FaceTime kokybė vis prastėja

Praeitų metų pabaigoje Apple pralošė bylą, kurioje buvo kaltinama pažeidusi VirnetX patentą panaudodama VPN technologijas iOS ir Mac kompiuteriuose esančioje FaceTime ir teismo sprendimu turėjo sumokėti 368,2 milijono JAV dolerių „nukentėjusiajai“ pusei.

Apple FaceTime skambutis

2010 metais VirnetX išlošė 200 milijonų JAV dolerių vertės bylą prieš Microsoft. Šiuo metu Apple ir kelių kitų technologinių kompanijų, tokių kaip Cisco ir Siemens, laukia dar viena byla su VirnetX.

VirnetX patentai apima domeno naudojimą sukuriant VPN (angl. Virtual Private Network) tinklą, kuriuo naudodamiesi interneto svetainių savininkai gali bendrauti su klientais saugiu būdu, ar darbuotojas gali prieiti prie įmonės failų dirbdamas iš namų. Dėl šio patento pažeidimų VirnetX sako patyrusi 708 milijonus JAV dolerių nuostolių.

„Metų metais Apple atsisako mokėti už VirnetX patentus“, - savo baigiamojoje teismo kalboje sakė advokatas Doug Cawley atstovaujantis VirnetX. „Apple sako jie nepažeidžia, bet Apple programuotojai patvirtino, kad kurdami sistemas jie visiškai nesigilina į jokius patentus“.

Prieš VirnetX bylą, beveik visiems Apple FaceTime skambučiams buvo naudojama tiesioginio ryšio sistema. Žinoma, prieš tai Apple patikrindavo, kad abi pusės turi galiojančias FaceTime paskyras ir tada leisdavo tiesioginį bendravimą tarp įrenginių, nenaudojant jokių tarpinių serverių.

Teismo metu abi šalys sutarė, kad jei Apple nukreips skambučius per savo serverius - tada toks susijungimas nepažeis VirnetX patentų. Po to kai Apple buvo pripažinta kalta ir suprato, kad gali tekti už tai sumokėti - ji modifikavo faceTime sistemą taip, kad FaceTime skambučiai būtų nukreipiami per jos serverius.

Nors šis „patentų“ apėjimas padėjo Apple išsaugoti milijonus dolerių nemokant už patentuotos technologijos naudojimą tai tuo pačiu pakėlė paslaugos savikainą, nes buvo naudojami tarpiniai serveriai. Dėl atsiradusių papildomų tarpinių taškų pablogėjo paslaugos kokybė. Apple klientų aptarnavimo tarnybos įrašai parodė, kad dėl pablogėjusios FaceTime skambučių vaizdo kokybės, į Apple buvo kreiptasi daugiau nei pusę milijono kartų.

Gindamasi teisme Apple stengėsi sumenkinti VirnetX patentų svarbą, sakydama, kad tai tik maža dalelė daug didesnio dalyko, tačiau atrodo, kad VirnetX patentai buvo labai svarbūs skambučių vaizdo kokybei ir paslaugos kainai.

Ar dažnai naudojate FaceTime? Kaip jums vaizdo kokybė ar jaučiate kokybės pablogėjimą lyginant su praeitais metais?

Žymos
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Na, kokybė tikrai prastesnė nei anksčiau. O ir sujungimas užtrunka kur kas ilgiau bei daug dažniau visai nepavyksta susisiekti.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų