24-os 2020 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

24-os 2020 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Jei kažkokiu tai stebuklingu būdu pavyktų, Raevon Terrell Parker iš Misurio valstijos gali tapti turtingiausiu planetos žmogumi. Vyras padavė „Apple“ į teismą tvirtindamas, kad jo „iPhone“ buvo pavogtas su tikslu plagijuoti tik tame telefone buvusias galimybes skirtas kurti būsimus dizainus. Iš „iPhone“ gamintojos vyras siekia prisiteisti 1 trilijoną JAV dolerių. Remiantis ieškovo pareiškimu pateiktu JAV Misurio apygardos teismui birželio 1 dieną, Parker’is 2018 metais nunešė savo „iPhone 7“ į „Apple Saint Louis Galleria“ parduotuvę su tikslu jį pataisyti. Tačiau vietoje to, kad šie jį pataisytų — telefonas jam buvo pakeistas kitu. Parker’is tvirtina, kad darbuotojas specialiai pasiliko jo telefoną žinodamas jog tai pirmasis telefonas turintis šias naujas funkcijas.
 • Adobe“ išleido „Photoshop Camera“ aplikaciją. Nežiūrint pavadinimo, aplikacijoje labai ribotos vaizdo redagavimo galimybės. Vietoje to, aplikacijoje įdiegtas „Adobe Sensei“ algoritmas leidžiantis aptikti įvairius objektus vaizde, pavyzdžiui dangų, ir toje vietoje pritaikyti specialius vaizdo filtrus.
 • „Apple“ patvirtino savo WWDC20 laiką ir datą. Renginys įvyks birželio 22–26 dienomis. Daugelio laukiamiausia jo dalis — „Keybote“ prasidės birželio 22 dieną 20 val. Lietuvos laiku. Nenorintys pražiopsoti renginio, gali paspausti ant šios nuorodos. Dėl COVID–19 sukeltos pandemijos kompanijos renginys vyks tik virtualioje erdvėje. Programuotojams skirtose paskaitose, „Apple“gali paskelbti ir apie planus „Mac“ kompiuteriuose pradėti naudoti ARM procesorius.
 • Anksčiau, šiais metais „Apple“ išleido „Magic Keyboard“ klaviatūrą skirtą 2020 metų „iPad Pro“. Neseniai pasirodė gandas, kad „Apple“ galimai išleis „Magic Keyboard“, kuri bus suderinama ir su senesniais „iPad“ modeliais.
 • „Apple“ paskelbė „Rasinės lygybės ir teisingumo“ iniciatyvą startuosiančią su 100 milijonų JAV dolerių įsipareigojimu. Iniciatyvai vadovauja kompanijos viceprezidentė Lisa Jackson.
 • „Apple“ išleido 108 „Safari Technology Preview“ naršyklės versiją.
 • Jei esate mokytojas ar dėstytojas naudojantis „iTunes U“platformą savo lekcijų dalinimuisi skaitmeniniu būdu su pasauliu — laikas pamąstyti apie kitą, alternatyvią platformą. Po kelių metų stagnavimo (paskutinis atnaujinimas ir „stabilumo pagerinimas“ buv atliktas 2017 metais), „Apple“ atskleidė, kad „iTunes U“ paslauga bus nutraukta 2021 metų pabaigoje.
 • „Apple“ paskelbė, kad „iBooks author“ palaikymas nutraukiamas. Nuo šių metų birželio 1 dienos, naujiems naudotojams aplikacija nebebus prieinama.
 • Birželio 10 dieną, „Apple“ tapo pirmąją JAV kompanija kurios kapitalizacija pasiekė 1,5 trilijono JAV dolerių.
 • Sandėliuose mažėja 27 colių „iMac“ kompiuterių kiekis. Tai leidžia manyti, kad WWDC20 metu išvysime naują modelį.
 • „Apple“ savo interneto svetainėje išleido naują skirsnį, kuriame pasakojama apie stiprų „iPhone“ ir „Apple Watch“ tarpusavio ryšį.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.
Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

Šį kartą nieko

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. „Apple“ atskleidė, kad „iTunes U“ paslauga bus nutraukta 1021 metų pabaigoje.
  Tikriausiai turėtu būti 2021 🙂

Parašykite komentarą

Į viršų