49-os 2018 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

49-os 2018 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Gruodžio 1 dieną prasidėjo pasaulinės kovos su AIDS savaitė, siekdama priminti žmonėms apie šią negandą visas „Apple Store“ puošiantys kompanijos logo nusidažė raudona spalva. Nuo sausio 1 iki 7 dienos, nuo bet kokio pirkinio įsigyto „Apple Pay“ pagalba ar kompanijos interneto svetainėje, 1 JAV doleris bus paaukotas fondui „Product RED“. „Apple“ paskelbė ir statistiką: per 12 egzistavimo metų „Product RED“ fondas surinko 600 mln. JAV dolerių, 200 mln. kurių fondui paaukojo „Apple“.
  Gruodžio 1 dieną prasidėjo pasaulinės kovos su AIDS savaitė, siekdama priminti žmonėms apie šią negandą visas „Apple Store“ puošiantys kompanijos logo nusidažė raudona spalva.
 • Kalbama, kad pirmoje 2019 metų pusėje „Apple“ išleis atnaujintas „AirPodsausines su belaidžio įkrovimo funkcija, o 2020 metų pradžioje išleis atnaujinti dizainoAirPods“.
 • „Samsung“ savo „Galaxy Note 9“ reklamas socialiniuose tinkluose talpina iš „iPhone“.
 • „Bloomberg“ rašo, kad „Apple“ savo marketingo departamentui liepė atidėti visus darbus į šoną ir visą dėmesį sutelkti į „iPhone“ pardavimų stiprinimą. Tai dar vienas ženklas, kad „iPhone XS“ ir „iPhone XR“ pardavimų rezultatai nėra labai geri.
 • Kol politikai dar tik tariasi, „Foxconn“ pradėjo veikti. „iPhone“ surenkanti kompanija planuoja pradėti naujos gamyklos statybą Vietname.
 • „Microsoft“ išplatino „Surface Go“ reklamą, kurioje skambant „Grandma Got Run over by a Reindeer“, „Windows“ kūrėja pašiepia „iPad“, kuris nėra kompiuteris.
 • Trečio 2018 metų ketvirčio metu, preliminariais duomenimis, „Apple“ iš gamyklų į parduotuves visame pasaulyje išsiuntė 4,2 mln. „Apple Watch“ išmanių laikrodžių.
 • Kalbama, kad „Apple“ sertifikuoti MFi USB-C - Lightning laidai turėtų pasirodyti vasario mėnesį.
 • „Apple“ išleido galutines „macOS Mojave 10.14.2“, „iOS 12.1.1“ ir „tvOS 12.1.1“ operacinių sistemų versijas. Kompanija taip pat atnaujino ir „Safari Technology Preview“ versiją į 71-ą.
 • Trečiadienį „Apple“ pradėjo prekiauti 18W USB-C įkrovikliu. Įkroviklio kaina 35€.
 • „Apple“ pagaliau išleido dėklą „iPhone XR“. Tiesa jis permatomas. Dėklo kaina 45€.
 • „Glassdoor“ paskelbtame „Best Places to Work 2019“ (Geriausių vietų dirbti 2019) „Apple“ užima 71 vietą. Pernai metais „Apple“ užėmė 84-ą vietą.
 • Kai kurie „Shortcuts“ aplikacijos naudotojai pradėjo skųstis, kad kai kurios komandos jiems nustojo veikusios. Vargu ar tai susiję su „iOS 12.1.1“ ir „Shortcuts 2.1.2“ atnaujinimais. „Siri Shortcuts“ yra priklausoma nuo „Apple“ kompiuterinių debesų paslaugos ir, greičiausiai, kažkas nutiko „Apple“ serverio pusėje.
 • Kalbama, kad „Apple“ įsigijo britų startuolį „Platoon“ besispecializuojantį kylančių muzikos žvaigždžių aptikime.
 • „Facebook“, „Twitter“ ir „Apple“ yra kompanijos, kurios ne kartą viešai pasisakė prieš Australijos planus priimti įstatymą suteikiantį teisę teisėsaugos organizacijoms gauti prieigą prie užšifruotų įrenginių naudotojų duomenų. Australijos valdžia mano, kad tai vienas iš pagrindinių kovos su terorizmu įrankių ir yra neatsiejama šalies saugumo sistemos dalis. Galiausiai Australija tokį įstatymą priėmė. Australijos vyriausybė, tikriausiai pati to neįtardama, priėmė įstatymą pagal kurį IT kompanijos turėtų sukurti galimybę apeiti šifravimo raktus.
 • Kalbama, kad „Microsoft“ savo pakeitusi savo naršyklės „Edge“ varikliuką į „Chromium“, išleis ir „Mac“ kompiuteriams skirtą „Edge“ naršyklės versija. Kalbama, kad tokią naršyklę kompanija išleisti planuoja „sekančias metais, kaip įmanoma greičiau“.
 • „Apple“ išleido „Apple Watch“ skirtos operacinės sistemos „watchOS 5.1.2“ atnaujinimą.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 8 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Ačiū, už apžvalgą, tik man keista "naujiena" yra kad „Apple“ sertifikuoti MFi USB-C - Lightning laidai turėtų pasirodyti vasario mėnesį. Aš prieš 3 metus pirkau iDeal tokį laidą, pačio Apple. Paskui gailėjausi, kad ne 2 metrų pirkau.

 2. Geras su tuo Samsungo Twiteriu 😁👍

 3. Mano akimis cia fake del samsung is iphone.

 4. Va cia Apple tai saunuoliai, kaip moka pardavineti 45€ plasmasinius dekliukius kuriu savaika 3€.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų