Apple išleido iMac kompiuterius kuriuos įmanoma patobulinti

Tema: iMac

Jau kuris laikas „Apple“ nelabai lepina jos kompiuterių naudotojus galimybe patobulinti „Mac“ kompiuterius pridedant RAM ir patobulinant kitus dalykus. Panašu, kad šį kartą reikalai ne tokie prasti.

Vienas iš svarbių „WWDC 2017“ pranešimo aspektų buvo naujų „iMac“ kompiuterių pristatymas. Naujuose „iMac“ kompiuteriuose kompanija įdiegė „Kaby Lake“ procesorius, „AMD RX 580“ grafines plokštes, „Thunderbolt 3“ jungtis ir greitesnes diskines saugyklas. Tačiau, kalbant apie vieną šių naujų „iMac“ aspektą - RAM, kai kuriems stebėjusiems konferenciją galėjo kilti daug klausimų.

„Apple“ garsėja ne tik kaip nuostabią kompiuterinę techniką gaminanti kompanija, bet kaip ir kompanija kuri kiek keistai žiūri į jos naudotojus, kai kalbama apie kompiuteriuose diegiamą atmintį RAM. Pradedant nuo pas „Apple“ gerokai brangesnės nei kitur RAM, jos kompiuterių naudotojai negali patys pakeisti RAM (tarkim praplėsti) visoje eilėje „Mac“ modelių ir baigiant „oficialiu, maksimaliu“ RAM kiekiu, kas sukelia šiokią tokią sumaištį norintiems atnaujinti savo „Mac“ kompiuterius.

Ilgai nelaukę, „iFixit“ inžinieriai stvėrė atsuktuvus ir kitas gudrias priemones į rankas ir ėmėsi ardyti 21,5 colio ekrano įstrižainę turinčio naujo „iMac 4K Retina“ ir jų pačių nuostabai aptiko, kad šiuose modeliuose įmanoma pakeisti RAM ir dar daugiau, teoriškai galima pakeisti net procesorių.

Keičiami 217 metų „iMac“ atminties (RAM) lustai Modulinis 2017 metų iMac procesorius

Tai pirmas kartas nuo 2013 metų, kai 21,5 colio „iMac“ kompiuteryje galima pakeisti atminties lustus ir pirmas nuo 2012 kai „Apple“ vėl panaudojo modulinį procesorių.

Tiesa, tas faktas, kad atsirado galimybė prasiplėsti naujų „iMac“ RAM neapiplėšus banko, nereiškia, kad „Apple“ nori, kad jos kompiuterių naudotojai tai darytų. „iMac’us“ išardyti vis dar labai sudėtinga (nieko nesulaužant) ir „iFixit“ naujo 21,5 colio „iMac“ remonto sudėtingumą reitingavo 3 balais iš 10, tai yra labai mažai. Tiesa, tai tris kartus daugiau nei buvo surinkęs 2015 metų „iMac“.

27 colių „iMac“ RAM praplėtimas paprastas kaip tai buvo ir anksčiau ir norint šiuose „iMac“ modeliuose praplėsit atmintį – nereikia nieko plėšti ar lupti, o užtenka pasinaudoti specialiai tam skirtomis (durelėmis)

Kalbant apie „iMac“, „Apple“ ir RAM, konferencijos metu buvo paminėta, kad vidutinės (mid) ir aukščiausios klasės (high-end) 27 colių „iMac“ palaiko 64GB RAM, tačiau paprasčiausios 27 colių „iMac“ konfigūracija tik 32 GB. Tai nuskambėjo kiek keistai, nes visi šie „iMac“ naudoja tą patį „čipsetą“ ir procesoriaus platformą. Matyt tai nuskambėjo keistai ir kitiems, tad neilgai trukus „Apple“ kompiuterių atnaujinimuose besispecializuojanti „Other World Computing“ šiuo klausimu pasidomėjo detaliau, ir kadangi 27 colių „iMac’uose“ RAM papildyti paprasta nustatė, kad iš šie, oficialiai tik 32GB RAM palaikantys „iMac“ modeliai iš tikro puikiausiai palaiko 64GB RAM, tad jei brangesnį modelį renkatės tik dėl daugiau RAM, gal visai neverta išmesti pinigų vėjais.

Trumpai paminėsiu 2017-tų metų „MacBook Retina“ ir 13-os colių „MacBook Pro“ su „Touch bar“ ardymo rezultatus : ten galimybių patobulinti klausimu nieko naujo, tiek RAM tiek ir procesorius – įlituoti.

Žymos
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Gal kas patartu? iMac 2 TB Fusion prieš 512 GB SSD. Sako greitis toks pat, nes Fusion turi 128 GB SSD. Daugiau nei 200 eur skirtumas.

    • Greitis toks pats iki 128GB SSD užpildai 100GB.
      Aš imčiau SSD, nes su Fusion, priklausomai nuo to kiek duomenų diske – dažnai prasideda lagas. Didelius duomenis sistema permeta į HDD dalį ir kai reikia juos atidaryti prasideda visokie vėlavimai (pvz. nori peržiūrėti RAW failų mažus paveikslėlius Finder’yje, aplanke kur jų kokie 500 tai lauki kokia 10 minučių kol sugeneruoja ir tai ne visus parodo). Ne pas vieną teko matyti tokius dalykus.
      Mano „apskaitoje“ esančiame iMac su Fusion tokių dalykų nepastebėjau, bet jis ir nenaudojamas rimtam darbui. Asmeniškai aš labiau linkęs kontroliuoti kur kas yra, o ne aklai pasikliauti sistemos manymu.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų