Vienuolikoje Olandijos mokyklų lentas ir tvarkaraščius pakeis iPad

Tema: iPad

Vienuolika mokyklų Olandijoje planuoja didelę dalį mokymosi medžiagos ir priemonių perkelti į iPad

„Think different“ - tai yra daugiau nei Apple reklaminės kampanijos šūkis. Tai buvo pareiškimas, kuriuo buvęs Apple CEO Steve Jobs pradėjo sekantį kompiuterių, muzikos ir mobilių telefonų evoliucijos etapą. Sekanti šių industrijų revoliucionieriaus idėja buvo - radikalūs pakeitimai švietimo ir knygų leidybos sistemose, bet jis mirė nuo vėžio taip jų ir neįgyvendinęs.

Tačiau geros idėjos nemiršta taip lengvai kaip žmonės ir viena, Steve Jobs idėjų ir po jo mirties skinasi kelią į gyvenimą ir jei, dar visai neseniai, atrodė futuristiška - dabar jau nieko nestebina, gal nebent kelia pavydą tiems, kas negali tapti jos įgyvendinimo dalimi. Neseniai buvo paskelbta, kad antroji pagal dydį JAV mokyklų sistema savo studentams, iš Apple, perka iPad’ų už 30 milijonų JAV dolerių, o netrukus po to Spiegel Online paskelbė, apie 11 naujoviškų, iPad principu organizuotų, mokyklų Olandijoje.

Šios naujoviškos mokyklos, pavadintos „Stveve Jobs mokyklomis“, savo darbą turėtų pradėti jau šių metų rugpjūtį. Mokyklos veiks darbo dienomis nuo 7:30 iki 18:30. vaikai galės ateiti ir išeiti tada kada jie nori, tačiau privalės dalyvauti pagrindinėse pamokose tarp 10:30 ir 15:00, o mokykla nedirbs tik per Kalėdas ir Naujuosius metus. Šeimoms daugiau nebereikės derinti savo atostogų laiko su vaikų atostogomis, o vaikams pergyventi dėl praleistų pamokų, nes pamokos, tradiciniame jų supratime, nebeegzistuos. Vaikai pamokas lankys paleisdami savo iPad'e specialią aplikaciją, kuris pavirs savotišku interaktyviu vadovėliu iš kurio vaikai mokysis.

Nebebus lentų, klasių, mokytojų, mokslo plano, grafikų, sėdėjimų suoluose ir mokytojų stovinčių prieš klasę ir dėstančių pamokos medžiagą, tėvų susirinkimų, atostogų...

Mokslo medžiaga bus dėstoma žaidimų principu, kai reikia užbaigti vieną lygį ir pereiti į kitą. Kiekvienoje dalyje klaidos bus pataisomos taip, kaip tai daroma žaidimuose. Nereikės užbaigti vieno skyriaus, kad pereiti į kitą. Tikslas yra leisti vaikams mokytis jų pačių pasirinktu būdu, stiliumi, greičiu ir tvarka.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Įdomus sprendimas. Man visai patiktų :)

  2. Mūsų laikas jau praėjo :) niekada nebepajausim mokyklos dvasios ir tie laikai nepareis...

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų