Paaiškėjo kas sukūrė legendinį Mac įjungimo ir iPhone fotografavimo garsus

Jim Reekes garsųjį Mac įsijungimo garsą sukūrė šios klaviatūros pagalba savo kambaryje.
Jim Reekes garsųjį „Mac“ įsijungimo garsą sukūrė šios klaviatūros pagalba savo kambaryje.

Paaiškėjo kas sukūrė visą eilę „Apple“ technikoje naudojamų garsų, tame tarpe ir legendinį „Mac“ kompiuterio įjungimo garsą.

Susipažinkite su Jim Reekes — žmogumi sukūrusiu legendinį „Mac“ kompiuterio įsijungimo garsą, „iPhone“ kameros fotografavimo „užuolaidėlių“ spragtelėjimą ir eilę kitų garsų.

Būtent šis žmogus sukūrė ir legendinį „Sosumi“ garsą, kuris „Apple“ kompiuteriuose naudojamas nuo 1991 metų. Pradžioje šį garsą norėta pavadinti „Xylophone“, tačiau garsų įrašų kompanija padavė „Apple“ į teismą — jie uždraudė „Macintosh“ gamintojai savo garsų pavadinimuose naudoti bet kokio muzikinio instrumento pavadinimą.

Reekes’ui opasakė „Apple“, kad „Sosumi“ tai japoniškas žodis niekaip nesusijęs su muzika. „Sosumi“ pavadinimas skamba panašiai į anglišką „so sue me“ (na tai paduokite mane į teismą), kas labai atitiko to laiko nuotaikas kai „Apple“ bylinėjosi dėl garsų pavadinimų. Pradžioje Reekes’ui garsą norėjo pavadinti „let it beep“, tačiau anot pyspėjimų kompozitoriaus jis sau tokio akibrokšto leisti negalėjo — taip gimė įdomus žodis-pavadinimas „Sosumi“.

Priešingai nei dabar, tais laikas „Mac“ kompiuterį tekdavo perkrauti dažnai (jei jis pats savarankiškai to nepadarydavo) ir Reekes’as nenorėjo, kad įkyrus garsas erzintų „Macintosh“ naudotojus. Pradžioje šis garsas buvo įrašytas pustoniais, tačiau vėliau Jim’as nutarė jį perrašyti. Jis įkvėptas „Beatles“ grupės dainos „A Day in the Life“ savo garsą paprasčiausiai sugrojo mažorinėje tonacijoje.

Reekes’as neturėjo teisės keisti sisteminius garsus, tačiau jis pažinojo tuo kas gali tai padaryti. Buvo nutarta naujoje operacinės sistemos versijoje įdiegti naujai sukurtą garsą, kad programuotojai nespėtų jo vėl pakeisti į ankstesnį.

Pirmą kartą šis garsas debiutavo su „Machintosh Quadra“. Vėliau „Apple“ šį garsą užpatentavo. Tiesa, paskutinėse operacinės sistemos versijose, nešiojamuose „Mac“ kompiuteriuose ir „iMac Pro“ šis garsas kiek pasikeitė.

Reekes’as prisilietė ir prie „iPhone“ fotografavimo garso sukūrimo. Jis paprasčiusiai užrašė „Canon AE–1“ fotoaparato užrakto garsą ir jį šiek tiek sulėtino.

Kiekvieną kartą kai fotografuojate savo „iPhone“ — jūs girdite mano fotoaparato garsą. Kartais tai mane verčia sumišti. Net dabar, kai aš girdžiu ką nors šalia fotografuojant su „iPhone“ — aš atsisuku pažiūrėti ar nepavogė mano fotoaparato.

Gaila, bet kultinių garsų kūrėjas dar devintame praėjusio amžiaus dešimtmetyje išėjo iš „Apple“ ir atsisakė pinigų, kuriuos kompanija mokėjo.

Žemiau interviu su Jim Reekes’u. Šaltinis: CNBC.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 12 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. As tai isjungiau visai ta garsa Mace, nes jis labai jau erzina. O jei dar koki vakara eidamas miegoti isjungi maca ir pamirsti sumazinti garso, tai ryte ijungdamas dar ir kaimynus prizadini arba net pats vos infarkta negauni nuo isgascio :))))))

  2. Aš taip pat neišjunginėju to Mac garso, nors jis man labai patinka, nežinau - manęs tiesiog, neerzina. Viskas gerai.
    Beje, aš kaip ir Ramūnas, neišjungiu kompiuterio, gal karta ar du - per mėnesį.

  3. O koks tikslas neisjungineti kompiuterio kai dabar visur SSD ? Jei kompiuteris su HDD, na tai gal dar ir suprantu.... O dabar tai tik komponentu ir baterijos netausojimas.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų