Jeigu turite „iPhone“ ar „iPad“ su USB-C jungtimi, šią jungtį galima naudoti „AirPods“, „Apple Watch“ ar net kito „iPhone“ įkrovimui.
Galimybė įkrauti savo įrenginį iš kito įrenginio naudinga tais atvejais, kai neturite papildomo įkroviklio ar netoliese nėra elektros lizdo.
Jeigu jūsų „AirPods“ ar „Apple Watch“ išsikrovė ir neturite įkroviklio po ranka, vietoj to, kad nešiotumėtės papildomą išorinę bateriją, galite naudoti savo „iPhone“ ar „iPad“ bateriją ir šiek tiek juos įkrauti.
Be to, jei į „iPhone 15“ (ar naujesnį modelį) prijungsite prie „iPhone 15“ (ar naujesnio), abu įrenginiai tarpusavyje susisieks, nustatys, kuris turi mažiau baterijos, ir perduos energiją į tą pusę, kur jos labiau reikia. Tad jei jūsų „iPhone“ beveik išsikrovęs, o draugo „iPad“ ar „iPhone“ akumuliatorius pilnai įkrautas, galite prijungti savo telefoną prie draugo įrenginio ir jis galės perduoti šiek tiek energijos, kad įrenginys veiktų iki tol, kol patogesnis įkrovimo sprendimas taps prieinamas.
Jeigu draugas turi USB-C tipo „Android“ telefoną, ir jei tas įrenginys palaiko „USB Power Delivery“, tuomet prijungus prie jo savo baterijos stokojantį „iPhone“, „Android“ įrenginys taip pat galės perduoti energiją į jūsų įrenginį. Tačiau, jei „Android“ telefonas nepalaiko „USB PD“, rezultatai greičiausiai bus neaiškūs – neįmanoma nuspėti, kuris telefonas bus įkrovėjas, o kuris – gaus įkrovą.
Ko reikia norint savo įrenginį įkrauti iš kito įrenginio
Priklausomai nuo to, ką norite įkrauti, reikės tinkamo laido. Senesniems „AirPods“ su „Lightning“ jungtimi reikės „Lightning to USB-C“ laido, o „AirPods“ su USB-C dėžutei – „USB-C to USB-C“ laido. „Apple Watch“ įkrovimui reikės specialaus USB-C įkrovimo laido su diskeliu.
Deja, kai su „iPhone 15“ (ar naujesniu) įkraunate kitą įrenginį, įkrovimas yra ribojamas iki 4.5 W. Tai pakankama mažiems įrenginiams, tokiems kaip „Apple Watch“, bet ne itin tinkama kitam „iPhone“. Kitaip tariant, tarp „iPhone“ vykdomas įkrovimas bus lėtas.
Dar vienas dalykas – nepaisant nuolat pasirodančių gandų, vis dar negalite įkrauti „AirPods“ padėję jų dėžutę ant „MagSafe“ palaikančio „iPhone“ nugarėlės. Teigiama, kad „Apple“ jau daugelį metų kuria tokį atvirkštinį belaidį įkrovimą, tačiau ši funkcija dar nepasiekė rinkos. Kol kas praktiškiausias ir patikimiausias būdas įkrauti „AirPods“ ar kitus priedus keliaujant – naudoti USB-C jungtį.