42-os 2020 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

42-os 2020 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Apple“ spalio renginio metu pristatė porą naujų įrenginių — „iPhone 12“ ir „HomePod mini“ (žemiau kainos orientacinės, tačiau stipriai skirtis neturėtų):
  • iPhone 12“ — kaina Lietuvoje turėtų prasidėti nuo 920€ už 64GB modelį, 979€ už 128Gb, o 256 GB modelis gali kainuoti 1099€. Kaip ir buvo kalbėta, nauji „iPhone 12“ modeliai nebus komplektuojami nei su įkrovikliu nei su ausinėmis.
  • „iPhone 12 mini“. Šio mažylio kaina Lietuvoje gali būti 829€ už 64Gb modelį, 879€ už 128GB ir 999€ už 256GB.
  • „iPhone 12 Pro“. Tikėtinos šio modelio modifikacijų kainos Lietuvoje yra 1179€ už 128GB, 1299€ už 128GB ir 1529€ už 512GB modelį.
  • „iPhone 12 Pro Max“. Manau šio milžino kainos Lietuvoje bus: 1279€ už 128GB, 1399€ už 256GB ir 1629€ už 512GB modelį.
  • Išmanią garso kolonėlę „HomePod mini“ jos kaina gali būti apie 100€, gal šiek tiek daugiau.
 • Jei kas atidžiau tyrinėjo naujojo „iPhone 12“ išvaizdą, greičiausiai pastebėjo keistą elementą telefono korpuse po telefono į/išjungimo mygtuku. Manoma, kad tai mmWave 5G antenos langas. Šis elementas egzistuoja tik JAV rinkai skirtuose „iPhone 12“ modeliuose. Tačiau,tai nereiškia, kad Europai skirtuose „iPhone 12“ modeliuose nebus 5G palaikymo. „Verizon“ naujas 5G Ultra Wideband tinklas jau veikia 55 JAV miestuose. AT&T bei T-Mobile taip pat yra įdiegę 5G tinklus. Tačiau didesnė AT&T ir „T-Mobile“ operatorių 5G tinklo dalis nėra mmWave. Taigi 5G nėra lygu 5g. Jei trumpai tai, JAV veikia ir mmWave (milimetrinių bangų) 5G tinklas. mmWave naudoja aukštesnio dažnio 24GHz–40GHz bangas. mmWave 5G tinklai yra labai greiti, tačiau jų veikimo atstumas yra labai mažas. Norint jais naudotis turi nuo mmWave 5G tinklą aptarnaujančio ryšio bokšto būti nutolęs ne daugiau kaip maždaug per kvartalą. Sub–6GHz tinklai vadinami vidutinio ar žemo dažnio juostos tinklais. Žemo dažnio tinklai veikia žemesniame nei 1GHz diapazone, o vidutinio 3,4GHz–6GHz diapazone. Jie lėtesni už mmWave 5G, bet jų veikimo laukas platesnis. Na, bet kiek man žinoma Lietuvoje mes neturime dar jokio 5G tinklo. Manau Lietuvoje 5G pradžia atsiras 2021 metais, bet realaus 5G tinklo plitimo pradžios galima tikėtis ne anksčiau kaip 2022–2023 metais ir tai tik didžiuosiuose šalies miestuose. Didesnės 5G tinklo aprėpties galima Lietuvoje galime tikėtis po 2025 metų (čia tiems kas galvoja pirkti „iPhone 12“ dėl 5G).
  Europos ir JAV rinkai skirtų iPhone 12 vizualūs skirtumai
 • Trumpam antradienį „Apple“ buvo išleidusi „iOS 14.1“, „iPadOS 14.1“ ir „tvOS 14.1“ atnaujinimus. Tačiau vėliau, dėl nežinomų priežasčių kompanija jų skaidą nutraukė. Gal vis tik nutarė šią versiją patestuoti ir išleido „iOS 14.1“ ir „iPadOS 14.1“ Golden Master versijas skirtas programuotojams.
 • Google“ paskelbė, kad „YouTube Music“ aplikacija yra prieinama ir „Apple Watch“. Ją naudojantys premium naudotojai gali naršyti muzikos kolekcijas, kontroliuoti grojimą bei pasirinkimus.
 • Naujoje reklamoje „Apple“ teigia, kad „iPhone 12“ yra galingiausias kada nors sukurtas „iPhone“.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Tai pas mus brangiau nei usa, bet dar ir pigesnis variantas - ne visi 5G standartai palaikomi?

 2. Siais laikais uz rageli moketi 1000€ ir dar papildomai pirkti pakroveja :)
  Prisidengti ekologija, o tai kur buvo ankciau apple, kai dedavo pakroveja pati pigiausia su kuriuo reikedavo virs 2 val. krauti telefona. Zinoma kad dauguma juos ismesdavo kaip niekam tikusius ir pirkdavo gera pakroveja.

  • Visai nebūtina tą įkroviklį pirkti papildomai. Telefoną galima įkrauti naudojant seną įkroviklį ir seną „iPhone“ įkrovimo laidą, nauju laidu jungiant prie kompiuterio turinčio USB-C jungtį ar senu laidu prie USB jungties. Galima naudoti seno telefono belaidį įkroviklį. Jei norisi naujo įkroviklio — pasirinkimas taip pat didelis, nuo kelis € kainuojančių iki brangesnių ar net naujo „MagSafe“. Tikrai nematau tame problemos. Manau seniau „iPhone“ naudojantys tikrai turi ir įkroviklių ir laidų stalčiuose. Žinoma, norint USB-C įkroviklio — jį teks įsigyti (jei nėra nuo kokio kito įrenginio), bet +35€ sumokėjus 1K€ už ragelį vargu ar ką pavers skurdžiumi. Žinoma, toks „Apple“ žingsnis ne tik patausos gamtą, bet ir praturtins „iPhone“ gamintoją :). Manau prie tokio „Apple“ žingsnio didele dalimi prisidėjo Europos Sąjungos zirzimas dėl „Lightning“ jungties „iPhone“ ir t.t.

   • Mano atveju kai perku telefona tai buna ideti galingii pakrovejai, ne taip kaip apple dedavo siuksle, kuri niekam tikusi, o paskiau prididengia ekologija. Tai geriau butu jau pries 5 metus tai padariusi.
    Jei jau taip prie ekologijos tai kam iPhone dar su ta sena Lightning jungtim kai Ipadai macbookai su usb, kur cia ta ekologija kai pas tave turi buti kruva skirtingu jungciu apples atveju.
    Teisingai daro Europos Sąjunga, tik visados viskas paveliuotai

    Ikrovikliai taip pat kas metai tobulejai kaip ir telefonu batarkes. Dabartiniai telefonai pilnai isikrauna per 30 min. arba uztenka 10-15 min. kad uztektu pilnai darbo dienai.

   • Na dėl įkroviklio tai tikrai nėra čia didelės tragedijos,kaip tu sakai,tų įkrovikliu yra pas daugelį nuo senesnių modelių ar papildomai pirktų bevielių ar galimybės pasikrauti nuo kompiuterio ir t.t.
    Bet atsižvelgiant,kad šiais metais iš technologinės pusės nieko naujo nėra iphone 12-am ragelyje ir dar neturint komplektacijoje ausinių ir įkroviklio,o kaina šoktelėjo ant 100€ tai kažkaip,net žinant Apple apetitą,čia jau per stipriai pasielgta prieš vartotoją 🤭
    Jeigu jau prisidengia ekologija,tai bent tų komponentų sąskaita galėjo sumažinti kainą...
    5G neskaitau kažkokia super technologijos evoliucija 🙂Lidar sensorius?🤔nzn,geriau 120hz ekranas ar Touch id ant stiklo...
    Bet čia tik mano asmeninė nuomonė 🙂

Parašykite komentarą

Į viršų