Apple iOS Messages - ar viską žinome?

Messages tai Apple sukurta aplikacija skirta OS X ir iOS operacinėms sistemoms. iPhone vartotojai Messages pagalba siunčia ir trumpąsias SMS žinutes.

Žemiau aprašoma Messages aplikacija skirta iOS 6.
Apie tai kas naujo iOS 7 Messages, skaitykite straipsnyje: „iOS 7 Messages, kas naujo?“.

Nuo OS X Mountain Lion, Mac kompiuteriuose, Messages pakeitė iChat aplikaciją ir dabar palaiko iMessages - Apple žinučių paslaugą skirtą iOS įrenginiams.

iPhone Messages aplikaciją turi nuo iOS 3 versijos. iOS 3 Messages pakeitė Text aplikaciją. Nuo iOS 5 iPad ir iPod touch taip pat turi Messages aplikaciją ir gali siųsti žinutes į kitus iOS įrenginius ar Mac kompiuterius. Nuo iOS 6 iPad ir iPod touch taip pat gali siųsti žinutes nurodant kito iPhone gavėjo telefono numerį, o jei vartotojas turi iPhone ir kitus iOS įrenginius ar Mac kompiuterį su OS X Mountain Lion - SMS žinutes išsiųstas jo iPhone telefonu numeriu jis gaus ir tuose kituose įrenginiuose bei galės į jas atsakyti iš jų (jei tuose įrenginiuose naudoja tą patį Apple ID, kuris susietas su jo telefono numeriu).

iOS Messages

iOS įrenginyje į Messages nustatymus pateksite: atidarę aplikaciją Settings iš sąrašo pasirinkime Messages

Ką kuris iOS Messages nustatymas reiškia:

iOS6 OnOff mygtukai OFF - išjungta iOS6 OnOff mygtukai ON - įjungta

iOS 6 Messages nustatymai
 • A Įjungiama arba išjungiama iMessages paslauga. Atjungus šią paslaugą net ir tarp iPhone ar kitų iMessages palaikančių iOS įrenginių bus siunčiamos SMS žinutės.
 • BĮjungus šį nustatymą, iMessages žinutės siuntėjas matys, kada žinutę perskaitėte (po jo siųsta žinute atsiras užrašas „Read“ su laiku, kada ta žinutė buvo perskaityta). Šis nustatymas neįtakoja to ar jūs matysite kada perskaityta jūsų siųsta žinutė - tai priklauso nuo jūsų žinutės gavėjo Messages nustatymo.
 • CĮjungus Send as SMS - jei nėra galimybės išsiųsti iMessages (nesate 3G ar Wi-Fi tinkle arba esate atjungę duomenų funkciją) - kitam iPhone bus siunčiama SMS žinutė.

  Jei dažnai tenka siųsti iMessages žinutes į užsienio šalis - geriau atjungti šią funkciją (OFF), nes vietoje nemokamos iMessages gali būti išsiųsta SMS žinutė, o tai kainuos papildomai. Intensyviau susirašinėjant, galima ir nepastebėti, kad siunčiami SMS o ne iMessage ir taip praturtinti savo mobilių paslaugų operatorių.

  Jei esate Send as SMS funkciją atjungę (OFF), ir matote, kad iMessages žinutės išsiųsti nepavyksta tačiau žinutė svarbi ir esate pasirįžę ją išsiųsti kaip SMS - paspauskite ant nesėkmingai siunčiamos Messages žinutės ir palaikykite, atsiras papildomas pasirinkimų langas - pasirinkite „Send as Text Message“

 • DSend & Receive skiltyje matote skaičių elektroninių adresų + telefono numerį (jei turite iPhone) kuriais galite gauti ir siųsti iMessages žinutes. Jei turite iPhone ir iPod touch ar iPad su iOS 6 ar naujesne versija ir juos naudojate su tuo pačiu Apple ID - iš šių įrenginių taip pat galite siųsti iMessages žinutes nurodę gavėjo iPhone telefono numerį bei gausite iMessages atsiųstas jūsų iPhone telefono numeriu. Jei turite Mac kompiuterį su OS X Mountain Lion - taip pat galite gauti ir siųsti žinutes į kitus iPhone telefonus nurodę ne tik gavėjo iMessages registruotus elektroninio pašto adresus, bet ir iPhone telefono numerį. Paspaudę ant šio lauko pamatysite Messages naudojamą Apple ID, registruotus elektroninio pašto adresus ir jei turite iPhone - telefono numerį, kuriais išsiųstas iMessage žinutes galite gauti ir siųsti. Čia taip pat galite pakeisti numatytą adresą iš kurio siųsite žinutes, bei papildyti sąrašą kitais elektroninio pašto adresais.

  Papildomų elektroninio pašto adresų lauke negalite naudoti elektroninio pašto adresų, kurie yra registruoti kaip Apple ID

 • Sekantys laukai yra skirti SMS ir MMS nustatymams:
 • EAr norite turėti galimybę siųsti MMS žinutes. Jei prisegsite paveiksliuką prie siunčiamos žinutės, kuri bus išsiųsta ne iMessages vartotojui - žinutė bus siunčiama kaip MMS.
 • FAr rodyti žinutės temos lauką. Jei naudosite žinučių temos lauką ir siųsite ne Messages gavėjui - žinutė net ir su neprisegtu paveiksliuku ar garso failu bus siunčiama kaip MMS.
 • GAr rodyti žinutės simbolių skaičių. Šis nustatymas naudingas tiems kam operatorius nesuteikia didelio nemokamų SMS žinučių kiekio arba SMS siunčia labai dažnai. Pastarieji vartotojai gali matyti kiek simbolių yra žinutėje ir žinodami, kad jei žinutė sudaryta iš daugiau nei 160 simbolių - bus siunčiami keli SMS pranešimai.

Apie OS X Messages skaitykite strapsnyje: „OS X Messages, Calendar ir Contacts tandemas“. Apie tai kas naujo iOS 7 Messages, skaitykite straipsnyje: „iOS 7 Messages, kas naujo?“.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 12 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Jei išjungtas "F", tai neveikia "G", tiesiog kai rašai sms ir nerodo kiek simbolių gali rašyti :) spėju iOS klaida?

  Jei "F" įjungtas, tada atsiranda "Subject" laukelis ir tada yra vietos ir tiems skaičiukams. Tiesiog "F" ir "G" turi būti kartu įjungti.

  • Ne visai taip. Kad rodytų parašytų ženklų skaičių žinutėje „G“ nereikia, kad „F“ būtų įjungtas - reikia tiesiog rašyti žinutę ilgesnę, kad jos tekstas persikeltų į naują eilutę ir tada jau galima virš „send“ mygtuko matyti skaičius xx/160. Jei telefonas laikomas vertikaliai - reikia parašyti 23 simbolius, o jei horizontaliai 48 simbolius, kad pasimatytų tie skaičiai.

 2. Jo supratau, jei antra eilute jau rašai, tada atsirada skaičiukai, nes atsiranda tarpelis ir yra vietos skaičiukams.

 3. Sveiki, kas gali padeti kaip ateina žinute, neskamba nors garsai įjungti, ir kaip skambina rodo tik praleista skambuti ;)

 4. gal galit pasakyti kodel neissisiuncia mms? :/

 5. Gal žinosite, kodėl nepatvirtina mano telefono numerio, kai nurodau ji prie D skilties? Pasirinkti leidžia tik el.paštą, o prie numerio rodo, kad krauna, bet taip niekad ir nepakrauna

 6. Sveiki, kodel Messenger neberodo, to debeselio su trimis taskeliais, kai kitas asmuo man kazka raso?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų