iMac Pro gali kainuoti dviejų metų vidutinį lietuvio uždarbį

Tema: iMac Pro
iMac Pro leidžia pajungti du papildomus 5K monitorius per Thunderbolt

„Apple“ išleido profesionalams skirtą kompiuterį, kurio kaina maksimalioje konfigūracijoje gali siekti 15 440 eurų.

„Apple“ pradėjo prekiauti profesionalams skirtu, kol kas brangiausiu savo kompiuteriu „iMac Pro“. Šis kompiuteris, pasirinkus jo galingiausius komponentus, gali kainuoti tiek, kiek Lietuvoje vidutiniškai į rankas gaunama per du metus. Taigi, jei du metus vidutines pajamas gaunantis žmogus neišleistų nei cento — galėtų įsigyti išties galingą žvėriuką.

Profesionalams skirtame kompiuteryje „Apple“ nežaidė su 4 ar 8 GB RAM ir minimalioje konfigūracijoje RAM diegiama 32GB, diskai taip pat, kaip ir priklauso profesionalams, tik SSD , kurių mažiausia įmanoma talpa — 1TB. Šiame pirmame profesionalams skirtame „iMac'e“ įdiegtas 27 colių įstrižainės plačią (P3) spalvų gamą palaikantis, 5120x2880 skiriamosios gebos 5K ekranas. „iMac Pro“ kaina prasideda nuo 5 599 € (kai kuriose šalyse, pvz. Vokietijoje — 100 € mažiau). Galima rinktis 8, 10 ir 18 branduolių turinčius procesorius. Užsakant „iMac Pro“ jo bazinę konfigūraciją papildžius 18-os branduolių 2,3 GHz „Xenon W“ su Turbo boost’u iki 4,3GHz (+2 880 € prie bazinės kainos), 128GB RAM (+2 880 € prie bazinės 32GB kainos) ir 4TB SSD (+3 360 € prie bazinės kainos) ir vietoje „Radeon Pro Vega 56“ su 8GB HBM2 atminties užsisakyti „iMac Pro“ su „Radeon Pro Vega 64“ su 16GB HBM2 (+600 € prie bazinės kainos) — kaina gali išaugti tris kartus ir siekti 15 440 €[1]. Nors oficialiai kainų Lietuvai dar nėra, tačiau nemanau, kad jos stipriai skirsis nuo mano parašytų.

Tamsiai pilkos spalvos su iMac Pro komplekuotijamos Magic Keyboard 2 ir Magic Mouse 2

Kam skirtas iMac Pro

Kalbant apie „iMac Pro“ kainą, neretai girdimas nusistebėjimas kokia ji aukšta ir „kas jį už tiek pirks“. Daugelis pamiršta vieną esminį momentą — šis kompiuteris, kaip išduoda jo pavadinime esanti dalis „Pro“ — yra skirtas profesionalams. Tai reiškia žmonėms, kurie iš tos veiklos gauna du trečdalius ar daugiau visų savo pajamų. Šio kompiuterio, kaip ir bet kokio kito „Apple“ kompiuterio pavadinime turinčio žodelytį „Pro“ nereikia tiems, kas kompiuterį naudoja tik naršymui internete, „atsižymėjimams“ socialiniuose tinkluose bei elektroninių laiškų rašymui ir SMS ar „iMessage“ žinučių siuntimui. Tai nereiškia, kad „Pro“ kompiuteriai to negali — gali, tačiau pirkti jį tik tokiems darbams būtų kiek ekscentriška.

iMac Pro“ skirtas:

 • programuotojams, nes toks kompiuteris leidžia paleisti kelias virtualias mašinas vienu metu ir testuoti kodą skirtingose aplinkose nuo 2,5 iki 5 kartų greičiau;
 • grafikos dizaineriams, pavyzdžiui dirbantiems su 3D vaizdais, nes tokių vaizdų renderinimas „iMac Pro“ vyksta 3,4 karto greičiau;
 • videomontažo specialistams, nes tokio galingumo kompiuteris gali be mažiausio vargo apdoroti iki aštuonių 4K vaizdo srautų vienu metu arba pilnoje skiriamoje geboje dirbti su RED RAW 4.5K ir ProRes 4444 8K formatais realaus laiko režime nerenderinant vaizdų. HEVC video failų eksportas „iMac Pro“ vyksta tris kartus greičiau;
 • muzikantams ar muzikos kūrinių redaktoriams, nes „iMac Pro“ leidžia eksportuoti projektus su daugybe garso takelių 4,6 karto greičiau ir naudoti iki 12,4 kartų daugiau įskiepių (pluginų) realiame laike;
 • fotografams, nes „iMac Pro“ iki 4,1 karto padidina darbo našumą dirbant su milžiniškais failais.
 • mokslininkams, nes „iMac Pro“ pajėgumai leidžia apdoroti milžiniškus duomenų masyvus, sudėtingus modelius ir formuluoti vaizdinę tų duomenų medžiagą iki 5 kartų greičiau.
iMac Pro našumo testas - palyginimas

Kas naujo iMac Pro?

Tikriausiai pirmoji, iš karto į akis krentanti naujovė yra jo kosmoso pilka (Space Gray) spalva. Tokios pačios spalvos yra ir su kompiuteriu komplektuojama klaviatūra „Magic Keyboard“, „Magic Mouse 2“ pelė ar pasirinktinai su kompiuteriu komplektuojamas „Magic Trackpad 2“. Nors tamsiai pilka išskiria jį iš kitų „iMac“ — ji nėra niekaip susijusi su tuo ką šis ne tik brangiausias, bet ir galingiausias „Apple“ istorijoje kompiuteris gali.

iMac Pro“ kompiuteryje gali būti diegiamas 18 branduolių turintis procesorius ir grafinė korta galinti duomenis apdoroti iki 22 teraflopų greičiu. Nors iš išorės jis atrodo labai panašus į paprastą „iMac“ kompiuterį, šiam galingam žvėriukui reikėjo sukurti efektyvesnę aušinimo sistemą ir „Apple“ dizaineriams pavyko tai padaryti — „iMac Pro“ aušinimas aliuminio ir stiklo korpuse veikia 80 proc. efektyviau, tačiau taip pat tyliai.

iMac Pro“ turi 4-as „Thunderbolt 3“ jungtis (paprastas „iMac“ turi 2) leidžiančias pajungti iki dviejų greitaeigių RAID masyvų ir dviejų papildomų 5K monitorių vienu metu. „iMac Pro“ pirmasis „Mac“ kompiuteris, kurio Ethernet jungtis palaiko 10 gigabitų greitį („iMac“ turi 1 gigabito Ethernet jungtį).

iMac Pro“ įdiegtas naujas T2 lustas, kuris kilsteli kompiuterio saugumą į aukštesnį lygį. T2 apjungia kelis kontrolerius: sistemos valdymo kontrolerį, vaizdo apdorojimo signalo kontrolerį, audio kontrolerį ir SSD kontrolerį, duomenų šifravimą ir t.t. T2 leidžia pagerinti FaceTime HD kameros vaizdo apdorojimą ir pagerina saugumą. T2 suteikia galimybę neapkrauti pagrindinio procesoriaus eilės funkcijų apdorojimu ir leisti šiam dirbti pilnu pajėgumu susitelkus į pagrindinę užduotį tokią, kaip 4K video ar VR renderinimas.

iMac Pro jungtys

Ar tikrai jis brangus

Manau teigti, kad tai pigus kompiuteris nėra prasmės — jis tikrai brangus. Kitas klausimas ar „Apple“ plėšikauja ir ar kaip kai kurie mėgsta teigti — „tokį patį PC galima susirinkti už mažiau“.

„PC Gamer“ pabandė surinkti pigiausią 4 999 JAV dolerius kainuojančio „iMac Pro“ specifikacijas atitinkantį PC.

Komponentas Kaina JAV dol.
Procesorius: Intel - Xeon E5–2620 V4 2.1GHz 8-Core Processor 408,99
Procesoriaus aušinimas: NZXT - Kraken X62 Liquid CPU Cooler 158,99
Pagrindinė plokštė: Asus - X99-E–10G WS SSI CEB LGA2011–3 Motherboard 649,00
RAM: Crucial - 32GB (1 x 32GB) Registered DDR4–2133 Memory 253,81
Diskas: Samsung - 960 EVO 1TB M.2–2280 Solid State Drive 479,99
Video plokštė: Zotac - GeForce GTX 1080 Ti 11GB Founders Edition 678,99
Dėžė: Silverstone - TJ04B-EW ATX Mid Tower Case 151,90
Maitinimo blokas: SeaSonic - PRIME Titanium 1000W 80+ Titanium Certified Fully-Modular ATX Power Supply 242,89
Operacinė sistema: Microsoft - Windows 7 Professional 134,99
Monitorius: LG - UltraFine 5K Display 60Hz Monitor 1299,95
Kita: ASUS Model ThunderboltEX 3 Expansion Card 69,99
Klaviatūra: Apple - MB110LL/B Wired Standard Keyboard 49,00
Pelė: Apple - MB829LL/A Bluetooth Wireless Laser Mouse 79,99
Garsiakalbiai: Logitech - Z130 5W 2ch Speakers 18,99
Kortelių skaitytuvas: Kingston - Digital MobileLite G4 USB 3.0 card reader 9,24
VISO: 4686,71

Gavosi labai neprastas PC, nors jo dizaino net neverta lyginti su „iMac Pro“, o ir kompaktiškumu jam dar labai toli iki profesionalams skirto naujojo iMaco. Tačiau, į šį teorinį PC pavyko sukišti tai, ką turi pigiausios - bazinės konfigūracijos „iMac Pro“ ir net sutaupyti 313 JAV dolerių. „PC Gamer“ į konfigūraciją įtraukė „Apple“ klaviatūrą ir pelę, tiesa ne „Space Grey“, kokios komplektuojamos su „iMac Pro“, o standartines šviesias (tamsiomis, panašu, bent jau kol kas „Apple“ nežada prekiauti).

Taigi, jei įvertinti „iMac Pro“ dizainą, kompaktiškumą — sakyčiau „Apple“ kompiuteris kainuoja net pigiau nei tokio paties galingumo PC.


 1. iMac Pro su: 2.3GHz 18-os branduolių „Intel Xeon W“ procesorius su Turbo Boost iki 4,3GHz; 128GB 2666MHz DDR4 ECC RAM, 4TB SSD; video plokštė: Radeon Pro Vega 64 su 16GB HBM2 atminties; Space Gray spalvų „Magic Mouse 2“ pelė ir „Magic Keyboard“ klaviatūra su skaičių bloku.  ↩
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Be abejo pati rimčiausia ir dešimtmečiais laukta ir sapnuota naujovė - space gray spalva. Turbo, čia pats aktualiausias ir ilgiausiai lauktas improovementas, kaip gerai, jau matau minias profesionalų stovinčių eilėse prie naujojo profams skirto produkto:) Šiaip viskas normaliai, man tai gali buti nors ir rožinės ar žalios spalvos, va tik tas jų "nepakartojamas" ekranas tai kaip šuniui penkta koja - atmetus jo kainą tikrai sutikčiau mokėti iki ~4500 už startinę versiją.

   • blizgus, nekalilibruojamas ir integruotas į kompą. viskas ok, bet kaip pro segmento atstovas tai pvz galetu but bent kiek daugiau moniko valdymo parametru nei vienas slaideris reguliuojantis šviesuma-tamsumą? Ramunai, kaip pvz profesionaliame imake nusistatyt 120 ccd monitoriaus šviesumą? kaip pasitinkinti atskiros spalvos saturacija, hue, kitus parametrus? sakysi kad jie viska ten gerai padare ir viso to nereikia. zinoma, bet tokiems ir imacpro nereikia uz 5.5 k€, jiems per akis startinio 27 coliu imako, beje kuriame screenas yra IDENTISKAS, tik gelezis silpnesne ir kaina daugiau nei per pus mazesne. su gelezim viskas tvarkoje sitame space gray variante, bet kas yra PRO monitorius tai cia visiska parodija, ir tu pats tai puikiai supranti, neapsimetinek Ramūnai:)

    • Kompas ir sistema nėra vienas ir tas pats. Tai, kad tai Pro kompas nebūtinai reiškia, kad jame iš karto turi būti įdiegtas Adobe CC ar kokių studijos garso suvedimui, įrašams, RED kamerų vaizdo apdorojimui ar kokiam nors specifiniam spalvų valdymui skirtas aplikacijų rinkinys.
     Įsimesk aplikaciją, kuri gali reguliuoti atskirai spalvas ir iškreipinėk jas jei tau netinka kai monitorius rodo spalvas tokias kokios jos yra.
     Tiesą sakant Apple monitorius sukalibruoja gamyklose gana gerai. Kiek bandžiau juos kalibruoti — gal kokį kartą ir pasisekė išspausti geresnį profailą, o šiaip Apple'inis visada būdavo aukštumoje.
     Aš už atskirą monitorių nuo kompiuterio, kaip ir už Pro kompus į kuriuos galima įdėti daugiau diskų, vaizdo kortų ir t.t. tai yra tokius, kokie buvo iki cilindro. Kaip ten bebūtų, manau, kad 4TB SSD ir integruoto moniko didelei daliai Pro naudotojų tikrai užteks, pvz.: programuotojams ar su spauda dirbantiems grafikos dizaineriams ir panašiai. Tinka ir fotografams ar video redaktoriams, tik 4TB jiems kiek mažoka, o apsikabinėjus šniūrais sėdėti tai ne itin viliojanti perspektyva.
     P.S. Aukščiau esantį klausimą uždavė kitas Ramūnas, bet atrodo kad atsakinėjai taip, lyg jį uždavęs būčiau aš :)

    • O kam stumdyti tuos visokius hue, jei kalibratorius viska uz tave padaro.
     Paspausk ALT+Shift ir reguliuoj sviesuma

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų