iki 6 GB...
bet, žinoma, lizdai užimti (2+1GB), tad atsinaujint iki 4 GB jau brangu ir neefektyvu, o atsinaujint iki 6 GB - labai brangu ir šiek tiek rizikinga - ar veiks...
imho SL niekur neturėtų išeiti.
Visada geriau kai abu atminties moduliai yra vienodi. Gavus tokį patį 2GB RAM čipą, koks stovi dabar ir 1GB pakeitus dviem, turėtum 4GB. Kiek tai pagerintų kompo veikimą - klausimas.
Anot Apple maksimalus palaikomas RAM kiekis 4GB.
http://support.apple.com/kb/HT1423
Dėl veikimo reikia paskaitinėti forumuose, nes gali būti, kad veiks ir matys 6GB, bet išnaudos tik 4GB.
Pasiliksiu kol kas su SL. Puikiai veikia, ko daugiau norėt? Žinoma, Apple gali sugalvoti, kad visi turi naudoti naujausią produktą, bet ir be palaikymo turėtų dar keletą metų viskas veikti.
Manau, kad nepriklausomainuo to ką sugalvos Apple, turima operacinė sistema veiks tol, kol tu jos nepakeisi. Jei kompas gyvens 15 metų ir tave tenkins jame turima programinė įranga, galėsi naudoti tą kompą sėkmingai ir toliau (nebent visi pasaulio www, pašto ir kitokie serveriai pereitų prie kokių nors naujų standartų, kurių SL jau nebepalaikytų). Žinau žmonės, kurie ir dabar naudoja Panther ir viskas ten gerai :)
Na kaip. Sugalvos, tarkim, kad naujiems iOS update'ams reikia naujesnės iTunes verijos, o ji galės būti įdiegta tik Mavericke ir viskas, teks upgrade'intis. Būdų yra, tik nesinori, kad jie būtų naudojami.
Manau, kad jau dabar norint atnaujinti iOS ar atsisiųsti programėles ir t.t. nebūtina naudoti iTunes, o galima tiesisi iš interneto. Gali net kompo visai neturėti...
Teisybė. Bet man kažkaip saugiau, kai back up'ą pasienkriptinu iMac'e. Kita vertus, be iTunes net nežinočiau kaip susikelti norimą muziką ar nuotraukas.
Na taip, jei nori iš kompiuterio persikelti kažką tada reikalingas kompiuteris ir atitinkamai iTunes, bet jei turimas komplektas veikia dabar tai turėtų veikti ir ateityje. Nesklandumai galėtų prasidėti, jei tarkim nusiperki naują iPhone ir lieki prie senos OS X. Naujas iPhone gali reikalauti naujesnių iTunes, kuriems įdiegti reikalinga naujesnė OS X.