Kokio reikėtų naujo iPhone?

Dabar, kai tikimasi, kad ne už kalnų Apple paskelbs apie naują iOS ir jos galimybes, vis daugiau diskusijų kyla ir apie tai koks turėtų būti naujasis iPhone.

Kalbant apie tai, koks turėtų būti naujasis iPhone, kiek kainuoti ir ką daryti – nuomonių yra įvairiausių. Vieni nori didesnio ekrano, kiti gi tvirtina, kad jau ir iPhone 5 per didelis (aš iš dalies šiai grupei žmonių pritariu ir manau, kad iPhone 5 ekrano dydis balansuoja ties komfortabilaus naudojimosi telefonu riba), treti sako, kad Apple norėdamas neprarasti rinkos pozicijų turi išleisti dar vieną – pigesnį telefono modelį ir užimti nišą vidutinės klasės išmaniųjų telefonų kategorijoje.

Ar reikia iPhone didesniu ekranu?

Yra visa eilė tvirtinančių, kad Apple turėtų išleisti iPhone su didesniu ekranu, greičiausiai prisižiūrėjusių į „nenormalaus“ dydžio Android telefonus.

Šiandien, kaip tik, mieste mačiau korėjiečių porelę, ji – ir taip nedidukė, rankoje laikė Galaxy S4 arba S3 ir kažką naršė telefone, vaizdas išties buvo komiškas, nes atrodė taip, kaip Europietiškų išmatavimų žmogus naudotų iPad mini kaip telefoną. Ir šiaip, kiek matau mieste žmones su gigantofonais – retas kuris juo naudojasi viena ranka. Jau nekalbant apie tai, kad Samsungas skaudžiai duria savo vartotojus. Ypač tai jaučia Samsung Galaxy S4 16GB vartotojai – pirkdami 16GB telefoną savo poreikiams jie gali skirti tik 8GB, nes kitus 8GB užima operacinė sistema. Samsung atsakymas į šiuos vartotojų nusiksundimus – „pirkite SD kortelę (į kurią negali būti patalpintos aplikacijos, nes šią galimybę nuo Android 4.0 Google panaikino) arba pirkite 64GB versiją“. Sakyčiau labai nedraugiška Samsung pozicija.

Žvelgiant į naudojimo, pagal ekrano dydžius realijas, šiuo atveju Android įrenginių, nes jie pasižymi savo formų ir dydžių įvairove – matome, kad viso labo 10% naudojamų Android įrenginių yra su didesniu nei normalaus dydžio ekranas.

2013 metų gegužės 1 dienos ataskaitoje - 80% vartotojų, kurie iš savo įrenginių jungėsi prie Google Play, naudojo „į delną telpančius“ įrenginius arba, kitaip tariant, normalaus dydžio – tokio kaip iPhone 5. Taip pat yra visa grupė 3,5" ar mažesnių įrenginių ir jie sudaro 9.8%, tuo tarpu „dideli“ 4-7" sudaro - 5.6% visų mobilių telefonų, apsilankiusių Google Play virtualioje aplikacijų parduotuvėje.

Tai reiškia, kad iPhone 3GS dydžio Android įrenginiai parduodami beveik taip pat gerai, kaip ir „jumbo“ dydžio išmanieji telefonai, planšetės ir „phablet’iniai“ hibridai, kartu sudėjus, ir visiškai nepatvirtina minties, kad telefonai su didesniu ekranu yra populiaresni ar kitaip tariant – iPhone su didesniu ekranu taptų populiaresnis. Android ekranų dydžiai 2013-05

Tim Cook, į klausimą apie iPhone su didesniu ekranu, nedavė vienareikšmiško atsakymo: „Aš nenoriu pasakyti, kad Apple gamins ar negamins telefono didesniu ekranu. Leiskite man grįžti atgal ir sugretinti tai su PC industrija. Šioje industrijoje konkuruojančios kompanijos, rungėsi tik dviejuose dalykuose: kainoje ir parametruose, kad žmonės galėtų pasakyti ‘mano didesnis diskas’, ‘mano greitesnis procesorius’, ar kalbant apie fotoaparatus - ‘pas ‘mane daugiau megapikselių’". Daugiau apie tai paskaityti galite straipsnyje: „Kodėl Apple produktai tokie brangūs?“.

Android OS fragmentacija 2013-05
Android OS fragmentacija

Kelių skirtingų telefonų išleidimas taip pat Apple galėtų sukelti panašių problemų, nuo kurių dabar kenčia Android programėlių kūrėjai - o būtent nepaprastai didelės įrenginių fragmentacijos. Apple Phill Schiller’is, savo interviu Reuters minėjo, kad remiantis Google informacija daugiau nei 16% Android vartotojų įrenginiuose yra įdiegta metų senumo operacinė sistema, o daugiau nei 50% įrenginių naudoja dviejų metų senumo Android OS. Po šio interviu Google pakoregavo savo skelbiamus duomenis ir dabartiniais duomenimis dviejų metų senumo Android OS naudoja šiek tiek mažiau nei 50% Android įrenginių vartotojų.

Ar reikia pigesnio iPhone modelio?

Šią savaitę Mark Moskowitz ir Gokul Hariharan iš J.P. Morgan apžvelgė teoretines pigesnio iPhone galimybes. Jų teigimu, Apple galėtų antrojoje 2013 metų pusėje išleisti telefoną kurio nesubsidijuota kaina JAV būtų 350–400 JAV dolerių – daug mažiau nei dabartinio iPhone 5 – 650 JAV dolerių. Ši kaina yra kiek aukštesnė nei tikisi kai kurie rinkos apžvalgininkai dedantys vilčių į pigesnį iPhone, tačiau tiems kam taip atrodo –  Moskowitz ir Hariharan siūlo pažiūrėti į iPad mini kainodarą, kuris yra 100 JAV dolerių brangesnis už panašius konkurentų įrenginius, tačiau nesunkiai rinkoje juos nurungia.

iPhone, kurio kaina būtų tarp 350 ir 450 JAV dolerių, taip pat galėtų užimti deramą nišą išmaniųjų vidutinės klasės telefonų piramidėje, kurioje pasirinkimas nėra didelis.

Kalbant apie įrenginių kainas, Apple, paprastai, sukuria naują rinkos segmentą. Pavyzdžiui 300–400 JAV dolerių planšetiniai kompiuteriai neturėjo paklausos (didžiausia paklausa buvo įkainuotiems 499+ arba 199+), tačiau Apple išleidus iPad mini, šis segmentas tapo pats paklausiausias rinkoje ir net visa eilė vartotojų savo pigesnius planšetinius kompiuterius pakeitė į iPad mini.

„Jei Apple neįšoks į traukinį, jos sukurta eko-sistema (dabar turinti daugiau nei 300 milijonų iCloud vartotojų), greičiausiai bus suardyta, gana sparčiai augančios, Android armijos“, – savo pamąstymais dalinosi Mark Moskowitz ir Gokul Hariharan. „Atėjimas į žemesnių kainų segmentą, Apple galėtų kainuoti sumažėjusį pelną, tačiau galimybė išplėsti savo eko-sistemą atsipirktų ilgesnėje perspektyvoje“.

Paskutiniu metu girdisi vis daugiau gandų, kad šių metų pabaigoje, Apple turėtų išleisti pigesnį iPhone – pagrinde tam, kad užsikovotų rinkos dalį besivystančiose šalyse, tokiose kaip Kinija ir Brazilija, kurių gyventojai retai kada perka subsidijuotus telefonus su terminuota sutartimi.

Kai kurie rinkos apžvalgininkai mano, kad pigesnis iPhone, per 2014 metus Apple rinkos dalį padidintų 11%, tačiau didesnės dalies ekspertų prognozės daug pesimistiškesnės ir jie mano, kad tokiu būdu užkariauta rinkos dalis būtų gerokai mažesnė.

Jei žiūrėti į iPad mini ir iPod, kaip į pavyzdį – Apple galėtų sėkmingai užpildyti vidutinės klasės išmaniųjų telefonų nišą.

JPMorgan išmaniųjų telefonų piramidė
Šaltinis: IDC, remiantis 2012 metų III ketvirčio rezultatais.

Pasidalinkite, (parašydami komentarą) ko jūs tikitės iš naujojo iPhone, ką manote apie pigesnį iPhone, ar pirktumėte jį ar išliktumėte ištikimas dabar naudojamo tipo išmaniąjam telefonui?

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Turiu Nexus 4 ir galiu pasakyti, kad paistalai kas raso, kad negalima visko padaryti su viena ranka. Na as po didesnio ekrano i mazasni neiskeisciau, net nebemiela paimti i rankas iPhone 4. Na vieneims reikia didesnio patogaus ekrano, kitiems mazesnio telefono.

  • Aš matyt prie tų, kuriems reikia normalaus dydžio telefono, nes didesius ekranus turiu kituose įrenginiuose. O dėl vienos rankos... tai kiek man teko bandyti tai man didesni jau nebepatogu viena ranka, tenka visaip riešą sukinėti norint juo naudotis, o ir į kitus žiūrint neatrodo, kad jiems būtų patogu būtų jį tapšnoti.
   Bet čia mano nuomonė, kiti turi savo priežasčių: didelis vs patogus.

   • Cia tas pats kas pirma karta bandyti kokia kita OS, is pradziu pasirodys nepatogu, su didesniais ekranais tas pats is pradziu pasirodo kad negali pasiekti, po kiek laiko perpranti. Po ilgenio laiko Nexus 4 naudojimo, iphone pagrindinis mygtukas labai nepatogus paliko, reikia neblogai nyksti uzlauzti ir dar jegos ji paspausti arba telefono atrakinimas vel turi nyksti uzlauzti, kai su nexus gali i bet kuria puse tempti.

 2. Vieno skaitytojo iš Kauno, kuris stengiasi išlikti paslaptingas jungdamasis per proxy ir nenorinčio kitaip prisijungti, kad pakomentuoti – komentarai:

  2013-05-04 22:45 turiu iphone 5, kai keisciau telefona, tai greiciausiai imciau pigesni varianta… na bus matyti… laukiu nesulaukiu :)

  2013-05-06 03:45 Netiesa, iOS man prilipo iškart po android, UX paliko neisdilstancius pojucius. bet iphone 5 ekranas man per ilgas ir prie to apsipratau kitaip telefona laikyti, bet iki šiolei diskomfortas pasiekti kampus, norėčiau kaip iphone 4 dydžio ir ne kitokio. Kaip ir niekad neimciau iPad mini, jis per mažas... :) kaip sakant viskam reikalingas saikas... ;) tikiuosi, kad sekantis iphone bus ir su mažesniu ekranu...

  Beja, jei išimtų joms mygtuką ir telefonas butų dydžio, kaip iphone 5 ekranas, tai butų dar galima naudotis patogiai, kitu atveju iphone 4 geriau

  Andriau, paspausti ant nexus visus kampus su nykščiui nejudindamas telefono, nežinau kokio ilgio tavo pirštai, bet netikiu, kad tai įmanoma..

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų