29-osios 2024 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

29-osios 2024 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

  • Analitikas Ming-Chi Kuo teigia, kad „Apple“ kreipėsi į Vietname įsikūrusią „Sunny Optical“, dėl kamerų skirtų jos M5 „MacBook Pro“ M5 2025 m. gamybai.
    Teiginys, kad 2025 m. „Sunny Optical“ pateiks kompaktiškus fotoaparato modulius (CCM) M5 „MacBook Pro“, atrodo, bent iš dalies patvirtina ankstesnes prielaidas, kad įrenginys nebus išleistas 2024 m. Tačiau vis dar neaišku ar „Sunny Optical“ yra vienintelis CCM tiekėjas, ar tik papildomas.
  • Kalbama, kad „Apple“ susidūrė su sunkumais gamindama naujus lustus 2025 m. „iPhone“. Apie tai rašo Gizmochina. Anksčiau buvo pranešta, kad „iPhone 17“ bus diegiamas naujausias 2 nm lustas, tačiau dabar tapo žinoma, kad „Apple“ šiuo klausimu turi „techninių sunkumų“: atrodo, kad lustas tiesiog nebus laiku pagamintas.
    Šaltinio teigimu, tiek „iPhone 16“, tiek „iPhone 17“ bus diegiami 3 nm lustai, nes naujos kartos lustų masinę gamybą TSMC galės pradėti ne anksčiau kaip 2026 m. Tai reiškia, kad „iPhone 17“ našumas bus labai panašus „iPhone 16“. Belaukiantiems „iPhone“ su visiškai nauju lustu, matyt, teks laukti „iPhone 18“, bent jau remiantis informacija žinoma dabar.
  • „iOS 18“ atsiras funkcijos, kurios anksčiau buvo pasiekiamos tik naudojant trečių šalių aplikacijas. 2023 m. bendros šių aplikacijų pajamos siekė 393 mln. USD, o atsisiuntimų skaičius siekė 58 mln. Pajamų ir atsisiuntimų lyderiai buvo turistams ir keliautojams skirtos aplikacijos, leidžiančios nubrėžti maršrutus per miškus ir kalnuotas vietoves, kurioms veikti nereikalingas internetas. Po jų seka gramatikos tikrinimo, jaustukų (emoji) kūrimo, matematikos problemų sprendimo ir slaptažodžių tvarkyklių aplikacijos.
    Žinoma, mažai tikėtina, kad visos aplikacijos neteks savo pajamų. Tačiau po „iOS 18“ išleidimo šių aplikacijų kūrėjų pajamos tikrai sumažės, nes visos šios funkcijos bus integruotos į sistemą.
  • Jau kurį laiką „iOS“ pradėjo įspėti „iPhone“ ir „iPad“ naudotojus apie „Wi-Fi“ tinklų saugumą nustatymų aplikacijoje, atsižvelgiant į slaptažodžio tipą. Tačiau panašu, kad „Apple“ nori pakelti šią sistemą į kitą lygį, bent jau tai rodo vienas iš naujausių bendrovės patentų.
    Remiantis patento aprašymu, „Apple“ įrenginiai rinktų duomenis apie „Wi-Fi“ tinklus neidentifikuodami vartotojo ir tikslios jo buvimo vietos. Turėdama šiuos duomenis, sistema sudarytų „Wi-Fi“ tinklų ir jų charakteristikų žemėlapius, kad „padidintų vartotojo įrenginių ir aptiktų prieigos taškų sąveikos efektyvumą“. Viena iš patentų iliustracijų leidžia geriau suprasti, kaip ši nauja sistema veiktų. Pavyzdžiui, „iOS“ naudotojai nustatymuose matys tokius „Wi-Fi“ tinklų apibūdinimus kaip: „Aukšta kokybė“, „Populiarus“ ir „Įtartinas“. Sistema taip pat klaustų naudotojų, ar jie nori prisijungti prie populiaraus prieinamo „Wi-Fi“ tinklo.
  • Gandų skleidėjas žinomas kaip Baby Sauce teigia, kad „Apple“ išleis rožinės spalvos „iPhone 16“ ir tai nebus ta pati aukso-rožinė spalva, kokios buvo leidžiami „iPhone 6s“.
  • „TFI Securities“ analitikas Ming-Chi Kuo teigia, kad „Apple“ negalės sumažinti pagrindinių plokščių dydžio „iPhone 17“ serijos išmaniuosiuose telefonuose. Iš pradžių bendrovė planavo naudoti polimeru dengtą varį, kad prietaisai būtų plonesni ir kai kurie kiti komponentai būtų didesni, pavyzdžiui akumuliatoriai, tačiau tiekėjams nepavyko susidoroti su užduotimi. Kuo teigimu, polimeru dengtas varis neatitinka „Apple“ „aukštų kokybės reikalavimų“. Dėl šios priežasties kompanija atsisakė planų naudoti šią medžiagą „iPhone 17“ modeliuose.
    Kai kurie tiekimo grandinės šaltiniai anksčiau kalbėjo apie polimeru dengto vario naudojimą viename iš šiais metais planuojamų išleisti naujųjų „Apple Watch“ modelių. Tačiau po Kuo pareiškimų tapo visiškai neaišku, ar bendrovė atsisakė idėjos naudoti polimeru dengtą varį ir laikrodžiuose.
  • „Consumer Intelligence Research Partners“ (CIRP) paskelbė naujausius paskutinio ketvirčio „iPhone“ pardavimo rezultatus, atskleidžiančius neįspūdingą naujųjų „iPhone 15“ modelių našumą. Ataskaitoje pateikiami visos „iPhone 15“ serijos telefonų pardavimų rezultatai trečiojo ketvirčio metu.
    Išvados rodo, kad šie modeliai nepasiekė laukiamų pardavimo rodiklių. Pastarąjį ketvirtį keturi „iPhone 15“ modeliai sudarė 67 proc. visų „iPhone“ pardavimų, o tai pastebimai mažiau nei 79 proc., kuriuos buvo pasiekę „iPhone 14“ modeliai per tą patį praėjusių metų laikotarpį. Nuosmukis akivaizdus visame pasaulyje – bazinio „iPhone 15“ modelio parduoda tik 19 proc., („iPhone 14“ - 24 proc.).
    Vienintelė išimtis yra „iPhone Pro Max“, kuris abiem laikotarpiais išlaikė pastovią 22 proc. pardavimų dalį. Įdomu tai, kad senieji modeliai vis dar populiarūs. 2024 m. birželio mėn. ketvirtį „iPhone 14“ ir „iPhone 14 Plus“ modelių, kuriems dabar yra metai, pardavimai sudarė 17 procentų. Šie pardavimai gerokai išaugo, palyginti su praėjusiais metais, kai tada metų senumo „iPhone 13“ ir „iPhone 13 mini“ modelių pardavimai sudarė tik 11 proc. Dvejų metų senumo „iPhone 13“ pardavimai 2024 m. taip pat buvo geresni ir sudarė 10 proc., palyginti su menka 4 proc. dvejų metų senumo „iPhone 12“ dalimi praėjusiais metais.
  • Pagrindinės puslaidininkių kompanijų akcijos trečiadienį pradėjo čiuožti žemyn. Viena to priežasčių yra Donald Trump pasisakymas apie Taivaną. Interviu „Bloomberg Businessweek“ buvęs prezidentas Donald Trump, kuris šį lapkritį pretenduoja susigrąžinti prezidento postą, buvo paklaustas, ar jis gintų Taivaną nuo Kinijos invazijos. Trump atsakė: „Manau, Taivanas turėtų mums mokėti už gynybą. Žinote, mes niekuo nesiskiriame nuo draudimo bendrovės. Taivanas mums nieko neduoda.“
    Po šio D. Trump pasisakymo „Taiwan Semiconductor Manufacturing Company“ (TSMC), kuri gamina „Apple iPhone“ naudojamus lustus, ir „Nvidia Corporation“, (NVDA) gaminančios lustus, kuriuos naudoja dirbtinio intelekto platformos, tokios kaip ChatGPT ir „Advanced Micro Devices shares“ (AMD) akcijų kainos smuko žemyn.
    Kita priežastis, dėl kurios pradėjo kristi lustų gamintojų akcijų kainos, atrodo, yra susijusi su lustų įrangos gamybos milžinu „ASML Holding“. Kaip praneša „MarketWatch“ (cituodama „Bloomberg“), sakoma, kad Biden administracija svarsto galimybę įdiegti daugiau apribojimų „ASML Holding“ (ASML), kurie neleistų jam parduoti įrangos Kinijai. „ASML Holding“ yra Nyderlandų įmonė, gaminanti įrangą reikalingą lustams gaminti.
  • Savo naujausiame reklaminiame video, „Apple“ išjuokia visas interneto naršykles parodydama jas kaip nesaugias naudotojo privatumo klausimu ir skatina naudoti vienintelę saugią – „Safari“.
  • Šią savaitę pasirodė informacija neva „Apple“, „Anthropic“, „Nvidia“ ir „Salesforce“ panaudojo 170 000 „YouTube“ vaizdo įrašų, kad apmokytų savo dirbtinio intelekto modelius be „Google“ leidimo. Taip teigiama „Proof News“ ir „Wired“ tyrime. Technologijų įmonės mokė dirbtinį intelektą naudodamos tokių kanalų kaip: MrBeast, MKBHD, ABC News, BBC, The New York Times, The Verge ir Vox subtitrus iš vaizdo įrašų, nenaudodamos paveikslėlių ar garso. Teigiama, kad įmonės naudojo medžiagų kolekciją „Pile“, kuri priklauso ne pelno organizacijai „EleutherAI“. Pastaroji negavo leidimo naudoti „YouTube“ vaizdo įrašus duomenims rinkti, bet vis tiek tai darė.
    „Apple“ informaciją, kad naudojo nelegalius duomenis paneigė teigdama, kad nenaudojo „Pile“ duomenų bazės „Apple Intelligence“ apmokymui, tačiau teigia jog ši bazė buvo panaudota apmokant „OpenELM“ modelius, kurių apmokymo tikslas buvo vienintelis - indėlis į tyrimų bendruomenę. Pačios „Apple“ naudojamas „Apple Intelligence“ dirbtinis intelektas apmokomas tik naudojant „etiškus duomenis“ įsigytus iš turinio kūrėjų ir vaizdų bankų už milijonus dolerių.
  • Australų banglentininkas sako, kad už savo išgelbėjimą po to kai bangos jį nunešė gilyn į jūrą Bairono įlankoje (Australijoje), turi būti dėkingas „Apple Watch Ultra“. Rick Sherman pateko į keblią ir pavojingą padėtį jūroje, tačiau jis galėjo pasinaudoti savo „Apple Watch Ultra“ ir susisiekti su pagalbos tarnybomis.
  • „Apple“ išleido pirmąsias „iOS 18“, „iPadOS 18“, „watchOS 11“, „macOS 15 Sequoia“, „tvOS 18“ viešas beta versijas.
  • Tikriausiai esate girdėję ne vieną istoriją apie žmones, kurie atgavo savo „Apple“ įrenginius praėjus kelioms dienoms ar net mėnesiams nuo jų praradimo sudėtingose ​​situacijose. Kažkas panašaus nutiko Jared Brick. Daugiau nei prieš metus Karibų jūros regione praradęs „Apple Watch“, „Find My“ dėka Brick pavyko susigrąžinti savo laikrodį – ir jis vis dar veikia.
  • „Apple“ išleido „Safari Tecnology Preview“ 199 versiją.
  • Saugumo įmonė „Guardz“ atliko eksperimentą. Ekspertai paprašė „ChatGPT“ paieškoti „darknete“ kenkėjiškų programų, skirtų „macOS“ – ir, didžiulei jų nuostabai, pokalbių robotas papasakojo apie Trojos arklį, kurio „Guardz“ komanda dar nebuvo mačiusi.
    Pasak bendrovės ekspertų, Rusijos įsilaužėliai tamsiajame tinkle parduoda paslėptą virtualų kompiuterį su serverio prieiga (HVNC). Įrenginys leidžia nulaužti „Mac“ ir iš jo pavogti įvairią informaciją, pavyzdžiui, paskyros duomenis.
    Pardavėjas suteiks prieigą prie virtualaus kompiuterio už 60 000 USD. Jis teigia, kad kenkėjiška programa gali veikti be vartotojo leidimo ir buvo išbandyta skirtingose ​​„macOS“ versijose. Be to, kenkėjas gali sukurti naują vartotojo sesiją aukos „Mac“ kompiuteryje, naudotojui to net neįtariant. Programa veikia slaptai, todėl sistemos saugos įrankiai jos nemato. Vienintelis kol kas žinomas būdas atsikratyti Trojos arklio yra visiškai išvalyti „Mac“ ir iš naujo įdiegti sistemą.
    „Guardz“ neseniai taip pat aptiko naują „macOS“ virusą „ShadowVault“, galintį pavogti beveik bet kokius duomenis. „ShadowVault“ buvo sukurtas kaip „viskas viename“ duomenų vagystės įrankis. „Darknete“ jis kainuoja 500 USD per mėnesį. „ShadowVault“ veikia fone ir gali atlikti šiuos veiksmus: išgauti slaptažodžius, slapukus, banko kortelių duomenis, pinigines ir visus plėtinius iš „Chromium“ pagrįstų naršyklių („Chrome“, „Opera“, „Edge“, „Vivaldi“, „Brave“, „Torch“, „Yandex“ ir dar 50 naršyklių) ir „Firefox“.
  • Antradienį „Mozilla“, žiniatinklio naršyklės „Firefox“ kūrėjai paskelbė, kad „macOS Mojave“ ir senesnės versijos negaus didelių senesnės nei 115 „Firefox“ naršyklės versijos atnaujinimų, tačiau saugos naujinimai bus teikiami dar metus.
  • Visi „Apple“ įrenginiai – pirmą kartą, įskaitant „Apple Vision Pro“ – rodomi naujausiame, juokingame „Apple“ dešimties minučių filmuke „Underdogs“.
    2019 m. „The Underdogs“ buvo iš pažiūros vienkartinė reklama, rodanti biuro kolegų grupę. Tačiau tai tapo visa serija nuotykių – nors po penkerių metų „Apple“ vis dar neinformuoja, kas juose rašo, režisuoja ir vaidina.
    2023 m. komedinio trilerio stiliumi, naujasis pavadintas „Underdogs: OOO (Out of Office). 2022 m. vaizdo įraše palikusi darbą įmonės biure, kad įkurtų savo įmonę, komanda dabar bando užsitikrinti užsakymą pakavimo verslui. Jiems sekasi, bet nėra tie, kuriuos visada ir visur lydi sėkmė. Didžiąją vaizdo įrašo dalį didelė komandos dalis bėgioja po Tailandą, bandydami patenkinti savo kliento užsakymo kiekių ir dizaino poreikius.
  • Praėjusį mėnesį „Apple“ pranešė, kad neišleis savo būsimos dirbtinio intelekto „Apple Intelligence“ funkcijų ES šalyse, o dabar jos pavyzdžiu pasekė ir „Meta“, dėl tos pačios priežasties.
    „Axios“ praneša, kad „Meta“ laikosi tos pačios pozicijos, naudodama beveik identišką formuluotę. „Per ateinančius mėnesius išleisime multimodalinį Llama modelį, bet ne ES dėl nenuspėjamo Europos reguliavimo aplinkos pobūdžio“, – „Axios“ cituoja „Meta“ pareiškimą.
  • Apple TV+“ pirmą kartą pelnė rekordines 72 „Emmy“ nominacijas su 16 „Apple Originals“ filmų ir serialų.
  • Anksčiau šiais metais „Apple TV+“ ribotą laiką siūlė kitų studijų filmų kolekciją. Panašu, kad šis eksperimentas buvo sėkmingas, nes pasirodė informacija, kad „Apple“ siekia papildyti savo „Apple TV+“ filmų katalogą žymiai didesniu Holivudo filmų kiekiu.
  • Ketvirtadienį Steve Jobs archyvas pasidalijo dar nematytais 28 metų Steve Jobs 1983 m. kalba Tarptautinėje dizaino konferencijoje vykusioje Aspene (Kolorado valst. JAV). Kalba buvo apie kompiuterių ateitį ir tai, kaip jie pakeis kasdienį gyvenimą. Besidomintys „Apple“ istorija ir jaučiantys sentimentus vienam iš „Apple“ įkūrėjų ir kompanijos vadovų Steve Jobs - įdomios, taip pat ir anksčiau neskelbtos informacijos, ras „The Steve Jobs Archive“ svetainėje.
  • Internete pasirodė informacija nutekėjusi iš Izraelio įmonės „Cellebrite“, kurios specializacija yra įsilaužimai į „iPhone“ bei tai gebančios padaryti įrangos pardavimas. Iki šiol jos metodai veikė net slaptažodžiu apsaugotuose ir šifruotuose „iPhone“ įrenginiuose, ir tai buvo juoda dėmė „Apple“ ir „iOS“ reputacijoje. Bendrovė daugelį metų negalėjo atsekti ir neutralizuoti pažeidžiamumų, kuriuos išnaudojo „Cellebrite“, o kovodama su tuo tik papildydavo sistemą gremėzdiškais dalykais ir ribojimais.
    Iš naujausios informacijos nutekėjusios iš „Cellebrite“ „iOS Support Matrix“ tapo žinoma, kad įmonė susidūrė su sunkumais įsilauždama į naujausias „iOS“ versijas ir naujausius „iPhone“. Pavyzdžiui, duomenų bazėje teigiama, kad „iPhone“ telefonai, kuriuose įdiegta „iOS 17.4“ ir naujesnės versijos, nepasiduoda bendrovės įsilaužimo metodams.
    Nepaisant „Cellebrite“ rinkodaros teiginių, kad ji gali suteikti prieigą prie „beveik visų šiuolaikinių mobiliųjų įrenginių, įskaitant naujausias iOS versijas“, naujausios „iOS 17“ versijos jai neįkandamos. Be to, ji net negali susidoroti ir su „iOS“ 17.1–17.3.1, jei jos įdiegtos „iPhone 12“ ar naujesniuose „iPhone“ modeliuose.
    Įdomu, kad ne tik „Apple“ pagerino savo išmaniųjų telefonų saugumą: nutekėjusi informacija rodo, kad „Cellebrite“ negali nulaužti ir išjungtų bei užrakintų „Google Pixel“ 6–8 serijos telefonų.
  • „Apple“ išleido trumpą vaizdo įrašą, kuriame parodoma, kaip buvo filmuojamas „iPhone 15 Pro“ nufilmuotas trumpametražis filmukas „¡Suerte!“
  • Verslininkė ir filantropė, Steve Jobs našlė Laureen Powell Jobs nusipirko 100 metų senumo dvarą San Francisko milijardierių rajone, 17 300 kvadratinių pėdų namui išleisdama 70 mln. USD. Pranešama, kad ji dabar pasiekė rekordą įsigijusi brangiausią nekilnojamąjį turtą San Franciske.
    Remiantis „The Real Deal“ nekilnojamojo turto leidiniu, Powell Jobs dabar priklauso 2840 numeriu pažymėtas namas Brodvėjaus gatvėje Ramiojo vandenyno aukštumų miesto regione. Tai buvo privatus sandoris ir, nepaisant rekordo, 70 milijonų dolerių, kuriuos ji sumokėjo, kaina yra gerokai mažesnė nei 100 milijonų dolerių, kurios norėjo ankstesni savininkai.
    Manoma, kad ankstesni savininkai dvarą įsigijo 2011 m. už 33 mln. Tai keturių aukštų Ispanijos renesanso atgimimo stiliaus dvaras, kurį „Architecture Digest“ apibūdino kaip „gražiausią namą Amerikoje“.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Apytikslis skaitymo laikas (neskaičiuojant vaizdo įrašų žiūrėjimo)13 minučių.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūną Blavaščiūną

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*