Paaiškėjo kas sukūrė legendinį Mac įjungimo ir iPhone fotografavimo garsus
Paaiškėjo kas sukūrė visą eilę „Apple“ technikoje naudojamų garsų, tame tarpe ir legendinį „Mac“ kompiuterio įjungimo garsą.
Susipažinkite su Jim Reekes — žmogumi sukūrusiu legendinį „Mac“ kompiuterio įsijungimo garsą, „iPhone“ kameros fotografavimo „užuolaidėlių“ spragtelėjimą ir eilę kitų garsų.
Būtent šis žmogus sukūrė ir legendinį „Sosumi“ garsą, kuris „Apple“ kompiuteriuose naudojamas nuo 1991 metų. Pradžioje šį garsą norėta pavadinti „Xylophone“, tačiau garsų įrašų kompanija padavė „Apple“ į teismą — jie uždraudė „Macintosh“ gamintojai savo garsų pavadinimuose naudoti bet kokio muzikinio instrumento pavadinimą.
Reekes’ui opasakė „Apple“, kad „Sosumi“ tai japoniškas žodis niekaip nesusijęs su muzika. „Sosumi“ pavadinimas skamba panašiai į anglišką „so sue me“ (na tai paduokite mane į teismą), kas labai atitiko to laiko nuotaikas kai „Apple“ bylinėjosi dėl garsų pavadinimų. Pradžioje Reekes’ui garsą norėjo pavadinti „let it beep“, tačiau anot pyspėjimų kompozitoriaus jis sau tokio akibrokšto leisti negalėjo — taip gimė įdomus žodis-pavadinimas „Sosumi“.
Priešingai nei dabar, tais laikas „Mac“ kompiuterį tekdavo perkrauti dažnai (jei jis pats savarankiškai to nepadarydavo) ir Reekes’as nenorėjo, kad įkyrus garsas erzintų „Macintosh“ naudotojus. Pradžioje šis garsas buvo įrašytas pustoniais, tačiau vėliau Jim’as nutarė jį perrašyti. Jis įkvėptas „Beatles“ grupės dainos „A Day in the Life“ savo garsą paprasčiausiai sugrojo mažorinėje tonacijoje.
Reekes’as neturėjo teisės keisti sisteminius garsus, tačiau jis pažinojo tuo kas gali tai padaryti. Buvo nutarta naujoje operacinės sistemos versijoje įdiegti naujai sukurtą garsą, kad programuotojai nespėtų jo vėl pakeisti į ankstesnį.
Pirmą kartą šis garsas debiutavo su „Machintosh Quadra“. Vėliau „Apple“ šį garsą užpatentavo. Tiesa, paskutinėse operacinės sistemos versijose, nešiojamuose „Mac“ kompiuteriuose ir „iMac Pro“ šis garsas kiek pasikeitė.
Reekes’as prisilietė ir prie „iPhone“ fotografavimo garso sukūrimo. Jis paprasčiusiai užrašė „Canon AE–1“ fotoaparato užrakto garsą ir jį šiek tiek sulėtino.
Kiekvieną kartą kai fotografuojate savo „iPhone“ — jūs girdite mano fotoaparato garsą. Kartais tai mane verčia sumišti. Net dabar, kai aš girdžiu ką nors šalia fotografuojant su „iPhone“ — aš atsisuku pažiūrėti ar nepavogė mano fotoaparato.
Gaila, bet kultinių garsų kūrėjas dar devintame praėjusio amžiaus dešimtmetyje išėjo iš „Apple“ ir atsisakė pinigų, kuriuos kompanija mokėjo.
Žemiau interviu su Jim Reekes’u. Šaltinis: CNBC.
As tai isjungiau visai ta garsa Mace, nes jis labai jau erzina. O jei dar koki vakara eidamas miegoti isjungi maca ir pamirsti sumazinti garso, tai ryte ijungdamas dar ir kaimynus prizadini arba net pats vos infarkta negauni nuo isgascio :))))))
Aš kadangi neišjunginėju Mac’ų, o darbiniame arklyje vidinių garsiakalbių garsą esu sumažinęs (nors ir kituose neturiu mados garso į pačią dešinę nustumti), tai jis manęs neerzina ir kaimynų nežadina, o jei išgirstu kartą į kelis mėnesius kai Apple atnaujinimą išleidžia ir reikia perkrauti kompą, tai ten kažkur tyliai sugrojęs jis man infarkto nevaro. :)
Ir ne tik aš, pas mus namie niekas savo Mac'ų neišjunginėja. Kas sulankstomus naudoja, baigę tiesiog užvožia dangtį, o jei prie stacionarių sėdi — cmd-alt-eject ir kompas užmiega.
:D :D :D
Kai garsa sumazines tai tyliai ir gros, bet jei klauseisi muzikos ir pamirsai sumazinti ir dar ryte katik atsibudes prisesi tai tikrai infarkta gausi :)
Dar kitas Apples bugas jei sedejai su ausinem per laida ir isjungiai kompa neistraukiai laido, o tik isjungtam kompe istrauki tai ijungus jis sugros visu garsu :)))))
Net pabandžiau išjungti kompą ištraukti ausines ir startuoti Mac’ą be jų. Nu nesubliovė jis man, vos vos girdimai tą starto garsą išleido.
Gal tai priklauso nuo maco versijas????
Pas mane senas iMac taip dare ir naujas iMac 27" daro
Aš taip pat neišjunginėju to Mac garso, nors jis man labai patinka, nežinau - manęs tiesiog, neerzina. Viskas gerai.
Beje, aš kaip ir Ramūnas, neišjungiu kompiuterio, gal karta ar du - per mėnesį.
O koks tikslas neisjungineti kompiuterio kai dabar visur SSD ? Jei kompiuteris su HDD, na tai gal dar ir suprantu.... O dabar tai tik komponentu ir baterijos netausojimas.
Nors dabartiniai kompiuteriai ir su SSD (mano vienas sulankstomas dar su HDD, vis nerandu laiko, o ir naudoju jį kokį kartą per 5 mėnesius), tačiau 15 sekundžių ne 2, kita vertus kai kompas miega tai tų komponentų eikvojimas labai jau mizernas (gal per 1000 metų ir susinaudos kiek daugiau nei išjunginėjant). Man dar patinka, kad nereikia laukti prisijungus viso milijono el. laiškų, nes jie susiurbiami retkartėmis pabundant kompiuteriui.
Nors šiuolaikiniams SSD tai ne itin svarbu, tačiau jei taip rūpiniesi komponentų susidėvėjimu — išjunginėjant kompiuterį SSD dėvisi labiau nei jį migdant :)
Na o man labiau patinka: priėjai prie kompiuterio, palietei klaviatūrą, vienas ir logino langas, 2 - ir prisijungei, naudokis. Nereikia bukai spoksoti į tą progreso juostą lyg kokiais devyniasdešimtais praėjusio amžiaus metais, kai per dial-up modemą siųsdavaisi milžinišką 20KB failą :)
:D :D :D :D :D
:D
Manes tai neerzina tas ijungimas, net nepastebiu, kol patogiai atsisedi jau kompas buna isijungias.
As gal per diena 2-3 kartus jungineju