Kaip AirDrop funkciją naudoti iOS 11

„iOS 11“ pasikeitė „Control Center“ langas ir nors jis talpina daugiau informacijos, kai kuriuos jungiklius gali būti kiek kebliau rasti nežinant kur jų ieškoti.

iOS 11“ „Apple“ vėl pakeitė „Control Center“ (antrą kartą per du metus). Šį kartą visi įrenginio kontrolės svirtelės ir mygtukai grįžo į vieną langą ir yra apjungti į grupių įskiepius. Ko gero didžiausiai džiaugsmo suteikianti su „kontrolės centro“ pakeitimais susilaukia galimybė jį geriau pritaikyti savo reikmėms.

Tiesa, tiesiog pirštu perbraukus nuo ekrano apačios į viršų — kontrolės centre „iPhone“ ir „iPad“ senbuviai gali pasigesti kai kurių mygtukų, kuriuos yra įpratę čia matyti. Pavyzdžiui atidarius „Control Center“ langą nepamatysite „AirDrop“ piktogramos.

Nereikėtų pradėti panikuoti — „AirDrop“ piktograma yra — ji tiesiog slepiasi visų piktogramų ekrane netalpinančiame įskiepio lange.

Kaip aktyvuoti ar išjungti AirDrop

 1. Perbraukite pirštu nuo įrenginio ekrano apačios į viršų. Šis veiksmas aktyvuos „Control Center“ rodymą ekrane.
 2. Kairiame-viršutiniame „Control Center“ lango kampe pamatysite grupę piktogramų, kurių tarpe yra Bluetooth ir Wi-Fi piktogramos.
  1. Jei naudojate „iPhone 6s“ ar naujesnio modelio — „iPhone“ palaikantį “3D Touch“ — spustelėkite bet kur ant tos piktogramų grupės lango.
  2. Jei naudojate „iPhone“ ar „iPad“ nepalaikančius „3D Touch“ — paspauskite ir palaikykite nuspaudę ant šių piktogramų grupės lango.
 3. „Control Center“ įskiepio langas išsiplės ir jame, kairiame apatiniame lango kampe pamatysite anksčiau pasislėpusią „AirDrop“ piktogramą.
 4. Paspaudus ant „AirDrop“ piktogramos atsidarys parinkčių langas, kuriame galėsite iš „Receiving Off“, „Contacts Only“ ir „Everyone“ — pasirinkite reikiamą nustatymą ir automatiškai grįšite į pagrindinį „Control Center“ langą.

Kaip aktyvuoti AirDrop nustatymuose

Galimybė į/išjungti „AirDrop“ yra ir „iOS 11“ nustatymuose.

 1. Atidarykite Settings aplikaciją
 2. Paspauskite ant General
 3. Pasirinkite AirDrop
 4. Pasirinkite reikiamą nustatymą:
  1. Receiving Off - failų gavimas per „AirDrop“ išjungtas
  2. Contacts Only - failų gavimas įjungtas - failai bus priimti tik iš asmenų esančių kontaktų sąraše
  3. Everyone - failų gavimas įjungtas - failai bus priimami iš visų juos siunčiančių

Ar naudojate „AirDrop“ funkciją?

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 23 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. 6s su 11.03 /2 puktas nesuveikė :)

 2. Ar tai reiškia,kad išjungus Airdrop,bus galima normaliai išjunginet ir ijunginėt wifi per control centra?
  Nes as buten del wifi,vis dar naudoju ios 10.3.3

  • Niekaip nesuprantu kas jums blogai su tuo wifi ir kam jį reikia junginėti. Aš asmeniškai wifi ir bluetooth visą laiką laikau įjungtą, kad telefonas automatiškai prisijungtų prie namų / darbo wifi tinklų, prie auto laisvų rankų įrangos. Bet jeigu jau kažkam labai būtina jį išjunginėti tai galima lengvai ir greitai padaryti paspaudus ant Settings (3d touch, paspausti stipriau) ir atsiranda shortcutai į BT ir wifi. Išjungimas kaip sakoma kapitalinis, ne laikinas :) ir vien dėl to neupdatint iOS manau nelogiška

  • Ne, išjunginėti Wi-Fi, reikia per nustatymus. O iš tikro, kam jį junginėti. Arba naudoji, arba — ne.

   • Čia tas pats,kas,jeigu einant i vonia,pirma reikėtu nueit i virtuve ir iš virtuvės užsidegt šviesa vonioj...butu nelogiška ir totali nesamonė,nes norėtusi jungiklio prie vonios duru...
    Bet iš kitos pusės,tai ,,arba naudoji arba ne'',t.y arba tu palieki ijungta šviesa vonioj ir nereikia vaiksčiot i virtuve,bet pastoviai dega šviesa vonioj :D

 3. Baikit jus čia svaigt su tuo ,,Kam čia ta wifi junginet,, kalbat,kaip kokie applo ruporai...
  visa gyvenima visur buvo ir yra wifi atjungimas control centre,tik dabar nesuprantu kodel padare tokia nesamone,ikėlė i control centra mobile data,tai iškėlė i setingus bluetooha su wifi... logikos nulis,nx man reikia,kad kiekviena diena ryte isijunginetu waifajus ir sodintu telefono batareika...
  O Ramūnas tai arba Jobso tolimas giminaitis arba dirba i'deale :D nes kiek applas padarys nesamoniu kokiu,visada ras teigiama puse,nors visas pasaulis niršta del šito dabartinio wifi išjungimo...

  • Nemanau, kad turiu giminystės ryšių su Jobs’u ar Sirija apskritai, bet ką ten gali žinoti...
   Kas link šio nustatymo, tai man naujasis iš tikro atrodo patogus, bet čia aš nesu ekspertas, nes 99% laiko mano WiFi telefone yra išjungtas ir įjungiamas tik kai neleidžia aisisiųsti atnaujinimo ar app, nes failo dydis viršija mob. duomenų siuntimui nurodytą failo dydžio limitą (150MB lyg ir).

 4. Manau tai ne kas kita kaip kvailas iprotis, turiu omenyje isjunginejima del baterijos taupymo. O patigumas? Komfortas? Kai viskas veikia automatiskai nieko nevertas? Ir kiek tau ta baterija iseikvos tas paliktas wifi ir BT? As niekada neisjungineju ir man 8 atlaiko dvi paras. Cia panasiai kaip kad kas diena iseidamas is namu isjungtum elektra is “rubilniko” nes matau raudonai deganti teliko lempute bereikalingai degina elektra. Man asmeniskai patogiau isjungt laikinai nereikalinga elektra namie esanciu jungtuku. Nu cia paraleliai zinoma, nereikia suprast tiesiogiai. O tamstai maziau reiktu ieskot priekabiu ir gyvent bus smagiau

  • Control centras tai ir yra patogumas ir konfortas,suteikiantis sekundine prieiga prie tavo labiausiai naudojamu dalyku...jeigu tu čia kalbi apie kažkoki diskomforta,tai gal tada tas control centras isvis nereikalingas,tegul viskas buna auto rezimu,tegul skambuciu negalima paciam pakelt,nieko negalima daryt...jeigu cia kazkam yra labai didelis komfortas,tegul naudoja,bet galima butu padaryt ir kad atsijungtu tas auto režimas...
   as pvz asmeniskai nenoriu,kad man jungtusi telefonas,ten kur as nenoriu,kad jungtusi...kaip kokiose parduotuvese,centruose,baruose ir tt...arba kalbetis laisvu ranku iranga,jeigu as tiesiog sedziu masinoj ir nevaziuoju,arba vaziuoju ne vienas...
   o tas pilno atjungimo nukėlimas i settings,tai yra žingsnis atgal ir del to yra labai gaila...

   • Tai taip: Control Center ir suteikia prieigą prie dažnai naudojamų nustatymų.
    Įprastai (apsisprendę žmonės) ką nors naudoja arba nenaudoja (bent jau didesnę to dalį), pvz. Wi-Fi. Jei Wi-Fi nenaudoji – droži į nustatymus ir atjungi tą reikalą. Jei naudoji, bet nori nuo tam tikro tinklo atsijungti – gali tai padaryti Control Center pagalba, nes tam ir yra Wi-Fi jungiklis ten — naudojantiems Wi-Fi, o ne jo nenaudojantiems. Kas link prisijungimo prie visokių Wi-Fi parduotuvėse ir panašiai, tai iPhone pats prie jų nesijungia, jei niekada nebuvo nurodyta prie jų (kiekvieno konkrečiai tinklo) jungtis (suprask, iPhone naudotojas nori prie jų jungtis, nes pats tai savarankiškai rankiniu būdu yra nurodęs).
    Bluetooth: tai, kad telefonas prisijungęs, pvz. automobilyje prie laisvų rankų įrangos nereiškia, kad tai yra vienintelis būdas atsiliepti į skambučius. Jei, net ir prie laisvų rankų įrangos prisijungusiame telefone atsiliepsi paspausdamas mygtuką iPhone ekrane — kalbėsi telefone ir laisvų rankų įranga nedalyvaus pokalbyje). Kitaip tariant, nori kalbėti telefonu (ne laisvos rankos įranga), tai ir atsiliepk telefone.

    Man atrodo čia arba kažkoks užsispyrėliškas išsidirbinėjimas: tipo norim taip kaip tėvai ir seneliai… arba turimos įrangos veikimo principų ir galimybių nežinojimas, tokiu atveju tereikia pasiskaityti naudotojo vadovą.

 5. Tau Ramūnai visada raudona bus žalia... visas pasaulis daro taip,bet čia kažkodel po dešimties metų sugalvojo kitaip,va čia butent ir yra išsidirbinejimas...ir nekaišiok čia to naudotojo vadovo,vadova galesi kišti,kai kažkas kažko nemokės ir klaus kaip ka padaryti...čia kalba eina apie patoguma...o tu kaip minejai,išvis nenaudoji wifi,tai nelabai suprantu čia tavo tos tiesos irodinejimo,kaip tai yra patogu ir gerai...

  • Nežinau ką reiškia tas pasakymas kad man „visada raudona bus žalia“: ar galimą protanopijos/deuteranopijos sutrikimą, ar tai kad apskritai neskiriu spalvų, o gal tai, kad man viskas kitaip… bet ir nelabai svarbu, nes ne į šio pokalbio temą.
   Kas link „visas pasaulis daro kitaip“ ar „visas pasaulis niršta…“ — man nerūpi visas pasaulis ir niekada nerūpėjo nei jis nei apskritai „kiti“ ar tai ką jie galvoja apie mane. Atsiprašau. „Visas pasaulis“ gali daryti ką, kaip, kur ir su kuo nori – man vienodai piešia.
   Aš rašau tam, kad kažkam iš to būtų naudos — ne pradėtų patikti ar nepatikti viena ar kita funkcija, bet žmonės tiesiog žinotų. Jei tai išauga į kažkokią diskusiją — aš pasakau savo nuomonę, bet tai yra tik mano ir tik nuomonė.
   Ir taip: man atrodo, kad vonios jungiklis prie vonios durų, svetainės — prie svetainės ir viso namo vienoje vietoje su kitais „viso namo jungikliais“ — yra patogiau, nei priešingai.
   Kas link klaus kaip padaryti — tai ir klausia, bet neretai susidaro įspūdis, kad nežinoma, kaip naudotis įranga net ir tada kai neklausia to. Kaip pvz. paties sentencija apie laisvų rankų įrangą ir atsiliepimą ne per ją.

 6. Iš dabartinio tavo atsakymo,tai ta ir norejau pasakyti,kad žalia spalva tau yra raudona...man irgi neidomu,jeigu tu nesupranti apie ka eina kalba,ir varai,kaip uzsukta plokštelė...ne visa informacija baigiasi ties mirusia macarena...
  Čia kaip senas kaimo tuoletas pilnas uodu,nieko nėra,tylu,bet kai uzeina zmogus,uzpuola visi :D
  Taip ir čia tas pats,niekas nieko nekomentuoja,eina straipsnis po straipsnio,bet kai kazkas išreiskia kokia nuomone,(neduok dieve prieš obuoly),buna uzpultas uodu :D ir vieno didedelio :D

  Tikiuosi 11 iphonas bus su mygtukais,butu idomu isgirst paties nuomone,kokia tai tobulumo viršunė.. :))
  Sarkazmas :)))
  Baigiu tema.

 7. Apple tikrai kartais gryba pjauna. Su tokiais dalykais kaip fat32 ribojima iki 2GB, kai visur standartai 4GB.... Jei sau airdrop darysi is iphone i mac su tuo paciu icloud accountu, tai dauguma nuotrauku ir video pames savo eiliskuma, rodys belenkokias datas padarytu nuotrauku ar video....

  Del wifi ir blue... na bala nemate dar juos, nera ten taip blogai, nebent su 5s gal jauciasi per baterija....

 8. Palaikau 6s+ . Su tuo wi-fi jokio cia patogumo nepridejo. Namie pats naudoju wi-fi. Bet iseidamas i darba man reikia atsijungti, nes vazineju po Londono gatves ,tai bt hotspot automatiskai prisijungia,nes namie turiu bt interneta. O telefone (three risys) veikia 4g internetas,kuris yra tikrai stabilesnis,uz bt wi-fi. Tad anksciau pakakdavo tik i control center nueiti. Dabar reikia i settings eiti. O tai biski nervina. Ir kam to reikejo !

 9. Čia tik telefonas, funkcijos vienaip ar kitaip keičiamos, kaip ir dizainas ir visa kita. Ramūnas šaunuolis, kad dar paaiškina koks veikimo principas. Kūrėjai/gamintojai padarė kaip norėjo/apgalvojo, yra taip kaip yra. Man buvo gerai seniau, gerai ir dabar.

  Gyvenime yra svarbesnių dalykų, nei parintis dėl nieko.

 10. Sveiki,

  manau turimr dėkoti už naudingą informaciją, o replikas pasilikti sau

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų