Kaip macOS nurodyti periodiškai ištuštinti šiukšlinę

Jei nenorite vargintis galvojimu, kad reikia ištuštinti kompiuterio šiukšliadėžę – šį procesą galima automatizuoti.

OS X Trash

Man yra tekę matyti kompiuterių naudotojų, kurie perkeldami failus ar aplankus į šiukšliadėžę mano, kad juos jau ištrynė ir jie nebeužima vietos kompiuterio diske. pažvelgus į kai kurių kompiuterių naudotojų failų šiukšlines galima rasti poros metų senumo filmų, dokumentų ur šiaip visokio šlamšto. Nors šiais laikais, diskai kompiuteriuose iš ties talpūs (aš dar pamenu laikus, kai 400 MB diskas buvo nerealiai daug). Tačiau ir šiųdieninių SSD ar HDD talpa yra ribota.

Ko gero nuo vaikystės pareiga išnešti šiukšles daug kam prisimena kaip ne pats įdomiausias užsiėmimas, tad kodėl gi neutomatizavus kompiuterinės šiušliadėžės ištuštinimo proceso.

Šiukšlinės automatizavimo tikslu, „Apple“ įdiegė „macOS“ funkciją leidžiančią sistemai nurodyti ištuštinti failų šiukšlinę kas 30 dienų.

  1. Aktyvuokite Finder aplikaciją (pavyzdžiui paspausdami pelės žymekliu ant darbalaukio ar atidarydami aplikacijos langą)
  2. Cmd ⌘-, klavišų kombinacijos pagalba arba iš Finder meniu pasirinkę FinderPreferences atidarykite aplikacijos nustatymų langą.
  3. Aktyvuokite Advanced skiltį
  4. Varnele pažymėkite Remove items from the Trash after 30 days Nurodymas „macOS“ šiukšlinę išvalyti kas 30 dienų.
  5. Uždarykite „Finder“ aplikacijos nustatymų Finder Preferences langą
Ši, kas 30 dienų failų šiukšlinę išvalanti funkcija yra prieinama tik „macOS Sierra 10.12“ ar naujesnės versijos naudotojams. Jei naudojate senesnę „macOS“ ar „OS X“ versiją – skaitykite žemiau.

Jei naudojate senesnę nei „macOS Sierra 10.12“ operacinės sistemos versiją ar norite kompiuterio šiukšlinę „išnešti“ dažniau, visą iš karto, pašalinti joje esančius tik tam tikrus failų tipus ir panašiai – nesunkiai galite tą procesą automatizuoti pasinaudoję patarimais aprašytais straipsnyje „Kaip automatizuoti „Mac“ šiukšlinės išvalymą“.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų