Kaip sukurti „iPhone“ skambučio melodiją iš muzikinio kūrinio fragmento

Kaip greitai susikurti savo skambučio melodiją savo „iPhone“ iš turimo muzikinio failo.

Norint negriebti už savo kišenės kur nors šalia suskambėjus kieno nors „iPhone“, o kartais ir tam kad pabėgti nuo monotonijos ar šiaip praskaidrinti savo draugystę su telefonu, nesunkiai galima susikurti savo iPhone skambėjimo melodiją iš muzikinio failo esančio jūsų „iTunes“ bibliotekoje. Tai padaryti paprasta kaip 1-2-3.

1. Muzikinio kūrinio fragmento išskyrimas

Suraskite iTunes muzikinį failą iš kurio fragmento norite susikurti skambėjimo melodiją savo „iPhone“. Tada, besiklausydami „gabalo“, stebėkite laiko juostą esančią iTunes ekrano viršuje ir įsidėmėkite kada prasideda jums tinkamas muzikinis fragmentas.

Atminkite, maksimalus skambučio melodijos ilgis, kurį galite susikurti, neturi viršyti 30-ties sekundžių.

Tada paspauskite dešinį pelės klavišą ant tos dainos „iTunes“ ir pasirinkite „Get info“. Atsidariusiame lange paspauskite ant „Options“.

Pažymėkite muzikinio fragmento pradžios „Start Time„ ir pabaigos „Stop Time“ laiką. Mano pavyzdyje fragmentas prasideda po 1 minutės ir 35,026 sekundės nuo dainos pradžios ir baigiasi po beveik 30-ies sekundžių.

Tai padarę - spauskite OK.

Dabar vėl „iTunes“ lange spaudžiame ant tos dainos pavadinimo dešinį pelės klavišą ir iš meniu pasirenkame „Create AAC version“ - tai sukurs atskirą .m4a failą, kuriame muzika skambės tik tiek kiek nurodėme.

iš meniu pasirinkite Create AAC version
Jei naudojate naujesnę „iTunes“ versiją, joje paspaudus dešinį pelės klavišą gali nebūti „Create AAC version“ parinkties. Tokiu atveju pažiūrėkite ar ji yra „iTunes“ aplikacijos FileConvert meniu punkte ir jei nėra ir ten: atidarykite aplikacijos nustatymų langą FilePreferences ir General skiltyje paspauskite ant Import Settings… mygtuko ir atsidariusiame lange pasirinkite AAC Encoder. Atlikus šiuos veiksmus galimybė išeksportuoti AAC failo versiją turi atsirasti per „iTunes“ meniu FileConvert punktą – vietoje dešinio pelės klavišo paspaudimo naudokite jį.

Jei neprisimenate, kur nurodėte iTunes saugoti failus - spauskite ant sukurtos AAC versijos failo dešinį pelės klavišą ir iš meniu pasirenkite „Show in Finder“. Atsidarys Finder langas su pažymėtu tuo .m4a failu.

iš meniu pasirinkite „Show in Finder“

Kad būtų paprasčiau ir nauja failo versija nesimaišytų su jos originalu - perkelkite ant darbalaukio, o likusią kopiją „iTunes“ ištrinkite aplikacijos priemonėmis: paspauskite dešinį klavišą ant sukurto failo iTunes kūrinių sąraše (įsitikinkite jog pažymėjote ne originalą, o kopiją) ir iš kontekstinio meniu pasirinkite „Delete“.

2. Failo plėtinio keitimas

Norint, kad iškirptas dainos fragmentas būtų tinkamas panaudoti, kaip skambučio melodija „iPhone“, reikia pakeisti failo plėtinį iš .m4a į .m4r. Tai padaryti galima tiesiog paspaudus ant failo pavadinimo „Enter“ ir pakeitus mums reikalingą failo dalį (jei reikia galime pakeisti ir failo pavadinimą jei jis ilgas ar norime, telefone matyti tą „toną“ kokiu nors kitu pavadinimu).

Jei keičiant failo plėtinį ekrane pasirodys langas

pasirinkite „Use .m4r“

pasirinkite „Use .m4r

3. Importavimas ir sinchronizavimas

Dabar reikia naujai sukurtą skambėjimo toną įdėti į „iTunes“ biblioteką. Tai padaryti galima arba du kartus paspaudus ant .m4r failo arba paprasčiausiai nutempiant tą failą į iTunes langą. Tai padarius, tas failas atsiras „iTunes“ Ringtones arba naujesnėse „iTunes“ versijos Tones sekcijoje.

Norint, kad naujai sukurta skambėjimo melodija atsirastų telefone (juk tam jį ir kūrėte) - „iTunes“ pasirinkite savo telefoną, viršuje paspauskite ant „Tones“ , nurodykite iTunes sinchronizuoti skambėjimo toną ir spauskite „Apply“ iTunes lango apačioje.

Sinchronizuojame iPhone su iTunes

Kai „iTunes“ baigs sinchronizuoti - savo „iPhone“ pamatysite tarp kitų skambėjimo tonų ir tą, kurį sukūrėte.

Svarbu: Jei skambėjimo toną kūrėte iš muzikinio failo, kurį klausote - nepamirškite vėl iTunes spustelti dešinio klavišo ant to failo pavadinimo, pasirinkti „Get Info“ ir nuimti varneles nuo „Start Time“ ir „Stop Time“, nes priešingu atveju besiklausydami dainą girdėsite tik tą, pažymėtą jos fragmentą.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 28 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Sveiki, o kaip pakeisti formata su Windows is m4a i m4r, jeigu iskelus fragmenta is itunes dainos pavadinimo pabaigoje nera pazymeta, kad tai m4a failas?

 2. Yra kruva apps'u, kaip tarkim ringtones, su kuria be vargo galima issikirpti is mp3 norima tona. Tai nera "greiciausias" budas susikurti ringtona ;)

 3. Ką daryti jei nerodo "Tones" ar "Ringtones" aplankalo?

 4. o ka daryti jei paspaudus ant dainos itunese get info neleidzia irasyti norimo pradzios ir pabaigos laiko?dirbu su windows vista, neina nei varneliu uzdeti. iphonas 5s

 5. padariau viska kaip rasete ir nieko nerodo telefone zdz fail

 6. Ramunai bukim biedni bet teisingi: nusistatyti skambejimo tona paprasta kaip 1-2-3 yra android prietaisuose bet ne ant iphone... :-)

 7. Sveiki, paspaudus dešinį pelės klavišą nėra pasirinkimo "Create AAC version". Ar yra kitų variantų ? Ačiū.

 8. Sveiki,
  Bet jau tikriausiai ant 12 iTunes nebeveikia si funkcija?

 9. Sveiki, nerodo tokios funkcijos "show in finder"? Ką daryti?

 10. labas pas mane 10 wind. ir iTunes 12.4.1.16. ir pas mane near jokio "Create AAC version". gal patarsi su kokia kita programa ikelti melodija ar kaip nors dar . aciu

  • Labas, paskutinėse iTunes versijose Apple pradėjo šią funkciją mėtyti iš vienos vietos į kitą. Neturiu langinių, bet OS X esančioje iTunes 12.4.1.6 versijoje ši funkcija pasiekiama iš meniu pasirinkus File → Convert → Create AAC version.
   Papildomai gali pažiūrėti, jei nerasi aukščiau nurodytoje vietoje: File → Create New Version - kažkurioje iTunes versijoje ši funkcija buvo nukeliavusi tenai.

 11. Atnaujinau iTunes ir neberandu kur paspausti: to create ACC file??

 12. o pas mane aplamai net su desiniu nuejus i dainos options kur norima nusistatyti dainos ilgi nuo...iki tas langas visas pilkas ir neaktyvus. negaliu nustatyti nuo...iki

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų