iPhone naudoja mobilius duomenis net ir prisijungus prie Wi-Fi

Gaunu nemažai laiškų iš skaitytojų prašančių padėti išspręsti problemą ar atsakyti klausimą susijusį su iOS ar OS X įrenginių naudojimų. Pagalvojau, kad kai kurie užduodami klausimai gali būti aktualūs ir daugiau iOS ar OS X vartotojų, todėl atsakymus į juos retkarčiais parašysiu ir viešai.

Laba diena,
pastebėjau, kad mano iPhone naudoja 3G duomenis net ir tada kai yra prisijungęs prie Wi-Fi tinklo. Kodėl taip yra ir kaip to išvengti?
Duomenų Naudotoja

Taip yra jau seniai, nuo iPhone 3G laikų, tačiau naujiems iPhone savininkams tai gali būti naujiena.

iPhone, o manau ir iPad su 3G kortele, kai yra nepajungti krautis ir „miega“, aukštesnį prioritetą suteikia mobilių duomenų tinklams, nes pastarieji yra patikimesni ir naudoja mažiau elektros energijos.

iOS taip pat naudoja mobilius duomenis Messages ir PUSH žinutėms priimti, todėl jei esate iPhone sukonfigūravę paslaugas naudojančias PUSH’ą, pvz, Exchange tipo elektroninį paštą (iCloud.com, Outlook.com ir t.t.) jis pirmenybę suteiks mobiliems duomenims.

Išimtis yra kai telefonas pajungtas krautis, tada nėra reikalo tausoti jo akumuliatorių ir naudojamas Wi-Fi tinklas jei prie jo prisijungta.

Kiek mobilių duomenų bus sunaudota priklauso nuo to kiek ir kokio tipo žinučių gausite telefonui esant „ramybės būsenoje“.

Grąžinus mobilių duomenų statistiką į pradinę padėtį ir nepajungus telefono prie krovimo, per naktį mano telefonas sunaudojo 611,6 KB mobilių duomenų. Per tą laikotarpį gavau vieną trumpą laišką. Jei duomenų srautas telefonui miegant nepadidėtų jis per mėnesį viso labo sudarytų 18MB, tačiau telefonas miega ir dienos metu, jei jo nemaigote be perstojo.

Jei naudojamas duomenų planas labai mažas arba labai brangus, duomenis geriau išjungti kai nėra reikalo juos naudoti:

iOS 7
 • Settings > Cellular > Cellular Data perjungti į OFF
iOS 6 ir ankstensėse
 • Settings > General > Network Cellular Data perjungti į OFF
iOS 9 ir naujesnėse

Tačiau paprasčiausias sprendimas būtų pasididinti mobilių duomenų planą, jie Lietuvoje nebrangūs ir naudoti telefoną nesukant sau galvos apie išnaudotą mobilių duomenų kiekį.

Apie tai kaip pažiūrėti kiek mobilių duomenų naudoja jūsų iPhone, kuriame įdiegta iOS 7 skaitykite straipsnyje: „Kaip sužinoti kiek kuri aplikacija naudoja mobilių duomenų“.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. iOS7 "Settings > Cellular > Enable 3G perjungti į OFF"- kartais ne settings>cellukar>cellular data? Nes 3G išjungimas reikštų, kad bus naudojamas mobilus internetas EDGE arba kitaip 2G :)

 2. Vat norėčiau padiskutuoti dėl šio teiginio:
  "iPhone, o manau ir iPad su 3G kortele, kai yra nepajungti krautis ir „miega“, aukštesnį prioritetą suteikia mobilių duomenų tinklams, nes pastarieji yra patikimesni ir naudoja mažiau elektros energijos."

  Buvo daug diskusijų šiuo klausimu, tačiau daugeliui įjungus mobilųjį internetą, ypač 3G, tai baterija nusėsdavo greičiau nei paliekant su WiFi. Ir asmeniškai pats pastebėjau, jog naršant su WiFi ar paliekant miegojimo režimu baterija laiko daug geriau. Beja, ką pastebėjau, tai ant iOS7 užrakinus telefoną, WiFi būna visalaik aktyvus, ne kaip buvo ant iOS6, kad po pusės minutės WiFi atsijungia. Kokia Jūsų nuomonė šiuo klausimu ;D

  • Kuris iš šių dviejų prisijungimų „ėda“ bateriją daugiau, mano galva, gali priklausyti nuo kelių faktorių, tokių kaip:
   - perduodamų duomenų kiekio
   - signalo stiprumo
   Jei paimti labai trumpą laiko tarpą, ir paskaičiuoti Wi-Fi ir 3G ar LTE sunaudojamą baterijos energijos kiekį, mobilūs duomenys reikalauja mažiau elektros energijos nei Wi-Fi. Tačiau, jei skaičiuoti ilgesnį laiko tarpą, per kurį perduodama daugiau duomenų - Wi-Fi sunaudos mažiau elektros energijos, nes duomenų perdavimas truks trumpiau (omenyje turiu situaciją, kai tiek 3G tiek ir Wi-Fi signalo stiprumas yra maksimalūs ir Wi-Fi duomenų perdavimo greitis didesnis nei 3G).

   Ramybės būsenoje Wi-Fi sunaudoja daugiau elektros energijos nei 3G.

   Esant silpno signalo (nesvarbu Wi-Fi ar 3G) zonoje ir palikus įrenginyje įjungtą tą paslaugą, baterija sės greičiau: jei mobilaus operatoriaus signalas silpnas, baterija sės greičiau nei ten, kur operatoriaus signalas stiprus tas pats ir su Wi-Fi.

   Kas link visada veikiančio Wi-Fi - tai Wi-Fi visada aktyvus, kai telefonas pajungtas krautis. Kitas, su iOS 7 susijęs dalykas gali būti tas, kad Apple pradėjo naudoti naują duomenų perdavimo būdą/protokolą: „Multipath TCP“, kai naudojamas tiek 3G/LTE ryšys tiek ir Wi-Fi kartu arba pasirenkamas labiau efektyvus duomenų perdavimo būdas. Tarkim PUSH'ams labiau efektyvus yra 3G, nes jis patikimesnis, tačiau didesniems duomenų kiekiams perduoti gali būti parinktas Wi-Fi.

   Daugiau informacijos apie 2008 metais pradėtą vystyti, bet dar labai mažai naudojamą „Multipath TCP“ projektą, pavadintą „Trilogy Project“ galima rasti svetainėje http://www.trilogy-project.org

   Todėl manyčiau, kad atsakymas į klausimą „kas labiau sodiną bateriją 3G ar Wi-Fi“ kiekvienu atveju gali būti labai individualus.

 3. Šiandien kaip tik bandžiau visą dieną prabūti tik su 3G. Baterija išsinaudojo praktiškai taip pat, kaip ir su aktyviu Wi-Fi.
  O geriausias būdas sutaupyti bateriją - atsivynioti atgal į iOS 6.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų