Cloudflare išleido iOS aplikaciją jos 1.1.1.1 DNS paslaugai

Cloudflare DNS 1.1.1.1 paslaugos iOS aplikacija

„Cloudflare“ išleido „iOS“ įrenginiams skirtą aplikaciją, jos į privatumą ir greitį orientuotai 1.1.1.1 DNS paslaugai.

„Cloudflare“ 1.1.1.1 DNS paslauga buvo pristatyta šių metų balandžio mėnesį ir nors ji teigė, kad veikia greičiau už OpenDNS ir Google DNS paslaugas, pradžioje taip nebuvo, bent jau Lietuvoje. Tačiau dabar ji išties veikia greitai. Nors „Cloudflare“ deklaruoja, kad jų paslauga veikia vidutiniškai 28 proc. greičiau nei kitas greičiausias DNS adresų servisas internete, mano bandymai parodė, kad už Google DNS (8.8.8.8. ir 8.8.4.4) ji veikia apie 50 proc. greičiau.

Daugelis interneto paslaugų tiekėjų parduoda trečioms šalims mūsų interneto užklausas. „Cloudflare“ teigia, kad neišsaugo DNS užklausų diske, o logus ištrina 24 valandų bėgyje.

1.1.1.1 į privatumą ir greitį orientuota DNS paslauga, dabar gali būti įdiegta ir mobiliuose „iOS“ įrenginiuose. Aplikacija nemokama.

„Cloudflare“ teigia, kad naudojant 1.1.1.1 paslaugą niekas negalės pašniukštinėti mūsų DNS užklausų ir ji niekada nepardavinės jų trečioms šalims bei nenaudos jų reklamos mūsų įrenginiuose rodymui.

Nereikėtų šios paslaugos maišyti su tiesiog 1.1.1.1 adreso nurodymu DNS nustatymuose. Aplikacija įdiegia VPN profilį, kuris visas DNS užklausas nukreipia į 1.1.1.1 ar 1.0.0.1 adresus. Taip pat šios paslaugos nereikėtų maišyti su VPN — ji tokia nėra, tačiau jos puikiai veikia kartu, viena kitai netrukdydamos jei naudojate kokią VPN aplikaciją. Įjungus VPN aplikaciją naudojami joje įjungti nustatymai, o ją išjungus į rankas valdymą perima labai paprasta valdyti „Cloudflare“ aplikacija.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 7 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. O kas nors naudojat VPN? Jei taip, kuris pagal kainą ir greitį toks labiausiai apsimokantis? :)

  • Žiūrint kam jį naudoti. Vieni yra greiti, bet brangūs, kiti lėtesni, pigesni, bet neturi tam tikrų galimybių.
   Aš VPN naudoju tik jungdamasis prie nemokamų Wi-Fi (dažniausiai užsienyje ar oro uostuose). Pastaruoju metu naudoju Windscribe. Jis nemokamai leidžia naudoti 10GB duomenų per mėnesį, ko man užtenka per akis, tačiau neturi geolokacijos apsaugos (kas gali būti aktualu „slepiantis“ norint naudoti „Netflix“ ar kitas su geolokacija susietas paslaugas), tačiau tai man nėra aktualu. Yra ir mokami planai.
   Kiti vertesni dėmesio, mano galva:
   • HotspotShield VPN & Wifi Proxy (nepigus - 14€/mėn)
   • TunnelBear VPN & Wifi Proxy (jei pakanka 500MB/mėn galima naudoti nemokamai, priešingu atveju ~4€/mėn jei sumokama iš karto už metus — 49,99€)
   • ExpressVPN – neturi nemokamos versijos bet galima išbandyti 30-ties dienų bėgyje. Tada ~9€/mėn jei sumokama už metus arba 13,99€/mėn mokant kiekvieną mėnesį.

 2. Nelabai suprantu aš kam reikalingas tas VPN. Na Ramūno atvejį suprantu - viešose vietose ar būnant užsienyje kur blokuojami tam tikri puslapiai, bet kitu atveju kam? Žinau ne viena kurie nuolat naudoja VPN bet kam?

 3. As naudoju purevpn. Berods uz 5 metus apie 50 euru sumokejau. Kartais pravercia. Butent jusu puslapi anglijoje negaliu atversti. Prisijungiu prie vokietijos,tada kuo puikiausi rodo.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų