39-os 2017 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

39-os 2017 metų savaitės naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ar pigiau platinamų, „iOS“ įrenginiams ir „Mac“ kompiuteriams skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • „Apple“ pataria web-dizaineriams kaip kurti/sutvarkyti svetainę, kad ji gerai atrodytų ir „iPhone X“.
 • „Apple“ dvigubai prailgino filmų nuomos laiką „iTunes“. Dabar išsinuomotą video galima peržiūrėti 48 valandas (anksčiau buvo 24 val.). Išsinuomavus filmą jį peržiūrėti reikėtų per 30 dienų. Jei per tą laiką filmas taip ir nebuvo peržiūrėtas — jis automatiškai pašalinamas iš bibliotekos. Priminsiu, kad dabar „iTunes“ galima išsinuomoti ir 4K video.
 • „Apple“ sako, kad „iPhone 8“ ekranas atsparesnis nei buvo kokiame nors „iPhone“, o kameros objektyvas padengtas Safyro kristalais. Pažiūrėkite ar telefono ekranas ir objektyvas bei kitos jo dalys iš ties tokios atsparios įbrėžimams kaip norėtųsi ir atitinka tai ką sako „Apple“.
 • Žiūrėjusiems „Silicon Valley“ serialą gali pasirodyti linksmas šis video, kuriame serialo herojai „tipo“ stebi „iPhone X“ pristatymą.
 • Pastaruoju metu „Apple“ sunkiai apsieina be naujų produktų turinčių kokių nors nesklandumų debiuto. Šalyse, kur žmonės jau turi „iPhone 8“, kai kurie jų skundžiasi, kad skambučių metu girdimas trūkinėjantis triukšmas, kurio nėra jei naudojamos ausinės ar įjungtas garsaus ryšio režimas. Iš to galima spręsti, kad tai greičiausiai programinė, o ne aparatinė klaida. Kai kurie iš naujų „iPhone 8“ naudotojų skundžiasi net „erzinančiu“ pašaliniu triukšmu naudojant „FaceTime“. Kai kurie „iPhone 8“ naudotojai tą triukšmą apibūdina kaip garsų traškėjimą ar net pokšėjimą, kuris girdimas ne visada. „Apple“ tokią problemą patiriantiems naudotojams pataria atsistatyti įrenginio gamyklinius parametrus. Kai kurų naudotojų atveju šis būdas tikrai padeda.
 • Laboratoriniai dūžio testai: „iPhone 8“ vs „Galaxy Note 8“.
 • Kalbama, kad „Apple“ prašo tiekėjų sulėtinti „iPhone X“ komponentų tiekimo tempus, nes kompanija iš pradžių nori pažiūrėti kiek bus išankstinių šio modelio užsakymų. Matyt jaučiasi nedrąsiai matydama „iPhone 8“ užsakymų rezultatus. „KGI Securities“ analitikas Analyst Ming-Chi Kuo teigia, kad jo manymu išankstinių „iPhone X“ užsakymų metu, gali būti užsakyta 50 mln. šių telefonų modelių.
 • „The Bell“ rašo, kad „Apple“ atsisakė planų OLED ekranus naudoti mažesniuose 5,28 colio įstrižainę turinčiuose „iPhone“ ir dabar planuoja šio tipo ekranus diegti sekančių metų 6,46 colio įstrižainę turinčiuose telefonų modeliuose.
 • „iFixit“ išardė „Apple Watch Series 3“ ir aptiko: šiek tiek didesnį +3,8 proc., nei ankstesniuose modeliuose akumuliatorių (279mAh). „iFixit“ specialistus nustebino, kad „Apple“ pavyko panaudoti tokio paties dydžio akumuliatorių ir į laikrodį įdiegti papildomus jutiklius. Kas „Apple Watch Series 3“ viduje pažiūrėti galite čia.
 • Google“ paieška pakeitė pagrindine „iPhone“, „iPad“ ir „Mac“ kompiuteriuose Siri naudota paieška buvusią „Microsoft Bing“. Investicinė kompanija „Bernstein“ teigia, kad už galimybe būti pagrindine Siri naudojama paieška „iOS“ ir „macOS“ sistemose „Google“ moka „Apple“ apie 3 mlrd. JAV dolerių. Toks pats sandoris 2014 metais „Google“ kainavo 1 mlrd. dolerių.
 • Apple atnaujino Mac skirtą iMovie aplikaciją. Nauja versija palaiko HEVC failus.
 • Išleidusi „iPhone 8“ gebančius filmuoti nauju formatu ir 4K failus bei naują „macOS HIgh Sierra“ operacinę skirtą „Mac“ kompiuteriams, „Apple“ nepasirūpino, kad jos „Final Cut Pro X“, atpažintų failus sukurtus jos pačios pagamintais mobiliais telefonais.
 • SĮ „Susisiekimo paslaugos“ informavo, kad „iOS 11“ naudotojai, kuriems aktualus viešasis transportas ir el.bilietų jam įsigijimas — bilietus jam įsigyti gali TRAFI aplikacijos pagalba.
 • „Levi’s“ po ilgų metų kūrimo, galiausiai, nutarė išleisti išmanų švarką. Džinsinio švarko kainuojančio 350 JAV dolerių „rankovės“ judesiu bus galima kontroliuoti išmanų („Android“) telefoną. Švarkų pardavimas startuos spalio 2 dieną ir juos įsigyti bus galima internetu Levi.com svetainėje.
 • Steven Troughton-Smith ir Guilherme Rambo — du žmonės, kuriuos skiria tūkstančiai kilometrų: vienas gyvena Airijoje, o kitas Brazilijoje. Šie du programuotojai sugadino visą „Apple“ šou ir praktiškai nepaliko jokių siurprizų — klausantis „iPhone 8“ ir „iPhone X“ pristatymo — beveik visos detalės jau buvo žinomos. Plačiau apie tai skaitykite „Cult of Mac“ svetainėje.
 • Antradienį, vakarop, netikėtai, be jokių beta versijų „Apple“ išleido „iOS 11.0.1“ atnaujinimą. Nedetalizuodama atnaujinimo esmės, kompanija apsiribojo saugumo atnaujinimu ir įrenginio darbo našumo pagerinimu. Informacijos lape, kur kompanija rašo kaip „Microsoft Exchange“ naudotojams spręsti neveikiančio el.pašto problemą rašo, kad šie turėtų įdiegti „iOS 11.0.1“ atnaujinimą.
 • „Apple“ panaikino „macOS Sierra“ iš su „Apple ID“ susietų įsigytų „Mac“ operacinių sistemų sąrašo. Ankstesnės operacinių sistemų versijos liko. Su „Apple ID“ nėra susieta ir „macOS High Sierra“. „Apple“ palaikymo dokumente pateikta informacija patvirtina, kad šių „macOS“ versijų pašalinimas iš su „Apple ID“ įsigytų aplikacijų sąrašo nėra netyčinis.
 • Netikėtai išleidusi „iOS 11.0.1“ atnaujinimą, sekančią dieną „Apple“ išplatino programuotojams skirtų „macOS High Sierra 10.13.1“ (17B25c), „tvOS 11.1“ (15J5559d), watchOS 4.1 (15R5823c), iOS 11.1 (15B5066f) ir Xcode 9.1 (9B37) beta versiją. Kompanija taip pat išleido ir viešas „iOS 11“, „macOS 10.13.1“ ir „tvOS 11.1“ beta versijas. Pirmoje „iOS 11.1“ beta versijoje kompanija daugiausiai dėmesio skyrė animacijos efektams, piktogramoms ir „Accessibility“ patobulinimams.
 • „Apple“ atnaujino savo privatumo svetainės puslapį, kuriame pasakoja apie tai kiek kompanijai svarbi jos naudotojų teisė į privatumą. Lietuvai skirtas puslapis dar nepaskelbtas ir lietuvių kalba prieinama sena privatumo informacijos puslapio versija.
 • „Apple“ patteikė sąrašąiOS 11“ ir „macOS High Sierra“ palaikomų RAW formatų. Kompanija taip pat teigia, kad RAW failus palaiko „macOS“ „Photos“ ir „Preview“ aplikacijos bei eilė trečių šalių sukurtų aplikacijų, bei „iOS“ kai naudojamos trečių šalių RAW palaikančios aplikacijos. Kiek nustebino, kompanijos pareiškimas, kad RAW palaiko „iOS“ (per trečių šalių aplikacijas) „iPhone 6“ ar naujesniuose modeliuose. Man atrodo, kad RAW palaikymas prasidėjo su „iPhone 6s“, o ne „iPhone 6“ pasirodymu.
 • Nors didelių eilių prie „iPhone 8“ šiais metais nebuvo, tačiau prie Maskvoje esančios GUM prekybos centro, kuriame yra „re:Store“ ir „MegaFon“ iš vakaro nusidriekė eilė.
 • Kai kurie „iOS 11.1“ beta testuotojai šią operacinės sistemos versiją bandantys „iPhone 7 Plus“ praneša, kad jų telefonas „pavirto iPhone X“, nes ekrano apačioje rodoma šiam telefono modeliui būdinga juostelė.
 • Apple Music“ prenumeratorių skaičius peržengė 30-ties milijonų ribą.
 • Prasidėjo: kai kurie pirmieji „iPhone 8“ naudotojai jau turi problemų. Taivanietė teigia, kad jos telefono dalys atsiskyrė viena nuo kitos, kai ši krovė telefoną naudodama su juo komplektuojamą laidą ir įkroviklį. Apie tokią pačią bėdą pranešė ir vienas 64GB „iPhone 8 Plus“ naudotojas iš Japonijos.

  Japono naujas iPhone 8 Plus
 • Kalbama, kad „Apple“ rezga mintį atsisakyti „Intel“ procesorių naudojimo (mat pastarieji visą laiką atsilieka ir vėluoja pora metų) ir pradėti gaminti savo procesorius.
 • „TechCrunch“ praneša, kad „Apple“ įsigijo „Regaind“ — nedidelį prancūzų startuolį, kuris kuria kompiuterinę API versiją skirtą analizuoti nuotraukų turinį.
 • „Micpanel“ duomenimis per 10 dienų, nuo „iOS 11“ išleidimo, šią operacinę sistema įdiegta daugiau nei 30 procentų „Apple“ mobilių įrenginių. „iOS 10“ įdiegta 63,88 procentuose, o senesnės „iOS“ versijos — 6,06 procentų „iOS“ įrenginių.
 • Panašu, kad „Apple Maps“ aplikacijoje pradėta rodyti kelių apkrovimo informaciją Lietuvoje (bent jau Vilniuje).

Laikinai nemokamos ir pigiau platinamos aplikacijos

iOS žaidimai

taikomosios iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

Apple Watch aplikacijos

Apple TV

nauja iOS aplikacija

 • Half ½ – aplikacija sukonvertuojanti jpeg (o greitai ir video) failus į naują formatą leidžiantį sutaupyti iki 50% vietos #iPhone ir #iPad. Ji veikia ir su šiuo formatu negalinčiais, bet jį atpažįstančiais senesniais iOS 11 įrenginiais. iPhone7 ir naujesniuose telefonuose galima fotografuoti nauju formatu, o ši aplikacija sukonvertuos anksčiau fotografuotus jpeg failus. Nuoroda į iOS App Store: 3,49 €
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 18 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Pirmą syk, (kiek turiu obuoliuką nuo 4s) 11 iOS taip “trumpina” žodžių nėr. Gal mano 6 nebepatempia, bet tada bent jau neduotų senesniems, kaip 2 metų senukams naujint.

 2. iOS 11 naudinga naujintis tik iPhone 7, del h265. Daugiau priezasciu nelabai yra...

  • Na man patinka control center ir jo jungtukų galimybės, do not disturb while driving funkcija, Siri patobulinimai, lock screen modifikacijos, Apple maps rodanti ir apkrovimą keliuose (nepatinka tik kai nenurodai maršruto šone visą laiką esantis maršruto pasirinkimo langas landscape režime), slaptažodžių Keychain ir dar keli patobulinimai veikiantys ne tik iPhone 7 ir naujesniuose rageliuose. Kas link h. 265, tai perku telefonus, kuriuose palankama mano poreikiams talpa ir pas mane po dviejų metų naudojimo užimta 25% disko be visokių 265. Nesu pratęs tampytis „viso gyvenimo istorijos“ su savimi. Tam yra debesys.

 3. 6-tas ir 6s du skirtingi rageliai pagal parametrus...
  11 iOS kurta ant naujo procesoriaus,todel ir lagina senesni telefonai...
  Viskas yra daroma,kad pirkt naujus modelius...
  Kaip kazkas anksciau minejo,galima updeitint,iki kol pasirodo naujas telefonas,poto geriau nekist nagu,jeigu nori turet sklandziai veikianti telefona...
  Nezinau,kaip ant 7iphono veikia 11 ios,bet nuo 6 iki 6s,manau yra geriau likti prie 10.3.3
  Kaip ir ant penktu lagina 10 ios
  Tas pats ir su windousais,leidzia naujus zaidimus,kuriu grafika mazai kuom skiresi nuo keliu metu senumo zaidimu o kompai jau netempia,todel kas nori zaisti,perka naujus komponentus,t.y. video kortas ir procesorius..

  • Ant iPhone 6s iOS 11 veikia labai gerai. Aišku yra klaidų, bet čia ne telefono modelio reikalas. Ant iPhone 7 veikia puikiai. Jei norėtų tik pushinti naujų iPhone pardavimus, tai prastai veiktų ir jie. IPhone 6 pasirodė 2014 metais su iOS 8, tad nėra ko norėti, kad skraidytų su iOS 11. Kas tikrai pushina pardavimus, tai Androidai, kurių 70% negauna jau sekančio atnaujinimo (ne sekančios versijos operacinės sistemos, o atnaujinimo). Čia kaip nusipirktum iPhone 8 su iOS 11, bet pasirodžius iOS 11.0.1 jau nebegalėtum jo įdiegti, kaip ir visų kitų naujesnių versijų. iOS 11.0.1 galėtų įdiegti tik iPhone X, bet jau norint įdiegti iOS 11.1 reikėtų pirkti iPhone 9.

   • Nu nežinau Ramūnai kaip ten tau puikiai veikia,bet žmones sako,kad nelabai viskas gerai jiem su ta 11 ios,pas žmona 6s irgi 11 ios,siandien jau girdejau priekaištu iš jos apie telefono veikima,strigineja,net buvo pakibes sake,o cia jau retas dalykas aplamai,kad iphonas pakibtu...klause ar dar galima grazint i desimta,sakiau paziuresiu :)

    • Man veikia puikiai, pas sūnų taip pat 6s. Sakė neturi jokių nusiskundimų: „veikia gerai ir patinka labiau, nei iOS 10“.
     Man laukimo režime akumas laiko geriau per naktį su įjungtais duomenimis ir kartais Wi-Fi nusėda apie 3% (įprastai Wi-Fi nenaudoju, bet dabar kol kas laikau įjungtą grynai sportinio intereso vedinas). Naudojant, atrodo sėda kiek daugiau, bet gal todėl, kad dar vis parakinėju ją ir pastaruoju metu dažniau naudoju navigaciją telefone. Bet kuriuo atveju, vakare po visos dienos naudojimo mano 6s akumas turi dar apie 37-38% „mėsos“.
     Užstrigimai dažniausiai pasitaiko dėl nekorektiškai parašytų aplikacijų, kurios nebūtinai yra naudojamos tuo metu, bet veikia foniniame režime. Žmonės dažnai palieka aplikacijas veikti foniniame režime: reikia — nereikia. Iš čia ir akumuliatoriaus prastesnis laikymas, ir įvairūs striginėjimai dėl kurių daug kas kaltina sistemą, tačiau pažiūrėjus į logus telefono pasirodo, kad tai smiginėja kokia nors aplikacija arba ji vykdo užklausas kas 3 sekundes visą parą ir sodina akumuliatorių.
     Susistygavus ragelį, kad tiek turimos aplikacijos, tiek jų veikimo principai atitiktų poreikius — dažniausiai problemų nebeliks (bent jau tada kai tos aplikacijos bus atnaujintos ir pritaikytos naujos iOS versijos reikalavimams).
     Manau jei žmona (pati ar kieno nors padedama) susitvarkys su telefone esančiu aplikacijų ūkiu — viskas bus gerai. O jei tiesiog diegia aplikacijas ir jas naudoja nepatvarkiusi — natūralu, kad atsiras kabliukų.

 4. Rageliai sustiguoti,tiek pas mane,tiek pas žmona,appsu isvis beveik neprisiusta,neskaitant ten papildomo pašto appsas ir whatsupas,strigineja ne appsai,o pats ragelio meniu...nu man tas pats buvo,parsigrazinau atgal 10,ir baigesi problemos,tad nemanau,kad cia kalti kazkokie appsai...
  Pradzioj kai isejo 10 ios irgi tas pats buvo,bet issitaise viskas per kelis updeitus...tai manau,kad 11 ios dar reikia sustyguot ir ateityje bus gerai,bet kai bus gerai,tada bus galima ir atsinaujint :)

  • nesakau, kad iOS 11 nėra klaidų — jų yra, tačiau kaip ir sakiau ankstesniame komentare, tai, kad striginėja iOS elementai nebūtinai kalta iOS (nesakau, kad ir ne iOS kaltė, tik pabrėžiu, kad gali būti ir visiškai ne jos).
   Nenaudoju WhatsApp todėl negaliu pasakyti apie jos veikimą nieko. O ji ar buvo atnaujinta po iOS11 galutinės versijos išleidimo? Man atrodo, kad ne.

 5. Kas Jums ten tam 6-tuke trumpina, gal galite parašyti konkrečius apsus ar ką ten naudojat kad išbandyt tą blogą veikimą su 11 iOS, tų skaičiukų milisekundžių neseku, gal todėl kažko nepastebiu, kad šitaip viskas pablogėjo, gal tas mano 6-tukas kažkoks keistas, kad nėra tokių problemų ką tenka skaityti internetinėje erdvėje, bet šiaip įdomu sužinoti kokios ten pas Jus tos problemos, kad viskas šitiek neveikia... (tiek prieš 3 metus tiek dabar, jei daugiau panaudoju žaidimams ar šiaip kažkokiai nerimtai veiklai, tai ir kraunu dažniau, jet mažiau, tai atitinkamai ir kraunu mažiau. Kažkokį laginimą sunkiai dabar įvardinčiau, jei ir buvo, labai neįsiminė; apps'ų nulūžimo kartais pasitaiko, bet nesureikšminu to, gal kad ne dažnai tebūna, įsijungi iš naujo ir ok; gal ir būsiu "nulinčiuota" už tai, bet pasakysiu, kad ten cache ar ram pravalymo aplikaciją laikas nuo laiko panaudoju, o gal tai kaip tik ir padeda stabilumui užtikrinti?!?)

  • Konkrečiai man lėčiau atidarinėja žinutes, kartais pavertus “landscape mode” taip ir palieka vertikaliai. Skambindamas dažnai naudoju “Recents” funkciją, tai kai jau paspaudžiu skambinusiam kontaktui, tai obuolys “prisimena”, kad dar buvo skambučių ir mano paspaustą kontaktą nustumia apačion, bet paspaustą laukelį “prisimena” ir renka numerį jau paisislinkusio kontakto :) Greičiau išsikrauna baterija, nors daugiau nenaudoju. O galiausiai, kai uždarinėjau atidarytas programas, nustumdamas į viršų - pajuodavo ekranas ir užsisuko ratukas. Jo metu kažkas paskambino. Telefonas skambėjo, bet nieko negallėjau padaryti. Ratukas sukosi gerą valandą, kol pas Ramūną radau, kaip priverstinai perkrauti. (Ačiū Ramūnui)

  • Dažnai stinga klaviatūra. Arba nenori išsiskleisti, arba nereaguoja į paspaudimus. Ypač, jei aplikaciją bandai pažadinti iš miego režimo. Čia 6-am modeliui. Tikiu, kad nuo 6s modelio tokių problemų nėra.

 6. Pas mane ant 6s nieko panašaus nėra. Viskas gerai veikia.

 7. Virginijus Budrevicius

  Jau išėjo ir iOS 11.0.2.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų