Kaip kurti elektroninius laiškus ar į juos atsakyti Apple Intelligence pagalba lietuvių kalba

„Apple Intelligence“ turi patogų įrankį leidžiantį kurti tekstus ir juos apibendrinti. Nors ne visos funkcijos veikia su tekstais lietuvių kalba, tačiau „Mac“ kompiuterių naudotojai gali dirbtinį intelektą įkinkyti dirbti ir kai kurioms funkcijoms lietuvių kalba.

„Apple Intelligence“ funkcijų veikimas Europos Sąjungoje yra apribotas, o ir kalbų palaikymas yra gana skurdus. Nors „iPhone“ naudotojai jau gali naudoti naudotojo sąsają lietuvių kalba savo „iPhone“ telefonuose, tačiau juose neveikia „Apple Intelligence“, o „macOS“, kurioje dirbtinis „Apple“ intelektas veikia – nėra lietuviškos naudotojo sąsajos. Tačiau, „Mac“ kompiuteriuose vis tiek galima naudotis kai kuriomis „Apple Intelligence“ funkcijomis leidžiančiomis tam tikrus veiksmus atlikti ir lietuvių kalba. Tai funkcijos, kuriose dalyvauja „Apple Intelligence“ naudojamas „ChatGPT“, nes jis lietuviškai supranta.

Žinoma, norint naudotis žemiau aprašyta galimybe, „Mac“ kompiuteryje turi būti įgalinta „Apple Intelligence“ funkcija ir įjungtas „ChatGPT“ naudotojimas.

Apple Intelligence ir lietuvių kalba

„Apple Intelligence“, kaip žinia, nepalaiko lietuvių kalbos ir apskritai poliglotizmas nėra stiprioji dirbtinio „Apple“ intelekto pusė. Tačiau „Apple“ intelligence turi integruotą „ChatGPT“ funkciją, kuri lietuviškai supranta visai neblogai.

Laiškų kūrimo lietuvių kalba (žr. žemiau) funkcija veikia tik todėl, kad ji automatiškai, iš karto aktyvuoja „ChatGPT“. Teoriškai visur, kur naudodami „Apple Intelligence“ užklausos lauke matote „ChatGPT“ piktogramą ChatGPT – galite užklausą rašyti lietuviškai.

Jei užklausos laike matote „Apple Intelligence“ piktogramą Siri Apple Intelligence ir tekstą „Type to Siri“, prieš formuojant užklausą lietuvių kalba, reikėtų parašyti chatgpt:, pavyzdžiui: chatgpt:pateik informaciją apie paskutinių 5 metų ekonominę situaciją Lietuvoje

Kai kuriais atvejais, nors užklausa pateikta „ChatGPT“ ir bus suprasta – atsakymas gali būti pateiktas anglų kalba, tada tiesiog parašykite: išversk į lietuvių arba pateik atsakymą lietuvių kalba. Jei pastebėjote, kad dauguma jūsų užklausų pateiktų „ChatGPT“ atsakymai yra anglų kalboje - galite iškarto užklausoje paprašyti atsakymo lietuviškai, pvz: pateik informaciją apie paskutinių 5 metų ekonominę situaciją Lietuvoje lietuvių kalboje, bet pradžioje pabandykite be lietuvių kalbos prašymo, nes daugumoje atvejų „ChatGPT“ stengiasi atsakyti ta kalba, kokia jai buvo pateikta užklausa.

Kaip rašyti elektroninius laiškus Mac kompiuteryje naudojant dirbtinį intelektą

Skirsnio pavadinime parašiau „dirbtinį intelektą“, o ne „Apple Intelligence“, nes laiškų rašyme lietuviškai dirbtinio „Apple“ intelekto nuopelnas labai menkas – iš jo naudos čia tik tiek, kad jis suteikia prieigą prie „ChatGPT“, o laiškų teksto kūrimui naudojamas būtent „ChatGPT“ suprantantis lietuviškai, todėl prieš užklausą sukurti naują laišką ar atsakymą į jį, nieko papildomo rašyti nereikia.

  1. Atidarykite Mail aplikaciją „Mac“ kompiuteryje.
  2. Atidarykite naujo laiško ar atsakymo į laišką langą „Mail“ aplikacijoje sau įprastu būdu.
  3. Aktyvuokite laiško lauko tekstą ir tada paspauskite ant „Apple Intelligence“ piktogramos Apple Intelligence Compose piktograma įrankių juostoje arba paspauskite dešinį pelės klavišą ir kontekstiniame meniu pasirinkite Writing tools.
  4. Paspauskite ant Compose…
  5. Atsidariusiame lange, laukelyje kur parašyta Compose with ChatGPT, parašykite laiško teksto aprašymą, pavyzdžiui „parašyk laišką apie tai kad dėl ligos rytoj neateisiu į darbą“ arba jei atsakote į laišką galite tiesiog parašyti: „parašyk atsakymą“ arba šią frazę papildyti informacija, kuri leistų suformuluoti atsakymą, kuris labiau atitiktų tą, kokį norėtumėte išsiųsti.

    Jei iš anksto pažymėsite laiško teksto dalį, į kurią norite dirbtinio intelekto sugeneruoto atsakymo, ta dalis ir bus naudojama, priešingu atveju bus manoma, kad norite atsakyti į visą laiško tekstą, nebent užklausos lango apačioje esančiame lauke nurodysite nenaudoti laiško teksto atsakymui ir žinoma, tada, atitinkamai aprašysite kokį atsakymą norite pateikti.

  6. Suformavus laiško tekstą, langelyje, kuriame rašėte laiško užklausą (po užklausos langu) gali atsirasti papildomi klausimai – įrašę atsakymus į juos, leisite dirbtiniam intelektui suformuoti labiau išbaigtą laiško tekstą.

Laiško teksto kūrimas naudojant dirbtinį intelektą yra ganėtinai paprastas ir porą kartų pabandę suprasite kas ir kaip veikia. Atsakymus taip pat galima redaguoti paprašant jau sukurtą tektą padaryti draugiškesniu, oficialiu, juokingu ar net parašyti jį eiliuotai. Čia jau jūsų fantazijos reikalas.

Įdarbinę dirbtinį intelektą, ypač jei tenka rašyti daug elektroninių laiškų, sutaupysite daug laiko ir tai ypač patogu, kai reikia parašyti trumpą, pernelyg daug specifiniės informacijos neturintį laišką ar atsakymą į jį.

Kartais, jei informacijos pateikėte nepakankamai, dirbtinio intelekto suformuotame laiško tekste galite pamatyti rekomendacijas jos yra parašytos laužtiniuose skliausteliuose ‌[ ]. Todėl nesiųskite laiško vos tik jo tekstas yra suformuotas, nes galite apsijuokti ar tiesiog patekti į nemalonią situaciją. Jei manote, kad rekomendacijos teisingos galite „ChatGPT“ paprašyti laišką papildyti reikiama informacija, padaryti patys arba tuos komentarus suformuotame laiško tekste ištrinti.

Nors dirbtinis intelektas su laiškų kūrimu, daugeliu atvejų, susidoroja tikrai neblogai – laiško tekstą, prieš jį išsiunčiant, rekomenduočiau perskaityti ir aklai nepasitikėti tuo, ką sukūrė dirbtinės smegenys.

Skanios kavos, kuriai laiko turėsite daugiau, nes laiškus rašysite pasitelkę „Apple Intelligence“ ir kitą jos valdomą dirbtinį intelektą.

Apytikslis skaitymo laikas – 3 minutės.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūną Blavaščiūną

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*