Kas yra Mavericks ir ar naujausia OS X versija tokia mirtinai pavojinga?

Tema: macOS

Laukiantys naujosios OS X versijos jau pradėjo skaičiuoti valandas iki to momento, kai Apple oficialiai paskelbs išleidimo datą ir kainą.

Nuo 2001 metų, kiekviena OS X versija turėjo didelių kačių pavadinimus, pradedant nuo kodinių OS X pavadinimų Cheetah (gepardas) ir Puma bei užvadinimų tradicijas tęsiančiais Panther, Tiger, Leopard, Snow Leopard, Lion ir galiausiai Mountain Lion 2012 metais. Apple programinės įrangos departamento viceprezidentas Craig Federighi pajuokavo, kad naujosios Apple operacinės sistemos pavadinimas bus „Sea Lion“ (jūrų liūtas) ir didelių kačių era baigėsi.

Apple „žaidė“ su pavadinimais Cabernet (10.9) ir Syrah (10.10), bet matyt vynas nelabai patiko Apple darbuotojų skrandžiams ir birželio mėnesį Apple paskelbė, kad sekančių OS X versijų pavadinimai bus susiję su Kalifornijos vietovardžiais.

Nėra abejonės, kad Apple marketingo departamentas (ir Kalifornijos turizmo taryba) mąstė apie Bay Bridge, Lake Taho, Sacramento, Humboldt, Yosemite ir kitus pavadinimus. Bet kur ir kas yra tas Mavericks?

Lengva įsivaizduoti kokie vaizdiniai kilo marketingo departamento komandos narių galvose: nesibaigianti Kalifornietiška vasara, vandenyno bangų mūša ir begalė meninių, į apvalius tunelius susisukusių lūžtančių bangų, nuotraukų. Bet romantika čia ir baigiasi.

Mavericks bangos
Nuotrauka: Surf

Mavericks laikoma viena pavojingiausiai lūžtančių bangų vieta visoje Šiaurės Amerikoje. Mavericks yra viena iš nedaugelio vietų kur žuvo profesionalūs banglentininkai. 1994 metais Mavericks pasiglemžė didžiųjų Havajų bangų raitelį Mark Foo, o 2011 pareikalavo dar vienos aukos - Sion Milosky. (Prieš kelis mėnesius iki Mavericks bangos prarijo Milosky, jis išlošė „North Shore“ geriausio metų banglentininko vardą ir panaudojo savo 25 000 JAV dolerių prizą kelionei į Mavericks).

Išrinktųjų viso pasaulio didžiųjų bangų raitelių tarpe gal atsirastų tik koks 100, kurie ryžtųsi pasikinkyti šiaurines Mavericks bangas, kurių aukštis gali siekti iki 24 metrų (maždaug 8 aukštų namas). Tie, kurie ryžtasi tokiam svaiginančiam šokiui su likimu, naudoja specialią įrangą: šalmus, kartais gelbėjimosi liemenes, specialius vandens motociklus padedančius pavyti milžinišką bangą ir užsiropšti ant jos viršūnės bei gelbėjimo komandą - tai, kas galvojant apie nuostabius Kalifornijos paplūdimius, paprastai, neiškyla vaizduotėje ir sunkiai siejasi su patogia ir saugia operacine sistema. Kalbant apie Mavericks kaip vardą, jis populiaresnis šunų nei kačių tarpe.

Mavericks bangos. Nuotrauka: Julie Blaustein/Flickr
Nuotrauka: Julie Blaustein/Flickr

Eilę metų buvo manoma, kad Mavericks yra per daug pavojinga banglenčių sportui ir tik vienas Jeff Clark, 15 metų čia skraidė bangų keteromis pasikinkęs vandenyno bangų galią ir sėkmę.

1961 metais, trys banglentininkai lydimi Vokiečių aviganio Mavericks atvyko į Half Moon Bay paplūdimį jo išbandyti. Diena buvo nebloga, nebuvo milžiniškų bangų, kuriomis taip garsėjo ši vieta ir Mavericks murgdėsi vandenyje kartu su banglentininkais kol, saugumo sumtimais, buvo pririštas krante. Kadangi jis buvo vienintelis iš keturių, kuris negalėjo pasimėgauti visais paplūdimio bangų teikiamais malonumais, jie šią vietą pavadino jo vardu. Taip gimė Mavericks.

Jei nauja Apple OS X pavadinimų strategija neprigis, jie visada galės pasukti atgal, pareiškę, kad gyvūnų pavadinimai lydintys jos operacines sistemas yra seniai suplanuota strategija ir dar sekančią OS X versiją pavadins OS X Lassie (Lesė - šuns vardas) :)

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Na tikekimes, kad tokiu dideliu bugu nebus kaip sios bangos :)
  Megstu ir as dideles bangas, kiekviena vasara praleidziu atostogas prie Atlanto vandenyno, vien del dideliu bangu, neiko nera geriau kaip maudytis didelese bangose :)

 2. Bugu kaip ir visos os turi, vienos labiau matomos kitos maziau arba su kai kuriomis susitaikydavai.
  Keista pasirode tai kad jau GM versija buvo taisoma, ko iki siol liktai nebudavo.
  Jei apie bugus esu turejas kelis kartus luzusia OS kur raides pasirodydavo, cia kaip su melynu win langu, vienu kartu pavyko isjungus vel uzkrauti os kitu atveju tik bakupas padejo.

  • Nei viename savo Mac'e per eilę metų nesu matęs nei mėlyno nei pilkojo mirties lango. Mėlyno lango problema dažniausiai susijusi su logino metu vykstančiais grafikos pasikeitimais ir dažniausiai, kiek man teko ją nagrinėti, susijusi su Adobe Flash ir Firefox. Kurį laiką tą problemą galėdavo sukelti ir Apple Thunderbolt tvarkyklės, kai būdavo naudojamas Thunderbolt išorinis monitorius.
   Klaidų turi kiekviena operacinė sistema ar programinė įranga. Klaidų nedaro tie, kas nedaro nieko.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų