Google išjungs „Google Reader“

Google pradėję drastišką paslaugų inventorizaciją ir optimizavimą pranešė apie artėjantį antrąjį - „pavasarinį apsivalymo“ ciklą.

Google techninės infrastruktūros vice prezidentas Urs Hölzle pranešė, kad Google pradeda antrąjį apsivalymo ciklą ir šioje „pavasarinėje talkoje“ nutarta, greta visos eilės kitų paslaugų, 2013 metų birželio 1 dieną atjungti ir „Google Reader“ (http://reader.google.com).

Google Reader“ paslaugą, leidžiančią kiekvienam turinčiam google.com paskyrą, vienoje vietoje laikyti Interneto svetainių ir jų RSS kanalų srautų duomenis, kompanija pradėjo teikti 2005 metais. Per šiuos 8-is metus, buvo sukurta visa eilė aplikacijų leidžiančių patogiai skaityti, pagal kiekvieno individualius poreikius sudėliotas naujienas ir dabar dalis tų aplikacijų arba mirs „natūralia mirtimi“, arba bus priverstos drastiškai pasikeisti. Daugelis kasdien naudojosi šiomis aplikacijomis nardydami po naujienų pasaulį, o visai eilei žmonių tai tapo įprastu ne tik žingeidumo patenkinimo, bet ir darbo įrankiu.

Iš tiesų nėra aišku, kodėl Google nutarė atsisakyti „Google Reader“ ir man neatrodo šis sprendimas labai logiškas, bet Google geriau žinoti kaip tvarkytis savo kieme.

Žinoma, skaitant užsienio naujienas iškils mažiau problemų, nes didesnė dalis užsienio "media", jau senokai "persikėklė į Twitter'į, tačiau Lietuvoje naujienos Twitter'yje, dar akmens amžiuje. Tačiau, mano blogo naujienas ir net daugiau naujienų nei, kad pateikiama bloge, galite skaityti ir Twitter'yje - @MacArena_LT. O daryti tai paprasčiausia mobilių programėlių arba aplikacijų kompiuteryje pagalba.

Šiame apsivalymo etape be „Google Reader“, skirtingais laikotarpiais bus atjungta ir visa eilė kitų paslaugų: „Snapseed Desktop“ paslaugos atnaujinimas ar pardavimas sustabdytas jau šiandien; „Google Voice App“ skirta Blackberry mobiliems įrenginiams, bus atjungta jau sekančią savaitę; „Google Building Maker“ ir „Google Cloud Connect“ bus atjungtos tą pačią dieną kaip ir „Google Reader“ (2013 metų birželio 1 dieną); 2013 rugsėjo 16 dieną, Google atjungs „Apps Script“ ir „Search API for Shopping“, o „CalDAV API“ taps prieinama tik pasirinktiems programuotojams ar kompanijoms.

Google instrukcijos, kaip išsaugoti „Google Reader'yje“ sukauptas nuorodas, rasite Google palaikymos svetainėje

Google reader

Šaltinis: Oficialus Google blogas.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Manau klaidinga yra dėti lygybės ženklą tarp „Google Reader“ tarnybos ir RSS kaip formato. Ta „eilė aplikacijų“, apie kurias kalbama – kodėl jos turėtų staiga likti ant ledo? Juk ne „Google“ generuoja tuos RSS/Atom srautus, o visos kitos svetainės.

  Beje, tų srautų nykimas iš akiračio sakyčiau yra savotiška tendencija – „Firefox“ jau senokai panaikino RSS mygtuką iš adreso lauko (dabar jį galima rankutėmis į priemonių juostą įsikelti), „Chrome“ naršyklė srautų išvis berods niekad nepalaikė – norint ja skaityti RSS'ą, reikia susidėti priedą. Galiu tik įtarti, kodėl tas nykimas vyksta – pirma, matyt tos prenumeratos populiarios tik sąlyginai nedideliame labiau pažengusių naudotojų tarpe, o antra – galbūt yra ir tam tikras „stabdymas“ iš turinio teikėjų – į RSS'ą juk neįkiši taip lengvai banerių ir kitokio reklaminio šlamšto... :)

  • Nuo OS X Mountain Lion (10.8), Safari taip pat nepalaiko RSS. Sutinku šiek tiek pasmarkavau (pasmarkavau žodis pabrauktas raudonai, čia apie lt rašybos tikrinimą ) su tuo paveiksliuku. Tačiau, didesnė dalis RSS skaityklių, kaip ir programėlių naudojo būtent Google Reader. Dėl nepopuliarumo... mano galva, labai daug žmonių tiesiogiai ar netiesiogiai naudojosi Google Reader paslauga, jau nekalbant apie tokias profesines grupes kaip žurnalistai, kuriems tai buvo vienas svarbesnių darbo įrankių, ypač kai reikalinga informacija iš daugelio šaltinių, ją pasiekti reikia greitai, patogiai - ne atidarant kiekvieną svetainės pagrindinį puslapį ir ieškant ar yra kokia nauja informacija, bet užmetus akį į skaityklę (skaityklė taip pat pabraukta raudonai), dažniausiai naudojant specialią programėlę.

   Manau, pagrindinė paslaugos nutraukimo priežastis yra tai, kad ji Google negeneruoja kokių pajamų. Google, Reader paslaugai niekada neskyrė daug dėmesio ir dabar, matyt, nutarė eliminuoti ją kaip kliūtį apskritai. Kita su tuo susijusi priežastis gali būti - svetimų svetainių turinio laikymas ir žinoma, nepatenkinti svetainių savininkai, nes mažėja jų svetainių lankomumas, nes užmetus akį į RSS pateiktą santrauką, dažnai supranti, kad neverta eiti į svetainę ir skaityti visą naujieną, nes ji ... (neaktuali, neįdomi, jau žinoma ir t.t.)

   Susijęs straipsnis: Google visiškai atsisako RSS palaikymo

   • Tuos žodžius surašykit ir praneškit kur minėjau, arba man el. paštu – bus pridėti. :)
    O dėl svetainių tai... juk jų pačių autoriai renkasi, ar pateikti RSS santraukas, ar ne. Jeigu pateikia, nereikia stebėtis, kad žmonės jomis naudojasi. Jeigu nepateikia, tai abejoju, ar „Google“ bando pati jas generuoti.

    Dėl programų tai vis tiek nesuprantu – mano supratimu, tos skaityklės pačios agreguoja (ar bent jau mano manymu turėtų agreguoti) jose užprenumeruotus RSS srautus. Nebent aišku jūs viską prenumeruojatės „Google Reader'yje“, o jo paties RSS srautą – jau skaityklėje. Tada taip, tas konkretus jūsų prenumeruojamas RSS metasrautas „mirs“. Bet ir sprendimas tos problemos akivaizdus – tiesiog perprenumeruoti dominančią informaciją betarpiškai savo skaityklėje (arba susirasti „Google Reader“ analogą, užprenumeruoti dominančius srautus jame, o jo agreguotą srautą – savo skaityklėje).

    Prisipažinsiu – mano svarstymai grynai teoriniai, nes nesinaudoju „Google Reader“, nei kitomis skaityklėmis.

    • Niekada nesigilinau kokiu principu tai veikia, bet man atrodo, kad RSS prenumeratų sąrašas saugomas Google ir Google serveris generuoja užklausas į svetaines ir ištraukia iš jų informaciją. Todėl perskaičius žinutę kompiuterio programoje, ji tampa perskaityta ir telefone ar kitame įrenginyje. Tai patogu, nes nereikia:
     a) skaityti tų pačių naujienų, ar žymėti, kad jos jau perskaitytos paėmus kitą įrenginį.
     b) negeneruojamas nežmoniškas duomenų srautas į šimtus svetainių (kas mobilaus interneto atveju gali būti ne tik lėta, bet ir brangu) pvz. dabar mano RSS skaityklė rodo neperskaitytų 20 000 žinučių, kurių dalį aš peržiūrėsiu, greitai, skaityklėje sugaišdamas apie porą sekundžių ties viena žinute, kitas, kurios nėra aktualios tiesiog pažymėsiu kaip skaitytas, net nekreipdamas dėmesio į jų turinį (Google Reader leidžia klasifikuoti RSS srautus, todėl jei man dabar neaktuali tema kurią pavadinau TechLT - paprasčiausiai kelių pelės klavišų paspaudimų pagalba "pasakysiu", kad ten esančios 300 naujienų - perskaitytos.

     Su programėlėmis bėda ta, kad daugelis jų naudoja Google Reader ir nėra kur pakeisti ar nurodyti kito šaltinio (nelaužant kodo), todėl kai kurios jų mirs natūralia mirtimi, kitos turės pereiti prie kito sprendimo. Tačiau, manau, kad tų programėlių kūrėjai (bent jau tų kur naudoju aš) turės sugalvoję išeitį iki Google Reader pakasynų.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų