Kaip keitėsi Apple išmanių telefonų kainos

Tema: iPhone

Pastaraisiais metais „Apple“ pradėjo didinti „iPhone“ kainas. Tai susiję su daug faktorių: savikainos išaugimu, infliacija, technologijomis ir t.t.

Nors išmanus telefonas jau kuris laikas kaip yra būtinybė, o ne dėl technologijų iš proto einantiems tipeliams, „iPhone“ vis dar daugeliui yra tai ką turėti jie norėtų. Tačiau kelis pastaruosius metus jiems ta svajonė vis tolsta, nes jau porą metų „Apple“ didina savo išmanių telefonų kainas.

Tradiciškai „Apple“ savo „iPhone“ įkainoja 2,5–3 kartus brangiau nei kainuoja telefono komponentai. Žinoma, klaidinga būtų manyti, kad viskas kas kas viršija komponentų kainą yra kompanijos pelnas. Taip nėra. Kompanijai kainuoja estetinio, infrastruktūros ir techninio dizaino kūrimas, komponentai, telefono blokų ir pačio įrenginio surinkimas, mokesčiai už patentuotas technologijas, darbuotojų atlyginimai, patalpos, marketingas, teisininkai, logistikos kaštai ir sandėliavimas, garantiniai įsipareigojimai. Nereikėtų pamiršti mokesčių, kuriuos kompanija turi sumokėti. Visa tai išskaičiuojama iš telefono kainos ir tik tai kas lieka yra kompanijos pelnas.

Nemažai aukščiau išvardintų dalykų kainos auga ir nemažos dalies šių elementų kainų kitimui „Apple“ įtakos daryti negali arba gali labai nedaug.

„IHS Markit“ patyrinėjo kaip keitėsi „iPhone“ savikaina nuo 2011 metų iki dabar.

Žemiau esančiame grafike kairiau, oranžine spalva pavaizduota komponentų ir gamybos kaina, o dešiniau, mėlyna spalva kiek reikia pridėti prie oranžinės iki „iPhone“ pardavimo kainos to modelio išleidimo dieną. Tiesiog turėkite omenyje, kad didelė dalis aukščiau išvardintų ir neišvardintų dedamųjų slypi mėlynoje spalvoje.

Kaip keitėsi iPhone kainos nuo iPhone 4s iki iPhone XS Max

Grafike gerai matosi kaip nuo 2011 metų kito „iPhone“ kainos. Nors telefonų kainos augo, pastaruosius kelis metus procentinė „mėlynos“ dalies išraiška mažėjo.

Žymos

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 16 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Netikiu tom pasakom. Vieni sugeba gera topini telefona padaryti uz 450€ (praitu metu dar topini galima gauti uz 350€), o apple ne :) Labai paprasta apple nenori kad ju telefonai pigesni butu nes kuo didesne kaina tuo didesnis pelnas.

 2. Tokia kaip Samsung... x-)

 3. Nelabai suprantu kai kurių žmonių pasipiktinimo vieno ar kito gamintojo kainomis. Kokią gamintojas nurodė kainą tokia ir yra, toliau jau pirkėjo reikalas: per brangu, normali kaina, neįperkama, įperkama ir pan. Man jei brangu aš neperku, dairausi kitų gamintojų ir pan. Šiuo atveju telefonui man buvo gaila išleisti daug pinigų, todėl laukiau, laukiau ir atpigo iki man tinkamos ir su papildomom nuolaidom įsigyjau 7+, kai jau išėjo X'as.
  O kainas vis tiek daugiau, mažiau diktuoja konkurentai, kas neleidžia iššaut su per didelėm kainom.
  Netikiu, kad tie kurie skundžiasi didėlėm kainom jas darytų mažesnes jei patys tuo verslu užsiiminėtu.

  • Niekas ant nieko nepyksta, kas ka nori tas ta ir perka. Nematau as tame iPhone ko neturi 2-3 kartus pigesnis Xiaomi Mi9.

   Tavo atveju iphone 7+ tai tas pats kas Xiaomi Mi 8 kuris dabar 350€ kainuoja, telefonu dydziai tie patys taciau xiaomi ekranas Amoled ir didesnis, veidos skaneris, pirstu skaneris, pakrovimas telefono dvigubai greitesnis, ne taip kaip iphone 3 val. ir t.t.

   • Tas iphone 7+ dar po penkių metų veiks,kaip naujas,o ta štampofkė xiaomi jau po metų bus mirus su krūva virusu ir vėžlio abarotais... nesek tų pasakų,androidas ir afrikoje androidas,ir nesvarbu kokiame modelyje jis idiegtas...
    Mačiau as savo akimis,kaip „gerai veikia“ tie visi tavo „topiniai“ telefonai po metų,kai juos išleidžia :))

    • Tu turbut kazka sumaisiai, tai iphone o poros metu jau suleteja, o jei dar nauja ios versija idedi tai dar dvigubai ir taip pasidaro kol neapsikentes nueini pirkti nauja.

     Neskleiskit ereziju prisiziureje jotubeje filmuku. Taip gal kokies samsungai ir ten pagribauja, to nezinau as ju nemegstu. Apie kokis tu vezlius sneki :)

     Tipo iphone ne štampofkė :)) Xiaomi ir surinkineja tok pacioj gamykloje kaip ir iphone :))

     Jei ciupinejai adroida, tai dar nereikia kad visi androidai tokie patys. Paimk samsung, xioaomi ar koki sony, jie visis skirsis. As Pliko androidinio telefono niekados nepirkciau, labiausiai patiko xiaomi perdarytas androidas, kiekvienais metais isleidziamas vis nauja versoija, kazkas panasaus kaip su ios buna.

     • Na teisybės dėlei reiktų pastebėti, kad Android OS nei vienas gamintojas neperdaro, tik daugiau ar mažiau pakeičia vartotojo sasają. Pagrindiniai OS servisai ir kodas manau vienodi pas visus gamintojus, kurie naudoja Android. Kas liečia iPhone sulėtėjimus, mano naudojamas iPhone jau du su pusę metų kaip naudojamas diena iš dienos ir kol kas tikrai nesijaučia jokio sulėtėjimo, su visais naujausiais atnaujinimais.

      • Is dalies sutinku su tavim del vartotojo sasajos, is dalies ir ne, ten yra giliau lendama ne tik vatotoju sasaja.
       Tas pats vyksta ir su iOS ten visas branduolis beveik islieka tas pats tik pridedama ivairiu funkciju, kaip ir su MacOS.

       O as patyriau sulietiejima su iOS ir net labai skausminga. Praktiskai jau net neimanoma kazka daryti, o atgal gryzti i senesne versija neimanoma.

    • Beje Xiaomi Mi9 greiciausia telefonas siuo metu aplenkes net samsungus ir iphone. Nors man tai nera pagrindiniai faktoriai, as net galeciau ir letesni androida imti ir jo butu per akis toki kaip Xiaomi Redmi Note 7 kuris tik 200€ tekainuoja 5-6 kartus pigiau nei iphone :)

Parašykite komentarą

Į viršų