4-os 2020 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

4-os 2020 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Pasirodė dar viena tautiečio kurta aplikacija „e-Kelias“. Aplikacija nemokama. „e-Kelias“ skirta gerinti eismo saugumą keliuose ir žinoma mūsų — vairuojančių saugumą. „e-Kelias“ apjungia automatinių meteorologinių stočių esančių prie šalies kelių duomenis. Jei esate kelyje — aplikacija naudodama GPS pozicionavimą kas 3 minutes atnaujina klimatinės situacijos kelyje informaciją. Kaip ir minėjau — aplikacija nemokama, tad vairuojantys gali ją be jokių įsipareigojimų pabandyti ir jei patiks — naudoti. Ką žmogus žinai… gal kelyje tyko nemalonūs siurprizai ir ši aplikacija padės jų išvengti. Atsisiųsti aplikaciją galite iš „App Store“.
 • Daugelis „Mac“ naudotojų jau nebeturi saugumo spragomis garsėjančio „Flash“ įskiepio savo kompiuteriuose, tačiau jis vis dar palaikomas „Safari“ naršyklėje, nors ir atjungtas pagal nutylėjimą. Naujausios, 99-os „Safari Technology Preview“ naršyklės versija, kuri yra „Safari“ naršyklės beta versija, jau visiškai nebepalaiko „Flash“ įskiepio ir tai reiškia, kad netolimoje ateityje jo nepalaikys ir „Safari“.
 • Europos komisija jau kuris laikas spaudžia „Apple“ atsisakyti „Lightning“ jungties ir savo įrenginiuose pradėti naudoti USB Type-C jungtį. Anot Europos komisijos taip galima sumažinti e-šiukšlių kiekį. „Apple“ žinoma nenori atsisakyti jungties, kurią naudoja nuo 2012 metų ir komisijos spaudimui priešinasi pateikdama savo argumentus. „Apple“ teigia, kad toks žingsnis priešingai — stipriai padidintų e-šiukšlių kiekį, nes šimtai milijonų Europos gyventojų naudojančių „Apple“ įrenginius turėtų atsisakyti šioms jungtims skirtų priedų, rašo „The Sun“. Leidinys taip pat teigia, kad tai padidintų „Apple“ įrenginių kainas. Kompanija „iPad Pro“ ir kai kuriuose „Mac Book“ kompiuterių modeliuose jau naudoja USB-C jungtį.
 • „Apple“ paviešino trečio „Carpool Karaoke“ sezono anonsą.
 • „Apple“ paviešino trumpametražį fimlą, kuriame apžvelgia kodėl „Servant’e“ maistas yra svarbus ingredientas.
 • „DxOMark“ specialistai patikrino kiek gera yra „iPhone 11“ kamera. Šis „iPhone“ modelis, priešingai nei „iPhone 11 Pro Max“ užimantis 5-tą vietą, nepateko į geriausias kameras turinčių telefonų dešimtuką. Tiesa jis lenkia „XS Max“ modelį. „DxOMark“ atliktą „iPhone 11“ kameros testo aprašymą ir rezultatus rasite „DxOMark“ interneto svetainėje, o mobilių telefonų išrikiuotų pagal „DxOMark„ įvertinimus sąrašą rasite čia.
 • „Bloomberg“ praneša, kad jau vasario mėnesį „Apple“ pradės gaminti mažesnį ir pigesnį „iPhone“ modelį. Anksčiau tokiu buvo „iPhone SE“.
 • „Apple“ nurodė „TSMC“ padidinti A13 procesoriaus gamybos apimtis, nes „iPhone 11“ ir „iPhone 11 Pro“ telefonų paklausa milžiniška.
 • „Reuters“ praneša, kad „Apple“ atsisakė plano „iPhone“ naudotojams leisti visiškai užšifruoti atsargines duomenų kopijas saugomas „iCloud“, po to kai FTB pasiskundė, kad toks žingsnis kliudytų tyrimams.
 • „Business Insider“ rašo, kad mažiausiai 6 JAV senatoriai Trump’o apkaltos proceso metu dėvėjo „Apple Watch“ ir taip pažeidė nurodymą draudžiantį proceso metu patalpoje turėti elektroninius įrenginius.
 • JAV finansinių paslaugų ir investicijų įmonės „Wedbush“ analitikai teigia, kad „Apple“ galėtų tapti pirmąja įmone JAV istorijoje, kurios kapitalizacija iki 2021 m. pabaigos pasieks 2 trln. JAV dolerių. Pirmą kartą 1 trln. JAV dolerių kapitalizacijos kartelę „Apple“ viršijo 2018 m. rugpjūtį. Šiuo metu visos „Apple“ kapitalizacija (visų akcijų vertė pagal rinkos kainą) siekia 1,4 trln. JAV dolerių, o kompanijos akcija šiuo metu biržoje kainuoja maždaug 317 JAV dol.
 • „Apple“ išleido registruotiems programuotojams skirtų visų savo operacinių sistemų naujas beta 3 versijas.
 • Prieš 36 metus, 1984 metų sausio 24 dieną Steve Jobs metiniame akcininkų susitikime pristatė pirmąjį „Macintosh“ kompiuterį. Pirmojo „Macintosh“ juodai baltas ekranas buvo 9 colių įstrižainės, jame buvo įdiegtas 8MHz „Motorola 68000“ procesorius, 128KB RAM, 3,5 colio diskečių skaitytuvas ir kainavo jis tuo metu 2 495 JAV dol. (kas dabar atitiktų 6 000 JAV dol.) Daugiau apie pirmąjį „Macintosh“ kompiuterį paskaityti galite prieš metus skelbtame „Mac Arena“ straipsnyje.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 14 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Kazkodel kiti gamintojai senai naudoja usb c ir nekelia kainu ...usb c daug greičiau krauna nei ju ta jungtis ...

Parašykite komentarą

Į viršų