Ar vis dar verta naudoti Waze?

Kai „Google“ įsigijo „Waze“ atrodė – viskas baigta – paieškos milžinė „suvalgys“ aplikaciją. Tačiau, nustebindama daugelį, „Google“ to nepadarė.

Daugiau kaip prieš dešimtmetį, 2013 metais „Google“ įsigijo „Waze“. Tada atrodė, kad „Waze“ aplikacijos išnykimas neišvengiamas, o geriausios jos funkcijos nukeliaus į „Google Maps“, bet taip nenutiko, bent jau iš karto, ir iki 2022 metų abi aplikacijas „Google“ prižiūrėjo kartu. Tačiau, 2022 metais „Google“ apjungė „Waze“ ir „Google Maps“ komandas.

Gruodžio 2 dieną, populiariausia „Waze“ funkcijos – policijos greičių matuoklių ir automobilių avarijų, kurias pažymėjo „Waze“ naudotojų informacija, pradėjo atsispindėti „Google Maps“ žemėlapiuose, bet jau kai kuriems naudotojams. „Google“ žemėlapių aplikacijoje pranešimai apie įvykius kelyje taip pat tapo geriau pastebimi, panašiai kaip „Waze“. Tiesa, kitos „Waze“ naudojančių vairuotojų vertinamos funkcijos - įspėjimų apie stacionarius greičio matuoklius, „Google Maps“ kol kas nėra, bent jau pas mane.

Google Maps ir Waze informavimo paie incidentus kelyje langas

Teoriškai tai reiškia, kad „Google Maps“ aplikacijos mėgėjai dabar gali naudoti geriausias „Waze“ aplikacijos funkcijas. Turint tai omenyje, gali kilti klausimas, ar apskritai verta naudoti „Waze“? Galų gale, šie incidentų pranešimai yra išskirtinė paslaugos savybė. Ar dar yra kažkas, kas skiria du šiuos produktus? Aš manyčiau, kad yra.

„Waze“ yra išskirtinai dedikuota važiavimo nuorodoms ir vadovaudamasi numatytaisiais nustatymais visada pateiks greičiausią maršrutą. Tuo tarpu „Google Maps“ siūlo važiavimo, ėjimo, viešojo transporto ir t.t. nuorodas. Jei visur keliaujate automobiliu, greičiausiai, nenorėsite visą laiką matyti visų kitų kelionių būdų. Kita vertus, jei jūs, nuolat keičiate keliavimo būdus, tikriausiai pirmenybę teikiate „Google“ žemėlapių teikiamoms parinktims. Tačiau vėlgi, „Waze“ paskirtis ir dėmesys vairavimui reiškia, kad vartotojo sąsaja yra tvarkingesnė, geriau pritaikyta vairuotojui ir tai yra malonu esant už vairo.

Belieka tikėtis, kad šis funkcijų dubliavimas vieną dieną neužgrius naujiena apie tai, kad numatyta „Waze“ gyvavimo pabaiga. Kol kas belieka tik pasidžiaugti, kad atsirado platesnis, panašų funkcionalumą turinčių, aplikacijų pasirinkimas.

Apytikslis skaitymo laikas – 2 minutės.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūną Blavaščiūną

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*