Kaip iPhone fotografuoti ilgos ekspozicijos nuotraukas

„iPhone“ jau gali daryti nuostabias ilgos ekspozicijos nuotraukas ir tam nereikia jokios papildomos įrangos.

Jei matėte meniškas krioklių ar upių nuotraukas, neabejotinai matėte ilgos ekspozicijos kadrus, kuriuose vanduo sąmoningai sulietas, kad atrodytų šilkinis, o aplinka – uolos ir medžiai – išlieka ryškūs. Toks ilgo išlaikymo vaizdas yra puikus būdas sukurti judesio įspūdį nejudančioje nuotraukoje.

Anksčiau norint užfiksuoti ilgos ekspozicijos kadrą reikėjo fotoaparato iš kurio negali paskambinti, objektyvo filtrų ir trikojo kad fotoaparatas ekspozicijos metu nejudėtų. Tačiau dabar ši funkcija, integruota į „iPhone“ esančią „Vaizdo kamera“ aplikaciją leidžia ir kurti nuostabias ilgos ekspozicijos nuotraukas beveik be jokių pastangų. Tam net nereikia naujausio „iPhone 16 Pro“ ar „Pro Max“, nes ši funkcija veikia bet kuriame „iPhone“ išleistame po „iPhone 6“.

Ši technika naudoja „Live Photos“ – funkciją, kuri paverčia nejudantį vaizdą trumpa animacija įrašant kelių sekundžių vaizdo įrašą, kai nuspaudžiate fotografavimo mygtuką.

Analizuodamas, kurie objektai juda, „iPhone“ užfiksuoja judesį ir jį sulieja. Jis taip pat gali atpažinti tai, kas nejuda (pavyzdžiui, uola ar siena), ir bando išlaikyti tuos objektus ryškius ir sufokusuotus. Tai leidžia užfiksuoti ilgos ekspozicijos vaizdus net ryškioje vidurdienio saulėje nenaudojant trikojo ar filtro.

Kas ilgo išlaikymo nuotrauką daro gera

Ne visi vaizdai tinka ilgos ekspozicijos nuotraukoms. Jei fotografuosite gėlę stambiu planu pučiant vėjeliui gėlė tiesiog taps neryškia, o stovinčio automobilio vaizdas išliks, na, statiškas.

Norint užfiksuoti gerą ir įdomų ilgos ekspozicijos kadrą reikia vaizdo, kuriame yra ir statinių, ir judančių elementų. Kas tai – jau jūsų fantazijos reikalas.

Kriokliai yra dažni objektai, nes besiveržiantis vanduo bus neryškus, o aplink juos esančiuos uolos išliks ryškios. Mūsuose taip pat populiaru fotografuoti upelius ar jūrą. Tiesą sakant bet koks judančio vandens telkinys būtų geras objektas eksperimentams.Taip pat galima pabandyti gero kadro paieškoti judriose miesto gatvėse. Tiesiog fotografuodami nepamirškite kad nuotrauka turi turėti mintį, pagrindinį objektą. Priešingu atveju ji nebus įdomi ir džiaugsmą kels tik jums patiems.

Dar fotografuojant ilgos ekspozicijos nuotraukas „iPhone“ reikėtų rasti kadrą/vietą/sceną, kurioje judantys objektai juda gana greitai.

Kaip iPhone fotografuoti ilgos ekspozicijos nuotraukas

Norint užfiksuoti ilgos ekspozicijos vaizdą, reikalingas judesys, įrašytas kaip „Live Photo“, todėl labai svarbu, kad šis režimas būtų įjungtas fotografuojant.

Įsitikinkite, kad įjungta Live Photo funkcija

„Live Photo“ į/išjungimo piktogramą rasite viršutiniame dešiniajame „Vaizdo kamera“ aplikacijos ekrano kampe (kai laikomas vertikaliai) arba viršuje kairėje (gulsčioje padėtyje).

„Live Photo“ piktograma – dviejų apskritimų, apsuptų trečiu taškiniu apskritimu. Jei ji nėra perbraukta Live Photos – „Live Photo“ funkcija aktyvi. Jei ji perbraukta Live Photos išjungta – bakstelėkite piktogramą ir ekrane, mažame geltoname langelyje, trumpam pasirodys pranešimas LIVE.

Geresnį rezultatą gausite jei iPhone fotografuojant nejudės

Nors norint gauti gerą ilgos ekspozicijos vaizdą, „iPhone“ nereikia trikojo, geriausius rezultatus pasieksite, jei laikysite telefoną kol jis fotografuoja „Live Photo“ kuo stabiliau. Siekiant stabilumo galite telefoną atremti į sieną ar kitą fiksuotą paviršių. Jei telefoną reikia laikyti rankoje – alkūnių laikymas prie kūno ir kvėpavimo sulaikymas padeda sumažinti judesio susiliejimą fotografuojant. Jei šalia yra siena, medis ar kas nors kito stabilaus – atsiremkite į tai.

Taip pat, priklausomai nuo pasitikėjimo savo meistriškumu lygio, gali būti verta padaryti kelis kadrus. Taip padidinsite tikimybę užfiksuoti bent vieną vaizdą, kuris būtų pakankamai stabilus ir tinkamas ilgos ekspozicijos nuotraukai. Jei fotografuojate žmogų judriame fone, paprašykite jo taip pat pasistengti nejudėti.

Ilgos ekspozicijos nuotraukos kūrimas

Užfiksavus „Live Photo“ vaizdą, laikas jį paversti tikros ilgos ekspozicijos kadru.

  1. Atidarykite aplikaciją Nuotraukos
  2. Atidarykite „Live Photo“ nuotrauką. Viršuje kairėje matysite „Live Photo“ piktogramą Live Photos su žodžiu LIVE ir rodykle žemyn bakstelėkite pirštu per šią rodyklę.
  3. Atsidariusiame parinkčių meniu pamatysite galimybę sukurti animuotą GIF failą, kurio vaizdas kartosis vėl ir vėl („Ciklas“); animuotą GIF failą, kuriame vaizdas bus rodomas normalia ir atgaline tvarka („Atšokti“) ir galimybę sukurti „Ilgos ekspozicijos“ nuotrauką.
  4. Kontekstiniame meniu pasirinkus Ilga ekspozicija bus generuojama nuotrauka. Tai užtruks porą sekundžių.

Viskas – turite ilgos ekspozicijos nuotrauką. Vaizdą galite padidinti ir patikrinti ar tikrai tai kas turi būti ryšku, taip ir yra.

Šį veiksmą galima atlikti ir su anksčiau užfiksuotais „Live Photo“ vaizdais esančiais „Nuotraukų“ aplikacijos bibliotekoje.

Žinoma, šis būdas nėra toks universalus kaip galimybė „normaliuose“ fotoaparatuose nustatyti ekspozicijos laiką tokį kokį norite ir net dienos metu, kai Katedros aikštėje pilna zujančių žmonių, ją nufotografuoti tuščią. Tačiau išbandę šį būdą ir supratę jo galimybes – tikrai rasite kur jį panaudoti. Dabar, kai žinote kaip tai padaryti – įjunkite fantaziją, sugalvokite kokį vaizdą norite užfiksuoti ir pirmyn!

Apytikslis skaitymo laikas: 4 minutės.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūną Blavaščiūną

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*