9-os 2018 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

9-os 2018 metų savaitės naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ar pigiau platinamų „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Vardan galimybės verslauti Kinijoje, „Apple“ jau turėjo šiek tiek nusileisti savo principams ir dabar panašu tai padarė dar kartą. Nuo vasario pabaigos, „Apple“ saugo Kinijos naudotojų „iCloud“ raktus serveriuose esančiuose Kinijoje ir jie bus saugomi su šalies vyriausybe susijusioje kompanijoje „Guizhou Cloud Big Data Industry“. Kinijos įstatymas reikalauja, kompiuterinių debesų paslaugos, kuriomis naudojasi Kinijos gyventojai bei jose esantys duomenys turi būti saugomi šalies teritorijoje. Toks „Apple“ sprendimais (o gal tiksliau paklusimas Kinijos valdžiai) sukėlė žmogaus teisių aktyvistų nerimą. Kinija žinoma kaip viena labiausiai žmones sekančių valstybių ir jos vyriausybės organams galimybė netrukdomiems prieiti prie kiniečių duomenų gali pažeisti daugelio „Apple“ įrangos naudotojų teises. Daugelis tikriausiai pamena, kaip daugiau kaip prieš dešimtmetį Kinijos vyriausybės žinion perduoti „Yahoo Inc.“ duomenys baigėsi dviejų už demokratiją kovojančių aktyvistų įkalinimu. Vienas iš „Apple“ akcininkų ir žmogaus teisių aktyvistų Jing Zhao teigia, kad šis „Apple“ duomenų perdavimas Kinijos valdžiai yra kur kas blogesnis, nei tas kuris buvo „Yahoo“ atveju. Dabar Kinijos valdžios institucijų atstovams norint prieiti prie kokio nors Kinijos gyventojo „iCloud“ duomenų nereikės kreiptis į JAV teismus prašant suteikti prieigą prie tų duomenų.
 • Kalbama, kad iki šių metų pabaigos, „Apple“ gali išleisti dideles (ant ausų dedamas) ausines, skelbia KGI analitikas Ming-Chi Kuo.
 • „Dropbox“ — kompanija įsikūrusi Silicio Slėnio širdyje San Francisco ir 2009 nepriėmusi Steve Jobs pasiūlymo tapo atvira bendrove. „Dropbox“ akcijų kodas DBX ir naujausios kompanijos įvertinimo duomenimis, „Dropbox“ kapitalizacija siekia 10 mlrd. JAV. Kompanija siekia savo vertę padidinti dar 500-ais mln. JAV dolerių.
 • Kovo 8 dieną „PR Auction“ bus parduodami trys Steve Jobs pasirašyti daiktai: Steve priėmimo į darbą forma, kurioje jis nenurodo nei savo adreso, nei telefono — už šį 1973 metais datuojamą dokumentą tikimasi gauti daugiau nei 50 000 JAV dol., iškarpa iš 2008 laikraščio pasirašyta Steve — už ją tikimasi gauti daugiau nei 15 000 JAV dol. ir Steve pasirašytas 2001 metų „Mac OS X administratoriaus žinynas“ — už jį planuojama gauti daugiau nei 25 000 JAV dol.Steve Jobs darbo prašymas (1973). Parduodamas PR aukcione 2018 kovo 8 dieną
  Iškarpa iš 2008 metų laikraščio su Steve Jobs parašu, parduodama PR aucione 2018 kovo 8 dieną

  Steve Jobs pasirašytas OS X administratoriaus vadovas parduodama PR aukcione 2018 kovo 8 dieną
 • „Apple“ Australijai skirta „Shot on iPhone X“ kampanijos reklama „First Dance“.
  .
 • „Apple“ patvirtino, kad naudoja „Google“ kompiuterinių debesų talpyklas naudotojų „iCloud“ duomenų saugojimui. „Google“ prie duomenų prieigos neturi.
 • Kinų „ MacX“ forume pasirodė, bet vėliau buvo ištrintos dvi neva vėliau šiais metais pasirodysiančio „iPhone X Plus“ komponentų nuotraukos.

 • Jei pabudote po komos ir vis dar naudojate 1-os kartos „Apple TV“, „Windows XP“ ar „Vista“ — „Apple“ skelbia, kad nuo 2018 metų gegužės 25 dienos šiose sistemose negalėsite naudotis „iTunes Store“. Žinoma, „Windows XP“ ar „Vista“ kompiuteriuose galite naudoti seną „iTunes“ versiją, bet ji nebus palaikoma „Apple“, kaip ir pirmos kartos „Apple TV“.
 • Pirmadienį „Apple“ pažėrė visą šūsnį reklamų: 4-as naujas „Switch to iPhone“ kampanijos reklamas ir vieną trumpą pamokėlę parodančią kaip naudotis spalvų redagavimo funkcija.
 • „Apple“ ruošia didžiausią 6,5 colio ekrano įstrižainę kodinį pavadinimą „D33“ turintį „iPhone“, kurio ekrano skiriamoji geba 1242x2688.
 • „Forbes“ rašo, kad specialiosios tarnybos dabar ko gero gali įsilaužti į kiekvieną egzistuojantį „iPhone“ modelį. Čia ir vėl nagus prikišo Izraelio kompanija, vėliau tapusi JAV vyriausybės mėgstamas partneris, „Cellebrite“. Anot „Forbes“, PDF dokumentacijoje, kurioje aprašoma prie kokių sistemų gali suteikti prieigą „Cellebrite“ programinė įranga, dabar minimi ir „iPhone“ bei „iPad“, kuriuose įdiegta „iOS 11“. „Cellebrite“ savo paslaugas siūlo viso pasaulio teisėsaugos organizacijoms.
 • CNBC praneša, kad „Apple“ jau šį pavasarį Santa Clara apygardoje atidarys dvi „AC Wellness“ sveikatos klinikas skirtas kompanijos darbuotojams ir jų šeimos nariams.
 • „BlackBerry Limited“, kompanija valdanti „BlackBerry“ vardą, licencijas ir programinę įrangą informavo aplikacijų kūrėjus, kad nuo balandžio 1 dienos priverstinai iš „BlackBerry World“ aplikacijų parduotuvės trins mokamas aplikacijas. Tai nėra draudimas monetizuoti aplikacijas, tačiau tokia galimybė turi būti įdiegta pačiose aplikacijose ir atsiskaitymas turi vykti tiesiogiai su aplikaciją valdančia kompanija ar asmeniu.
 • „MacRummors“ cituodamas vidinę „Apple“ žinutę rašo, kad „Apple“ pratęs JAV 2011 metų iMac aptarnavimo laiką iki rugpjūčio pabaigos. Po šio laikotarpio 2011 metų „iMac“ kompiuteriai bus perkelti į pasenusių grupę ir jie nebebus taisomi jokiuose oficialiuose „Apple“ servisuose.
 • Apklausa parodė, kad daugiau nei 10 proc. jaunų suaugusių amerikiečių naudojo „Apple Pay“ pirkdami parduotuvėse. Tai gerokai daugiau nei „Google Pay“ (4 proc.) ar „Samsung Pay“ (2 proc.). „Dealspotr“ duomenimis šie skaičiai dar didesni jei kalbėti apie įsigijimus internetu.
 • „Apple“ suteikė prieigą prie žiemos sportui tinkamo aktyvumo sekimo duomenų „Apple Watch Series 3“ trečių šalių aplikacijoms ir kelios tokios slidinėjimo ir snieglenčių entuziastams skirtos aplikacijos jau pasirodė App Store“ arba yra atnaujintos ir papildytos naujomis galimybėmis. Kelios tokių aplikacijų: snoww: ski & snowboard tracker - snoww ltd, Slopes ir Snocru.
 • „Samsung“ išleido naujus „Galaxy S9“ telefonus ir šių našumas tuojau pat buvo palygintas su „iPhone“ ir kitais rinkoje esančiais išmaniais telefonais.


 • „Consumer Reports“ paskelbė geriausių išmanių telefonų fotokamerų dešimtuką. Keista, kad sąraše tik dviejų kompanijų — „Apple“ ir „Samsung“ telefonai. Taip pat sąraše nėra ką tik pasirodžiusio „Samsung Galaxy S9“, kurio plačiakampis objektyvas, lyginant su „iPhone X“ yra šiek tiek šviesesnis: („iPhone X“ - f/1,8 ir f/2,4 plačiakampis ir tele, o „Galaxy S9“ – f/1,5 ir f/2,4).
  1. Apple iPhone X
  2. Apple iPhone 8
  3. Apple iPhone 8 Plus
  4. Samsung Galaxy S8+
  5. Apple iPhone 7
  6. Apple iPhone 6s Plus
  7. Samsung Galaxy S8
  8. Samsung Galaxy Note8
  9. Apple iPhone 7 Plus
  10. Samsung Galaxy S8 Active
 • „DxOMark“ spėjo įvertinti „Samsung Galaxy S9+“ išmanaus telefono fotografavimo ir filmavimo galimybes ir paskyrė jį karaliauti lentelėje įvertinę jį rekordiniais 99 balais. „iPhone X“ buvo įvertintas 97.
  DxOMark: Samsung Galaxy S9+fotografavimo ir filmavimo galimybių įvertinimas
 • „Apple“ nutraukė „iOS 11.2.5“ versijos pasirašymą padarydama grįžimą į šią operacinės sistemos versiją neįmanomu.
 • „Apple“ atnaujino „Logic Pro X“ ištaisydama kelias ankstesnėje versijoje buvusias klaidas.
 • „Apple“ pirmauja dėvimos elektronikos rinkoje.
  Infographic: Apple Jumps to Top of the Global Wearables Market | Statista

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacija

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 7 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Ekranai Samsung. iCloud Google....

  Ant svetimo ........ Į rojų 😁

 2. Mergaitės būkite vyrais ir nustokite ginčitys ir peštis čia viena su kitą, negražu juk kai jus tiesiogiai stebi pagrindinis puslapio suteneris! :D :D :D

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų