Ką turėtumėte daryti paveldėję ar įsigydami naudotą Mac kompiuterį

MacBook Pro

Norėdami išvengti didelio galvos skausmo po to, kai paveldėjote kompiuterį, turite tam tikrus dalykus turėti omenyje, prieš paimdami Anapilin išėjusio žmogaus „Mac“ savo globon. Straipsnyje parašyti patarimai tinka ir perkantiems naudotą „Mac’ą“ iš rankų.

Kartais gyvenime taip atsitinka, kad tenka perimti mirusio giminaičio kompiuterį, o gal perkant naudotą kompiuterį pardavėjas nuslepia informaciją, kad kompiuterį naudojo šiuo metu jau numiręs žmogus. Šiame straipsnyje pristatome žingsnius, kuriuos vertėtų atlikti paveldėjus ar įsigijus „Mac“ kompiuterį naudotą dabar jau negyvo žmogaus.

Brangaus žmogaus praradimas yra bene pats baisiausisas dalykas, kuris gali nutikti gyvenime. Greičiausiai labai dažnai nutinka taip, kad žmogus numiršta nepasakęs savo „Mac“ kompiuterio slaptažodžio.

Norint atrakinti „Mac“ kompiuterį, reikia kreiptis į autorizuotą „Apple“ pardavėją, jie gali atrakinti „Mac“ kompiuterius ir „iOS“ įrenginius, kurie yra užrakinti „Find my Mac“ programėlė arba aktyvacijos užrakto aplikacija.

Tokia situacija yra tikrai kebloka, nes kaip ir negalite įrodyti jog šis įrenginys yra įsigytas jūsų, o pasiklausti pas įrenginio savininką slaptažodžio, irgi galimybės nėra. Pirkimo kvito tokioje situacijoje surasti kartais šansų realių nelabai yra, o įrenginio savininkas greičiausiai artimiausiu metu net neplanavo jums perduoti savo turto. „Apple“ taip paprastai įtikinti, kad kompiuteris yra nevogtas, nepavyks.

Ateityje gali kilti problemų

Lengva kalbėti, kaip būtų buvę geriau daryti, jeigu įrenginio savininkas būtų gyvas, žinoma, kad dabar iš numirusiųjų prikelti nepavyks, todėl situacija yra tokia, kokia yra.

Jeigu įrenginys buvo įsigytas iš nepažįstamojo arba tolimo draugo. Tokioje situacijoje, vertėtų paprašyti pirkimo kvito arba, kad ant pačio paprasčiausio lapo pasirašytų jog kompiuteris buvo parduotas iš šio žmogaus rankų. Užtektų parašyti pardavėjo vardą, pavardę ir parašą bei kompiuterio serijinį numerį. To turėtų pakakti, norint įtikinti „Apple“ autorizuotą servisą, kad kompiuteris yra teisėtai įsigytas.

Kompiuteris pirktas iš draugų, šeimos arba gautas kaip dovana iš gyvo ar mirusio asmens. Tokia situacija gali būti išties kebloka, nes čekio jums reikės bet kuriuo atveju, net jeigu tai ir buvo gauta ir dovanos formatu. Parduodančiam arba dovanojančiam žmogui, reikėtų paaiškinti, jog netolimoj ateity, dovanojamas arba parduodamas įrenginys gali tapti nenaudingas ir jį greičiausiai reikės parduoti, galbūt tai ir motyvuotų pridėti čekį. Tačiau kartais taip atsitinka, kad pirkimo kvitai nėra išsaugomi (ypač, kai perkama dovana), todėl galimas variantas yra vykti į tą parduotuvę, kurioje buvo įsigytas įrenginys, bet būtinai su žmogumi, kuris tai pirko. Ne visos parduotuvės ištrina senus pirkimo kvitus, todėl labai tikėtina, kad pvz.: padiktavus serijinį numerį, bus rastas įsigijimo kvitas.

Keturi svarbūs punktai:

  • „Apple“ turi savo standartus remdamasi kuriais čekį pripažįsta kaip įrenginio įsigijimą patvirtinantį dokumentą.
  • Prieš pat perkant „Mac“ kompiuterį, būtų labai naudinga jį pilnai išjungti spaudžiant „Shut Down“, vėliau prisijungiant prie kompiuterį administruojančios paskyros. Tuomet vertėtų įsijungti slaptažodžio įrankį (password utility tam, kad įsitikintumėte, jog nėra paslėptų problemų. Jeigu „FireVault“ yra įjungtas, jį išjunkite, ir pakartotinai įjunkite. Toks metodas jums parodys bet kokias paleidimo problemas ir leis nustatyti atkūrimo raktą.
  • Prieš įsigyjant „iOS“ įrenginį, paprasčiausia būtų išjungti aktyvacijos užraktą, o kaip tai padaryti mes aprašėme šiame straipsnyje arba galite naudotis angliška Apple instrukcija.
  • Būtina pardavėjo prie pat akių paprašyti atsijungti nuo jo asmeninės „Apple ID“ paskyros, o tuomet vertėtų prisijungti perkančiajam prie „iCloud“ paskyros ir tokiu būdu užsitikrinti, kad kitą „Apple ID“ įrenginys priima.

Taigi, paveldėjus ar įsigijus kompiuterį iš nežinomo pardavėjo vertėtų visada patikrinti įrenginį autorizuotame „Apple“ servise arba atlikti mūsų aprašytus žingsnius.

Žymos
Pasidalinti straipsniu:

Apie Edvinas Krupinskas

 Apple technikos fanas nuo ankstyvo ryto iki gilios nakties.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų