Apple, 2013 m. 3-jo ketvirčio rezultatai

Temos: Apple, Statistika

Apple CEO Tim Cook ir Apple CFO Peter Oppenheimer paskelbė 3-io Apple fiskalinių metų ketvirčio finansinius rezultatus.

Apple akcijų kainos, trečiojo fiskalinių Apple metų ketvirčio metu tęsė savo kritimo epopėją. Lyginant su praeitais metais Apple akcijų kaina smuktelėjo 19,6%.

Trečio, Apple fiskalinių metų ketvirčio pajamos 35,3 milijardo JAV dolerių. Per šį laikotarpį kompanija uždirbo 6,9 milijardo JAV dolerių.

iPhone

Neseniai paskelbti Kantar duomenys rodo, kad 9-is kartus iš eilės laimėjusio JD Power vartotojų pasitenkinimo prizą bei daugelyje pasaulio šalių skinančio vartotojų simpatijų aukščiausias vietas, tame tarpe Pietų Korėjoje - iPhone vartotojų lojalumo lygis yra 93%.

Trečiojo Apple fiskalinių metų[1] ketvirčio metu, iPhone pardavimai Japonijoje išaugo 66%, JAV 51%, Jungtinėje Karalystėje 50%, Indijoje 400%, Filipinuose 140%, o Turkijoje ir Lenkijoje daugiau nei 60 %. Turėdamas 39% rinkos, JAV iPhone užima pirmą vietą tarp išmaniųjų mobilių telefonų.

Daugelis verslo ir valstybinių organizacijų renkasi iPhone. iOS 6 buvo patvirtinta JAV kaip tinkama naudoti Šalies saugumo departamente ir verslo bei valstybinėse organizacijose. JAV - iPhone turi 62% rinkos.

Apple 2013 3-o ketvirčio (2013 balandis-birželis) rezultatai: pajamos gautos iš iPhone pardavimų

iPad

Per šį ketvirtį parduota 14,6 milijono iPad (per praeitų metų tą patį ketvirtį - 17 milijonų) ir lyginant su praeitais metais iPad pardavimai sumažėjo 3 procentais.

iPad tampa kasdieniu darbo įrankiu daugelyje verslo įmonių. Tokiose kompanijose kaip Novartis, Roche ir SAP yra daugiau nei 20 000 iPad’ų kiekvienoje iš jų. JAV Pritarus iniciatyvai, kad švietimo įstaigos gali pačios rinktis kokią įrangą pirkti - 94% jų pasirinko Apple ir JAV mokyklos ir universitetai nupirko iPad daugiau nei bet kada iki šiol.

„Jei kiti gamintojai parduoda daug planšetinių kompiuterių, aš tada nežinau kam žmonės juos naudoja, nes 84 procentai interneto, iš planšetinių kompiuterių, naršymo duomenų priklauso iPad“, - sakė Apple CEO Tim Cook.

Apple 2013 3-o ketvirčio (2013 balandis-birželis) rezultatai: pajamos gautos iš iPad pardavimų

Mac

Tada kai bendra kompiuterių rinka pasaulyje smuktelėjo 11 procentų - Mac kompiuterių pardavimai sumažėjo 7-ais ir jų parduota 3,8 milijono vienetų (šis skaičius yra didesnis nei tikėtasi). Naujasis, Kupertino įsikūrusios kompanijos meno kūrinys Mac Pro, bus surenkamas JAV ir dar šiais metais turėtų atkeliauti į Pro vartotojų namus.

Apple 2013 3-o ketvirčio (2013 balandis-birželis) rezultatai: pajamos gautos iš Mac kompiuterių pardavimų

iTunes

Kasdien atsisiųsdami po daugiau nei 800 000 TV serialų epizodų ir daugiau nei 350 000 filmų, iTunes vartotojai per visą laikotarpį jau atsisiuntė daugiau nei 1 milijardą serialų epizodų ir 390 milijonų filmų. Lyginant su praeitų metų duomenimis iTunes pajamos išaugo 25 procentais ir iš iTunes ir paslaugų, per 3-ą ketvirtį Apple uždirbo 4 milijardus JAV dolerių (2,4 milijardo JAV dolerių tik iš iTunes).

Apple 2013 3-o ketvirčio (2013 balandis-birželis) rezultatai: pajamos gautos iš iTunes pardavimų

Apple Store

Per šį ketvirtį Apple parduotuvės (Apple Store) kompanijai atnešė 4,1 milijardo JAV dolerių pajamas (panašiai kaip ir per praeitų metų tą patį ketvirtį). Per ketvirtį Apple atidarė 6 naujas parduotuves 5-ose šalyse ir dabar turi 408 parduotuves visame pasaulyje (156 parduotuvės už JAV ribų). Sekantį ketvirtį planuojama atidaryti dar 9 Apple Store parduotuves. Keturios Apple Store parduotuvės perkeltos į naujas vietas. Per 2013 metus iš viso planuojama atidaryti 27 Apple Store parduotuves, o 23 jų perkelti į naujas vietas.

Per savaitę, vidutiniškai vienoje Apple Store parduotuvėje apsilanko 16 000 lankytojų.

Apple 2013 3-o ketvirčio (2013 balandis-birželis) rezultatai: Apple Store pajamos

App Store

Neseniai savo 5-ų metų jubiliejų atšventusi App Store dabar turi daugiau nei 900 000 aplikacijų, kurių atsisiuntimų skaičius peržengė 50 milijardų ribą. Apple aplikacijų kūrėjams, nuo App Store atidarymo jau išmokėta 11 milijardų JAV dolerių.

iCloud

Šiuo metu Apple iCloud yra daugiau nei 320 milijonų vartotojų, daugiau nei 240 milijonų Game Center vartotojų ir daugiau nei 900 milijonų iMessages vartotojų. Šį rudenį Apple planuoja išleisti iWork for iCloud beta versiją.

iOS pritaisai dominuoja verslo įstaigose ženkliai nurungdami Android prietaisus. Good technologies duomenimis iPhone 5 buvo dažniausiai aktyvuojamas įrenginys, o iPad aktyvavimas sudaro 88 procentus visų planšetinių kompiuterių.

Apple 2013 3-o ketvirčio (2013 balandis-birželis) rezultatai: parduotų iPhone, iPad ir Mac kompiuterių kiekiai Apple 2013 3-o ketvirčio (2013 balandis-birželis) rezultatai: pajamos ir pelnas (milijardais JAV dolerių) Apple 2013 3-o ketvirčio (2013 balandis-birželis) rezultatai: prekių pasiskirstymas pagal generuojamas pajamas Apple 2013 3-o ketvirčio (2013 balandis-birželis) rezultatai: pajamų pasiskirstymas pagal regijonus mln. JAV dolerių

Paskutiniais mėnesiais, spaudoje buvo neįtikėtinai daug neigiamų straipsnių susijusių su Apple. Rugsėjo pabaigoje tikimasi kelių naujų iPhone modelių. Anot gandų Apple planuoja išleisti iPhone 5S ir naują vidutinės klasės plastikinį „iPhone Lite“.

Trečiojo fiskalinių Apple metų ketvirčio laikotarpiu, daug žmonių rinkosi pigesnius, ankstesnės kartos - iPhone 4S. Šis faktas patvirtina, kad išties yra rinka pigesniems iPhone modeliams, kad daug žmonių jų trokšta tačiau ne visi gali sau leisti už iPhone mokėti tiek kiek Apple įkainoja savo naujausius modelius.

Jei šie telefonai parduotuvių lentynose atsiras rugsėjo mėnesį, maždaug metai po iPhone 5 pasirodymo, vargu ar jų pardavimai turės reikšmingos įtakos ateinančio ketvirčio rezultatams. Tačiau gruodžio mėnesį, kai naujaisiais iPhone modeliais jau bus prekiaujama tris mėnesius - jų pardavimų rezultatai parodys kaip iš tiesų kompanijai sekasi ir ar naujieji telefonai pateisino investuotojų, rinkos analitikų ir vartotojų lūkesčius.

Rudenį ir 2014 metais Apple žada vartotojus pradžiuginti „nuostabiais naujais“ produktais.


  1. Apple fiskaliniai metai baigiasi paskutinę rugsėjo mėnesio dieną, todėl pirmasis metų ketvirtis – Apple yra antrasis fiskalinių metų ketvirtis.  ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Vienas komentaras

  1.  Vytautas

    Aukšta straipsnių kokybė. Sėkmės.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų