Apie dvi fizines SIM korteles turinčius iPhone XS Max ir iPhone XR

Kai kurioms Azijos šalims „Apple“ išleido specialius „iPhone XS Max“ telefonus palaikančius dvi fizines SIM korteles. Šie „iPhone“ modeliai domina ir kai kuriuos Lietuvos naudotojus.

Kinijos, Honkongo ir Makau rinkoms „Apple“ 2018 metais išleido „iPhone XS Max“ telefonų modelius, kurie skiriasi nuo likusiai pasaulio daliai skirtų šių „iPhone“ modelių. Priešingai nei didžiajai pasaulio daliai skirti „iPhone XS Max“ palaikantys vieną fizinę ir vieną eSIM kortelę (iš paskutinės Lietuvoje ir daugelyje pasaulio šalių jokios naudos, nes operatoriai eSIM dar nepalaiko), Kinijos, Honkongo ir Makau rinkoms skirti „iPhone XS Max“ palaiko dvi fizines — nano SIM korteles.

Turėkite omenyje, kad tik „iPhone XS Max“ ir „iPhone XR“ modeliai skirti Kinijos, Honkongo ir Makau rinkoms palaiko dvi fizines nano-SIM korteles. Šioms rinkoms, kaip ir likusiai pasaulio daliai, skirti „iPhone XS“ dviejų fizinių SIM kortelių nepalaiko, o palaiko vieną fizinę SIM ir vieną eSIM.

Nors Kinija pyksta kai Honkongas minint kartu su ja išskiriamas, tačiau kalbant apie „iPhone“, šioms dviems rinkoms skirti „iPhone“ turi vieną, vieniems svarbų, o kitiems — ne, skirtumą. Kinijos rinkai skirtuose „iPhone“ neveikia „FaceTime Audio“ paslauga. Ši paslauga leidžia su kitais „Apple“ įrenginių naudotojais susisiekti „FaceTime“ aplikacijos pagalba ir bendrauti be vaizdo. Tai patogu, nes tokiam skambučiui naudojamas interneto ryšys ir taip galima išvengti brangių pokalbių su kitose šalyse gyvenančiais ar viešinčiais draugais, bičiuliais, bendradarbiais ar giminėmis.

Įsigijus Kinijos rinkai skirtą „iPhone“, „FaceTime Audio“ paslauga neveiks nepriklausomai nuo to kokį „Apple ID“ naudosite, kurioje šalyje būsite ir kiek kartų „resetinsite“ tą telefoną. Atsižvelgiant į kai kurių šalių reikalavimus, „Apple“ įdiegia tų šalių rinkoms pritaikytus apribojimus. Pavyzdžiui Japonijos rinkai skirtuose „iPhone“ nepavyks išjungti fotoaparato užrakto darbą imituojančio garso. Padaugėjus vojeristinių išpuolių, šalies vyriausybė išleido nutarimą įpareigojantį visų fotografuojančių įrenginių gamintojus panaikinti funkciją atjungti garsą kai fotografuojama. Šis garsas turi būti girdimas net sumažinus „iPhone“ garsą iki minimumo ar net jį visai išjungus. Kai kurioms islamo šalims skirtuose „iPhone“ modeliuose nerasite „FaceTime“ aplikacijos apskritai. Dėl religinių sumetimų, ši aplikacija neegzistuoja tokių Tolimųjų Rytų šalims skietuose „iPhone“. Jos nerasite įsigiję „iPhone“ tokiose šalyse kaip: Saudo Arabija, Kataras, Jemenas, Egiptas, Jordanija ir gal dar eilėje kitų.

Tuo tarpu Honkongo rinkai skirtuose „iPhone“ modeliuose „FaceTime Audio“ funkcionalumas paliktas. Tad jei nusprendėte įsigyti dvi fizines SIM korteles turinį „iPhone“ — geriau rinktis Honkongui skirtą „iPhone XS“ versiją.

Kalbant apie modelius, panašu jog „Apple“ Kinijai skirtiems naujiesiems „iPhone“ modeliams priskirti A2100 („iPhone XS“) ir A2104 („iPhone XS Max“) modelių numeriai, o Honkongui ir Makau: A1920 („iPhone XS“ — toks pats modelis pardavinėjamas ir JAV rinkoje) ir A2104 („iPhone XS Max“ — toks pats koks pardavinėjamas Kinijos rinkoje). Kadangi modelių skirtų Kinijai ir Honkongui modelių numeriai vienodi — perkant tokį, matyt, reikės pasitikėti pardavėju jei nėra galimybės patikrinti „FaceTime Audio“ veikimo.

Kam telefonai su dviem fizinėmis SIM kortelėmis reikalingi

Manau kiekvienas, kuriam tokio telefono reikia turi savo priežasčių jo norėti. Man į galvą ateina keli, galimi tokio telefono naudingumo variantai.

 • Jei darbdavys nenaudoja BYOD sistemos ir darbuotojui duoda atskirą telefoną. Bet tokiu atveju toks telefonas turėtų būti darbdavio, nes jis (darbdavys) gi nenori įsileisti asmeninio darbuotojo telefono ir suteikti asmeninėms reikmėms naudoti darbinio. Bet tokiu atveju, mano galva, sprendimas paprastas: išeidamas iš darbo tiesiog palieki tą telefoną darbo stalo stalčiuje ar ant stalo ir viskas.
 • Jei nepavyksta su operatoriais sutarti ir gauti gero skambučių ir duomenų plano. Vienas mobilaus ryšio operatorius duoda geras sąlygas pokalbiams, o kitas duomenims. Tokiu atveju dvi skirtingų operatorių SIM kortelės leistų vieną jų naudoti pokalbiams, o kitą duomenims.
  Tiesa, reikėtų pažymėti, kad skambučio metu, Kinijos (ir Honkongo) rinkai skirtas telefonas duomenų perdavimą priverstinai perjungia į tą SIM kortelę, kuri naudojama tuo metu vykstančiam pokalbiui ir LTE tampa 3G. Galimybės vienu metu vieną SIM kortelę naudoti skambučiui ir tuo pačiu metu, o kitą SIM — duomenims nėra, net jei ji ir priskirta nustatymuose tik duomenų perdavimui. (SettingsCellularCellular Data).
 • Dažnai tenka važiuoti į užsienį, o pagrindinės kortelės planas nėra palankus naudoti viešint svečioje šalyje.
 • Dažnai tenka naudotis išankstinio mokėjimo kortelėmis.
 • Visus pinigus išleidote „iPhone“ ir su žmona tenka dalintis vienu telefonu, o telefono numerius norite turėti skirtingus (juokauju).

LTE dažniai

Dėl dažnių, naudojant Kinijos ir Honkongo rinkoms skirtus „iPhone“ problemų kilti neturėtų.

Žemiau „iPhone XS Max“ LTE dažniai skirtingoms rinkoms skirtuose modeliuose.

Jei nematote visos lentelės — paverskite įrenginį šonu.

Japonijos rinkai skirti „iPhone“ turi 11 kanalą (1500 MHz), 21 kanalą (1500 MHz) ir taip pat kaip ir JAV skirti telefonai neturi 71-o (600 MHz) kanalo.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 10 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Estų Telia Eesti jau veikia eSIM. https://geenius.ee/uudis/esimene-eesti-operaator-pakub-telefonidele-esim-kaarte/
  Tuo tarpu savo FB mūsų Telia aiškina, kad eSIM neplanuoja. Tai kaip gi gali to paties savininko dukros tame pat regione skirtingai elgtis?

 2. Uzjauciu japonus, del keliu vojeristu japonai priversti fotkinti su garsu. Tuo tarpu vojeristai sau ramiai gali filmuoti, ten juk garso tai nera :))))))))))))

  Del paskutinio punkto su Zmona :))) Anroide gali telefona padalinti i dvi dalis tai yra kazkas panasaus kaip Macos du vartotojai, vienam vartotojui viana sim kitam vartotojui kita sim
  Arba gali tiesiog dubliuoti reikiamas programas pvz. Whatsapp, feisbuka ir t.t.

  Na Androide galima paciam pasirinkti kokia SIM naudoti internetui jai kalbi telefonu. Kazkur apple turbut sutaupe.

  Kas liecia eSIM tai manau turetu tai jau kaip ir standartas butu, jau atgyvena kaisioti tas SIM korteles.

  Jei kas nori aktivuoti eSIM :)))))))
  https://www.gigsky.com/

 3. Ačiū, Ramūnai, už puikų straipsnį. Tik kyla klausimas-gal kas žinote, kokiu paprasčiausiu būdu galėčiau įsigyti iPhone XS su dviejų fizinių kortelių palaikymu Honkongo rinkai?
  Klausiu tik apie galimybes, nes realus poreikis tik formuojasi, o skelbiu.lt arba Mac.Lt pasiūlymų nėra :)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų