Kaip atrakinti Mac su Apple Watch kai kompiuteris naudoja laidinį prisijungimą prie tinklo
Tokios funkcijos kaip galimybė atrakinti „Mac“ kompiuterį „Apple Watch“ pagalba veikia puikiai jei naudojate Wi-Fi prisijungimą. O ką daryti jei prisijungimui prie kompiuterinio tinklo ir interneto naudojate Ethernet - laidinį prisijungimo būdą?
Daugelis „Apple Watch“ naudotojų turinčių „Mac“ kompiuterius išleistus 2013 metų viduryje ar vėliau, naudojasi galimybe juos atrakinti laikrodžio pagalba.
Norint, kad ši paslauga veiktų, reikia:
- 2013 metų viduryje ar vėliau pagaminto „Mac“ kompiuterio su jame įdiegta „macOS Sierra“ ar naujesne operacine sistema.
- „Apple Watch“ turi būti įdiegta „watchOS 3“ ar naujesnė operacinė sistemos versija.
- „Mac“ kompiuteryje ir „Apple Watch“ turite būti prisijungę prie tos pačios „iCloud“ paskyros.
- „iCloud“ prisijungimui naudojamai „Apple ID“ paskyrai turi būti įjungta dviejų faktorių patikra.
- „Apple Watch“ turi būti atrakintas.
Wi-Fi vis tiek reikalingas
Daug, ypač stacionarių „Mac“ kompiuterių naudotojų, prie kompiuterinio tinklo jungiasi naudodamiesi laidinę (Ethernet) jungtį, o ne Wi-Fi. Laidinė jungtis įprastai veikia greičiau ir patikimiau. Tačiau norint turėti galimybę „Mac“ kompiuterį atrakinti „Apple Watch“ pagalba reikalingas Wi-Fi. Gera žinia ta, kad yra galimybė prie vidinio kompiuterinio tinklo ir interneto jungtis laidine jungtimi net jei Wi-Fi prisijungimas yra įjungtas. Visas reikalas teisingai nustatytoje prisijungimo prie kompiuterinio tinklo paslaugų sekoje.
Kaip veikia prisijungimo prie kompiuterinio tinklo paslaugų seka
„Mac“ kompiuteriai palaiko įvairius prisijungimo prie kompiuterinių tinklų būdus ir prie tinklų gali jungtis skirtingais būdais vienu metu. Pavyzdžiui „iMac“ gali prie kompiuterinio tinklo jungtis laidine jungtimi ir tuo pačiu metu turėti aktyvų Wi-Fi prisijungimą, Bluetooth sąsają su „iPhone“ ir papildomą „Ethernet“ — laidinį prisijungimą prie kito kompiuterinio tinklo (jei „Mac“ neturi antros „Ethernet“ jungties — ją galima realizuoti „Thunderbolt → Ethernet“ adapterio pagalba.
Prisijungimo prie kompiuterinių tinklų paslaugų seka (angl. service Order arba port priority) nurodo „Mac“ kompiuteriui kaip prioritetizuoti tinklo prisijungimus. Kai norite jungtis prie. tinklo — „Mac“ kompiuteris pradeda nuo sąrašo viršuje esančio prisijungimo tipo, o nepavykus užmegzti ryšio pereina prie sekančio sąraše ir t.t. iki randa tinkamą prie tinklo prisijungimo būdą.
Turėti teisingai sudėliotų prisijungimo prie tinklo paslaugų seką yra naudinga, ypač mobiliuose „MacBook“, „MacBook Pro“ ir „MacBook Air“ kompiuteriuose, kuriuose prisijungimo būdai gali keistis dažnai. Pavyzdžiui darbe prie kompiuterinio tinklo jungiatės laidine jungtimi, kelyje prie interneto jungiatės „Bluetooth“ jungtimi naudodami „iPhone“ duomenis, o namie naudojate „Wi-Fi“. Teisingai sudėliojus prisijungimo būdus — užtikrinsite, kad „Mac“ visada prie tinklo prisijungs greitai ir naudodamas tinkamą metodą.
Kaip nustatyti Ethernet ir Wi-Fi seką macOS
Kaip pavyzdį naudosiu savo kompiuterį, kuris prisijungimui prie kompiuterinio tinklo ir interneto naudoja Ethernet (laidinę) jungtį, o Wi-Fi prisijungimas yra aktyvus aukščiau paminėtiems tikslams.
- „Mac“ kompiuteryje Atidarykite System Preferences aplikaciją
- Paspauskite ant Network piktogramos.
- Paspauskite ant krumpliaračio piktogramos esančios lango apačioje, kairėje — žemiau prisijungimo prie tinklų paslaugų sąrašo.
- Atsidariusiame kontekstiniame meniu pasirinkite Set Service Order….
- Atsidariusiame tinklo prisijungimo tipų prioritetų sąraše pertempdami juos sudėliokite teisinga tvarka. Jei naudojate Ethernet prisijungimą prie tinklo, tačiau norite turėti galimybę „Mac’ą“ atrakinti laikrodžio pagalba — antruoju nuo viršaus nustatykite Wi-Fi prisijungimą.
- Baigę prioritetizuoti — paspauskite OK ir tada Apply.
Taip sudėlioję prioritetus, kai aukščiausiai sąraše yra „Ethernet“, o po juo Wi-Fi prisijungimas — galėsite naudotis greitu prisijungimu prie kompiuterinio tinklo ir išsaugoti galimybę greitai atrakinti kompiuterį „Apple Watch“ pagalba.