Kaip naudoti iOS 12 Screen Time funkciją

„iOS 12“ „Apple“ įdiegė naują funkciją - „Screen Time“ padėsiančią kontroliuoti laiką praleidžiamą tam tikrose svetainėse, žaidimuose ar socialiniuose tinkluose.

Šį rudenį pasirodysiančioje „iOS 12“ atsiras nauja galimybė kontroliuoti laiką, kurį praleidžiame žaisdami žaidimus, „sėdėdami“ socialiniuose tinkluose ar spoksodami video. Šią funkciją „Apple“ pavadino „Screen Time“. Jos tikslas padėti laiko pojūtį prarandantiems kai paima „iPhone“ ar „iPad“ į rankas naudotojams.

Ši funkcija nėra kokie nors geležiniai vartai, kurie užsidarys vos tik bus pasiektas nustatytas naudojimosi limitas. Tačiau dar nepraradusiems nuovokos ir supratimo, kad viskam turi būti saikas ir ribos, šios funkcijos dėka taps lengviau kontroliuoti laiką praleidžiamą įbedus nosį į mobilaus „Apple“ įrenginio ekraną.

Kaip aktyvuoti laiko limito funkciją

Tarkim, įdiegę „iOS 12“ savo „iPhone“ ar „iPad“ vieną dieną pakėlę pavargusias akis nuo įrenginio ekrano sau tarsite — gana valandų valandas brangaus laiko švaistyti įvairiausioms nesąmonėms platinamoms socialiniuose tinkluose, tokiuose kaip „Twitter“, „Facebook“ ir „Instagram“. Tada:

  • Atidarykite įrenginyje, kuriame įdiegta „iOS 12“ operacinės sistemos versija Settings aplikaciją;
  • paspauskite ant Screen Time;
  • pasirinkite App Limits;
  • spustelėkite ant Add Limit;
  • pasirinkite (pažymėdami varnele) kategoriją, pavyzdžiui Social Networking;
  • nurodykite maksimalų laiko tarpą, kurį galite praleisti naršydami socialinių tinklų labirintus. Jei norite skirtingoms dienoms nustatyti skirtingus limitus — paspauskite ant Customize Days teksto esančio laiko nustatymo skirsnio apačioje.

Atlikus aukščiau aprašytus veiksmus ir apribojus laiką, kurį galite sau leisti per parą praleisti socialiniuose tinkluose, pavyzdžiui būdami sau dosnūs ir atlaidūs išskirdami šiam tikslui 2 valandas — šiam laikui pasibaigus ekrane pamatysite pranešimą.

iOS 12 Screen Time pranešimas kai pasiekiamas aplikacijai ar paslaugų kategorijai nurodytas laiko limitas.

Žinoma, galite būti bevaliai ar jau sergantys liga, kurios simptomai jums kužda, kad jei nepažiūrėsite ką parašė koks nors „Mikis nesakysiu“ — sugrius pasaulis ir rytdiena nebeateis — galite spausti „Ignre Limit“. Tačiau kokia prasmė tada apskritai tą limitą įjungti?

Kai „Screen Time“ nurodytas laikas išseks nurodytoje kategorijoje (pavyzdžiui socialiniuose tinkluose) — socialinių tinklų aplikacijos nepasileis ir naršyklėje neatsidarys su socialiniais tinklais susijusios svetainės. Reikia tikėtis susivaldysite ir desperatiškai negremšite stalo laukdami vidurnakčio visomis išgalėmis stengdamiesi nepaspausti „Ignore Limit“ mygtuko.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų