Ką žinome ir ko nežinome apie Apple Watch
Apple savo rugsėjo 9 renginio metu pristatė ne tik du iPhone 6 modelius, bet ir visiškai naujos kompanijai linijos - dėvimos elektronikos atstovą „Apple Watch“.
Antradienį Apple pasauliui pristatė savo naują, visą dėmesį iš iPhone 6 pagrobusį produktą - Apple Watch. Daugelis stebėję, nors ir trūkinėjančią tiesioginę renginio transliaciją, įsiminė pagrindinius juos dominančius aspektus, tačiau nors ir išsamiai pasakodama Apple atsakė ne į visus rūpimus, su naujuoju Apple Watch susijusius, klausimus.
Ironiška, bet kompanija, kurios produktas (iPhone) nuo mūsų rankų nusegė įprastus laikrodžius, dabar vėl bando supančioti mūsų riešus. Ką žinome apie šį stačiakampio formos apvalius kampus turintį, personalizuojamą, slaptose Apple laboratorijose sukurtą įrenginį ir į kokius klausimus Apple mums dar neatsakė?
Ką žinome apie Watch
- Norint naudotis Apple Watch reikės iPhone. Tai nieko stebėtino, dauguma išmaniųjų laikrodžių reikalauja didesnių ir galingesnių brolių (mobilių telefonų) draugijos.
- Nors Apple Watch išleistas kartu su iPhone 6, jam į kompaniją tiks ir iPhone 5, iPhone 5c ir iPhone 5s.
- Apple Watch bus trijų skirtingų modifikacijų/tipų/stilių: Apple Watch, Apple Watch Sport, Apple Watch Edition ir dvejų dydžių (38mm ir 42mm)
- Apple Watch bus plieno bei kosmoso juodos plieno, sidabrinės ir kosmoso pilkos aliuminio ir 18 karatų geltono aukso bei rausvo aukso.
- Tai nėra pigus įrenginys, jo kaina prasideda nuo 349 JAV$. Europoje manau bus panašus skaičius tik eurais.
- Apple Watch bus galima atlikti mobilius mokėjimus per naują Apple Pay sistemą.
- Kadangi mažas laikrodžio ekranas nėra labai patogus atlikti sudėtingus ekrano glostymus - į pagalbą ateis elektroninė laikrodžio prisukimo svirtelė (net nežinau kaip tai vadinasi lietuviškai). Ji naudojama vaizdui ekrane padidinti, paslinkti bei pažymėti elementams ekrane. Ji taip pat tarnauka kaip „Home“ mygtukas.
- Apple Watch turės galybę funkcijų naudingų užsiimantiems bet kokia sportine veikla ir net bus galima kam nors nusiųsti savo širdies dūžius :)
- Jis su savininku bendraus ne tik ekrano pagalba. Laikrodžio savininkas bus įspėjamas ar informuojamas ir jaučiamais signalais. Pavyzdžiui naudojant Apple Watch navigacijos funkcijas nereikės spoksoti į laikrodį žingsniuojant gatve ir atsitrenkiant į kas ketvirtą (taip pat į laikrodį dėbsantį) praeivį - laikrodis skirtingais signalais informuos, kada pasukti į kairę, o kada į dešinę. Panašiai informavimo sistema veiks ir gavus žinutę ar priminimą.
- Laikrodžio lankstus Retina ekranas gali atskirti paspaudimą ir spaudimą.
- Su Apple Watch atsiras ir naujas būdas bendrauti. Apple Watch savininkai galės siųsti ir gauti žinutes piešdami ekrane, bei siųsti ir gauti žinutes, kurias galima pajusti.
- Į žinutes tekstu atsakyti bus galima arba iš anksto parinktais atsakymais arba Siri pagalba (kas reiškia Lietuvoje žinutes siųsime angliškai)
- Jau dabr Apple Watch turi nemažai naudingų aplikacijų ir savo išvaizdos pakeitimo temų, tačiau jų skaičius augs jas galės rašyti ir kiti programuotojai. Pristatymo metu buvo minimos American Airlines ir W Hotels aplikacijos išnaudojančios įvairius Apple Watch įdiegtus jutiklius. Pavyzdžiui W Hotels aplikacija leis atrakinti jūsų kambario viešbutyje duris Apple Watch pagalba.
- Prekyboje Apple Watch turėtų pasirodyti 2015 metų pradžioje.
Kuo panašūs ar skiriasi Watch modeliai
Watch
- Stipriai poliruoto plienas ir kosminės juodos spalvos plieno korpusas
- Ekranas apsaugotas safyro kristalo sluoksniu (Safyras yra sekanti po deimanto skaidri medžiaga planetoje pagal kietumą)
- Skirtingi odiniai dirželiai, apyrankės, milanietiška kilpa pagaminta iš Apple termiškai apdirbto atsparumui sustiprinti aliuminio bei dirželiai iš fluoroelastomero
- Modernūs dirželiai pagamintas iš tokios pat pačios medžiagos, kurią NASA naudojo marsaeigio parašiuto virvėms ir galima rinktis iš švelniai rausvo, rudo ir vidurnakčio mėlio spalvų
Watch Sport
- Korpusas pagamintas iš lengvo sidabro ir kosminės pilkos spalvos anoduoto aliuminio
- Skirtas aktyvų gyvenimo būdą mėgstantiems žmonėms
- Ekranas apsaugotas sustiprintu Ion-X stilu
- Fluoroelastomero apyrankes galima rinktis iš penkių skirtingų spalvų
- Apple pagamintas 7000 serijos aliuinis yra 60% stipresnis nei standartinis
- Sport serijos dirželiai yra daug lankstesni nei guminiai įprastai naudojami laikrodžių apyrankėms
Watch Edition
- Šešios unikaliai elegantiškos Apple Watch versijos
- Kiekvieno šios serijos Apple Watch korpusas pagamintas iš 18 karatų aukso, kuris apdorotas taip, kad būtų du kartus stipresnis nei įprastas auksas
Ko nežinome apie Watch
- Kokia Apple Watch akumuliatoriaus talpa ir kiek laiko jis išstengs palaikyti šio įrenginio gyvybę? Iš Apple pasakymo, kad laikroduką reikės krauti naktį galima spręsti, kad dieną jis turėtų atlaikyti.
- Kaip Apple Watch veiks su Apple Pay jei jame nėra Touch ID ir ar gali kas nors pavogęs mano Apple Watch apsipirkti?
- Kokia Apple Watch „disko“ talpa, kiek dainų, aplikacijų ar kito turinio šiame įrenginyje galima patalpinti? Net ir tai, kad jis yra priklausomas nuo iPhone nereiškia, kad į iPhone turėsime diegti Apple Watch aplikacijas (tikiuosi).
- Ką su Apple Watch bus galima nuveikti jei šalia nėra iPhone?
- Apple minėjo, kad Apple Watch JAV kainuos nuo 349 JAV$. Panašu, kad šio laikrodžio modifikacijų yra ne taip ir mažai įskaitant skirtingus dirželius: plastikiniai, metaliniai, odiniai bei tai, kad tarp Apple Watch yra ir auksiniu (2x už įprastą auksą stipresniu) korpusu, kai kurių Apple Watch kaina nuo startinės gali stipriai skirtis. Kaip toli šio įrenginio kaina gali nužingsniuoti?
- Apple Watch turės animuotas Emoji piktogramas ir jų emocijas bus galima keisti tiesiog „glostant“ tuos veidelius.
Ką manote apie šį naują Apple dėvimos elektronikos stebuklą? Ar jau nusprendėte sekančių metų pradžioje jam pasirodžius tuojau pat papuošti savo riešą naujuoju Watch ir jei taip tai kuriuo iš modelių?
Sport versija. Bet ar jo funkcionalumas adekvatus kainai? Klausimas. Tai jei as begsiu tai dar turesiu papildomai iphone temtis? Nepraktiska. Bet apple kale konkurentams i pasirdzius stipriai ir be gailescio.
Apie tai ką gali laikrodukai kai šalia nėra iPhone, Apple taip ir nepapasakojo.
Matyt tikrai gerokai spyrė, nes Jean-Claude Biver, vadovaujantis prabangių SWISS laikrodžių divizionui Prancūzijoje, kalbėdamas su vokiečių žurnalistais sakė, kad „Apple Watch atrodo taip lyg jį būtų kūręs studentas studijuojantis pirmą trimestrą“ :)
Na konkurentus perspjovė,ir netgi labai stipriai sakyčiau.Bet bent jau aš greitu metu nematau,kad jis man būtų naudingas,o ir dauguma funkcijų pas mus Lietuvoje dar labai ilgai bus nepanaudojamos (ar išvis kada nors bus...).Taip kad lauksim antros kartos,o gal ir trečios...
Aš savo kasdienoje taip pat nematau jam panaudojimo, tačiau tikiu, kad daug aktyvų gyvenimo būdą gyvenančių žmonių tikrai mielai pasidžiaugs jo teikiamais, nors ir nepigiais tokiam tikslui, patogumais.
Kai bus Siri Lithuanian support galbut bus daugiau fanatiku juos nesiotis. O ateity manau isleis Apple apykakles :D Ir zaisim kalinius visi tada.
Apykaklės jau yra kad ir 3M kompanijos :) Nereikia viso kūno apsikarstyti Apple įrenginiais :-D
O karoliai jau belekiek šimtų metų yra, tai ne vietoj sarkazmas :)
Del baterijos tai sake pristatyme, kad krauti reiks kiekviena diena, nakti tiesiog palikti krauti ir tai labai paprasta :)
O del muzikos tai nlb isivaizduoju i laikrodi prisikrauti muzikos ir pasijungti ausines prie rankos, lb nepatogu, nebent kokias bevieles...
Va kai tokie irenginiukai laikys kokia savaite ar daugiau nekraunami, tada ir bus verta i juos atkreipti demesi.
Na del to "kiekviena diena" gal perdejau :) tik atsimenu, kad kalbejo apie krovima ir butent, jog tai daryti lb paprasta :)