iOS 13 gerokai tobulesnis ir patogesnis ekrano vaizdų kopijavimas Safari
Daugumai periodiškai prireikia išsaugoti kokios nors interneto svetainės vaizdą. „iOS 13“ šiuo tikslu sukurtas įrankis taps tobulesnis.
Prieš „iOS 11“ ekrano vaizdo kopija (screenshot) buvo tiesiog ekrano vaizdo kopija ir „iPhone“ nebuvo patogių jos redagavimo priemonių. Tada, „iOS 11“ atsirado ekrano vaizdų redaktorius — „Apple“ įrankis leidžiantis atlikti tam tikrus nukopijuoti ekrano atvaizdo redagavimo ir koregavimo darbus.
Šį rudenį startuosiančioje „iOS 13“ esantis krano vaizdų redaktorius dar galingesnis ir vienas geriausių naujų jo gebėjimų yra galimybė daryti viso interneto svetainės puslapio atvaizdo kopiją „Safari“ naršyklėje. Tiesa, yra vienas „bet“, kuris mano galva yra daugiau pliusas nei minusas, bet čia matyt kaip kam. Įprastai, „iPhone“ ekrano vaizdo kopijos išsaugomos PNG paveikslėlio formatu. „iOS 13“ viso interneto svetainės puslapio vaizdo kopija bus išsaugoma kaip PDF senesnėse „iOS“ versijose tai padaryti galima naudojant dalinimosi funkciją ir pasirenkant jos „Create PDF“ („iOS 12“) ar „Markup as PDF“ („iOS 11“) galimybę. „iOS 10“ tai padaryti galima siunčiant dokumentą spausdinti ir tada konvertuojant jį į PDF.
PDF failų negalima išsaugoti „Photos“ aplikacijoje kur įprastai išsaugomos ekrano vaizdo kopijos paveikslėlių formatu. Tačiau PDF galima išsaugoti „Files“ aplikacijoje, kuriame nors aplanke, pavyzdžiui vidiniame „iPhone“ diske — „On My iPhone“. Tai galioja ir senesnėse „iOS“ versijose atliekant interneto svetainės vaizdo į PDF konvertavimą. „iOS 13“ šis funkcionalumas įdiegtas tiesiai ekrano vaizdų redaktoriuje ir taip suteikia galimybę paprasčiau naudotis redaktoriuje įdiegtais įrankiais.
„iOS 13“ įdiegtas interneto svetainių į PDF konvertavimo įrankis tai puiki priemonė apjungti paveikslėlius ir išsaugoti svarbius straipsnius (pavyzdžiui skelbiamus „Mac Arena“ svetainėje aiškinančius kaip atlikti vienus ar kitus veiksmus ar spręsti problemas).
Nors šio straipsnio rašymo metu „iOS 13“ dar tobulinama ir yra beta stadijoje — tikėtina, kad šio funkcionalumo principai nepakis.
1. Ekrano vaizdo kopijavimas
Būdami bet kokiame interneto svetainės puslapyje atidarytame „Safari“ naršyklėje: - jei naudojate įrenginį palaikantį „Face ID“ — spauskite garso padidinimo ir šoninį įrenginio (į/išjungimo) mygtukus vienu metu; - jei naudojate įrenginį palaikantį „Touch ID“ — spauskite šoninį įrenginio (į/išjungimo) ir „Home“ mygtukus vienu kartu; - Jei ekrano vaizdo fotografavimui esate įgalinę „AssistiveTouch“ funkciją — pasinaudokite ja.
Ekrano apačioje/kairėje pamatysite nedidelį vaizdo peržiūros langelį su ekrano vaizdo kopija — ilgai nelaukę, kol tas langelis neišnyko iš ekrano paspauskite ant jo (priešingu atveju neturėsite galimybės peržiūrėti viso svetainės puslapio vaizdo). Paspaudus ant langelio bus aktyvuotas ekrano vaizdo kopijos redagavimo įrankis.
2. Viso svetainės puslapio vaizdo kopijos peržiūra ir redagavimas
Viršutinėje ekrano vaizdo kopijos redagavimo įrankio lango dalyje pamatysite dvi skiltis „Screen“ (ekranas) ir „Full Page“ (visas puslapis). Pirmasis yra įprasta ekrano vaizdo kopija, kurioje užfiksuotas tiksliai toks vaizdas, kurį matėte ekrane paspausdami ekrano vaizdo kopijavimo mygtukų kombinaciją. „Full Page“ — sujungs viso internetinio puslapio vaizdą, nuo jo pradžios iki galo (taip pat ir tą dalį, kuri nebuvo matoma ekrane fiksuojant ekrano atvaizdą).
Lange pamatysite vaizdo paslinkimo juostą ir paryškintą ekrano vaizdo kopijos dalį, kurią šiuo metu peržiūrite. Paspauskite ant išskirtos ekrano vaizdo kopijos dalies ir nepakeldami piršto braukite ekranu aukštyn arba žemyn — taip galėsite peržiūrėti visą nukopijuotą interneto svetainės puslapio vaizdą. Jei jį reikia apkirpti — pasinaudokite apkirpimo įrankiu esančiu ekrano viršuje įrankių juostoje.
Apkirpimo procesą „Apple“ galėjo ir geriau apmąstyti (gal taip ir nutiks). Dabar, panašu, kad nėra galimybės priartinti vaizdą ir apkirpti tiksliau, o vaizdo priartinimas panaudojus atvirkščią žnybimą primenantį judesį padidina vaizdą, bet apkirpimo įrankio pažymėtos vietos tolygiai nepadidina. Jei „Apple“ paliks taip veikiantį apkirpimo įrankį, teks karpyti po truputį iki vaizdas bus apkirptas taip kaip reikia (nebent pasisektų iš karto). Baigę — paspauskite „Done“.
Nors aprašiau tik kirpimą, tačiau galite atlikti kitus vaizdo redagavimo ar pažymėjimo veiksmus naudodami kitus įrankių juostoje esančius įrankius. „iOS 13“ atsirado ir permatomumo bei liniuotės įrankiai.
3. Dalinimasis ir PDF išsaugojimas
Deja, kadangi viso internetinio puslapio vaizdo kopija yra išsaugoma PDF formatu — jos išsaugoti „Photos“ aplikacijoje galimybės nėra, bet ją išsaugoti galite „Files“ aplikacijoje. Baigę redaguoti viso puslapio vaizdą — spauskite ant dalinimosi (share) piktogramos ir ekrane pamatysite dalinimosi galimybių sąrašą (žinomą „activity view“ pavadinimu).
Dalinimosi failu parinktyse galėsite PDF failu dalintis „Messages“, „AirDrop“, „Mail“ aplikacijose ir panašiai. Čia taip pat bus galimybė PDF išsaugoti „Files“ aplikacijoje (Save to Files). Pasirinkus „Files“ — paspauskite ant viršuje esančio PDF failo pavadinimo ir jei esamas netenkina — pakeiskite jį. Tada pasirinkite kur norite failą išsaugoti ar „iOS“ įrenginyje (On My iPhone/iPad) ar „iCloud Drive“ ar aplanke ir spauskite „Save“.
Bent jau kol kas nėra galimybės išsaugoti trečių šalių debesų saugyklose, tačiau reikia tikėtis su laiku tokia galimybė atsiras.
Pastaba: redaguojant visos interneto svetainės vaizdo kopiją ir paspaudus „Done“, galėsite rinktis ar ištrinti failą — „Delete Screenshot“, ar išsaugoti jį „Files“ aplikacijoje — „Save PDF to Files“. Pastaroji parinktis yra greitesnis kelias pasirinkti šią galimybę nei per dalinimosi funkciją.
4. PDF ekrano vaizdo kopijų peržiūra Files aplikacijoje
Norėdami peržiūrėti visos interneto svetainės vaizdo PDF failą „Files“ aplikacijoje — atsidarykite jį kaip ir bet kokį kitą failą prieinamą per „Files“ aplikaciją. Atidarę PDF ir paspaudę ant lango dešinėje esančios piktogramos galite naudotis „Markup“ įrankiais pažymėjimams atlikti ar pasidalinti, nukopijuoti, atspausdinti, persiųsti į „Dropbox“ ir t.t. failą paspaudę ant lango apačioje/kairėje esančio dalinimosi mygtuko.
Deja, bet kitų naršyklių (ne „Safari“) naudotojams, bent jau kol kas nėra gerų žinių. Galimybė išsaugoti viso internetinio puslapio vaizdą PDF veikia tik „Safari“ naršyklėje. Norėtųsi tikėti, kad ilgainiui šis funkcionalumas taps visos sistemos dalimi ir veiks „Messages“ aplikacijoje, trečių šalių naršyklėse ar kitose pokalbių ir soc. tinklų aplikacijose.
netaps „tobulesnis“, nes tobuliau už tobulą nebūna, nelaipsniuojamas tai būdvardis, kaip ir „optimalus“, „maksimalus“ ir pan.
Tobulumas tai labai asmeniška ir daugeliu atveju yra siekiamybė. Tai, kas atrodo tobula šiandien nebūtinai bus tobula ir rytoj. Todėl daiktus, sistemas ir pan. galima tobulinti ir jos yra tobulinamos bei tampa tobulesnės. Be to „tobulas“ nėra tarptautinis žodis, kurių laipsniuoti nerekomenduojama.
Maksimalus irgi ryt nebūtinai bus maksimalus, bet tai nereiškia, kad jis taps maksimalesnis.
Tai aukščiausią savybės formą reiškiantys būdvardžiai, ar lotyniški, ar lietuviški bebūtų.
Tobulesnis naudoja ir VLKK. http://www.vlkk.lt/media/public/file/Naujienos/2018_2022_gairių_projektas_posėdžiui.docx (pvz. 17.6.2)
arba „tobuliau“ http://www.vlkk.lt/naujienos/kitos-naujienos/atnaujintas-palemono-sriftas-versija-1-3 (1.2)
Nuorodos į vidinius dokumentus ;-)
Sakyti „tobulesnis“, tai nesuprasti ką reiškia „tobulas“.
„Tobula“ yra „idealu“ sinonimas, o „tobulinti“ yra „gerinti“ sinonimas.
Logika sako, kad jei kažką reikia tobulinti, tas kažkas nėra tobulas. Tema uždaryta.