Kaip neleisti iTunes automatiškai startuoti kai prie kompiuterio pajungiamas iPhone

Ne visi mėgsta „iTunes“ ypač kai „iPhone“ prie kompiuterio dažniausiai pajungiamas telefonui įkrauti, o ne atsarginėms jo duomenų kopijoms išsaugoti ar turiniui sinchronizuoti.

Dažnai, kai prie kompiuterių, nesvarbu ar tai būtų „Mac“ ar PC pajungiame „iPhone“ – automatiškai atsidaranti „iTunes“ ar „Photos“ aplikacijos greičiau suerzina, nei yra tokioje situacijoje naudingos. Ne visi kompiuterių naudotojai žino, kad šį automatinį „iTunes“ ar „Photos“ aplikacijų atsidarymą galima uždrausti.

Žemiau paaiškinsiu kaip neleisti „iTunes“ aplikacijai automatiškai atsidaryti kai prie „Mac“ ar „Windows“ operacinės sistemos pagrindu veikiančių kompiuterių pajungiamas „iPhone“ ir papildomai papasakosiu kaip neleisti „Mac“ kompiuteriuose automatiškai startuoti „Photos“ aplikacijai kai prie „Mac’o“ pajungiamas „iPhone“ ar „iPad“.

macOS

iTunes

Norėdami uždrausti „iTunes“ automatiškai startuoti, kai prie „Mac“ pajungiamas „iPhone“ ar „iPad“:

 • atidarykite „iTunes“ aplikaciją
 • klavišų kombinacijos Cmd ⌘-, (kablelis) arba iš aplikacijos meniu pasirinkę iTunesPreferences atidarykite aplikacijos nustatymų langą
 • paspauskite ant Devices
 • pažymėkite varnele Prevent iPods, iPhones, and iPads from syncing automatically

Photos

Jei prie „Mac“ pajungus „iPhone“ automatiškai atsidaro „Photos“ aplikacija, tačiau daugeliu atveju telefoną prie kompiuterio pajungiate tik jį įkrauti ir esate linkę patys atidaryti „Photos“ aplikaciją kai jums jos reikia:

 • pajunkite prie kompiuterio „iPhone“ (tikėtina, jei imatės šių veiksmų tai „Photos“ aplikacija atsidarys automatiškai)
 • jei „Photos“ aplikacijoje nerodoma šoninė juosta – iš aplikacijos meniu pasirinkite ViewShow Sidebar arba pasinaudokite Alt ⌥-Cmd ⌘-S klavišių kombinacija
 • pažymėkite savo „iPhone“ aplikacijos šoninės juostos „Import“ skirsnyje
  Pažymėkite savo „iPhone“ aplikacijos šoninės juostos „Import“ skiltyje
 • nuimkite varnelę nuo Open Photos for this device (lango viršuje)
  Nuimkite varnelę prie „Open Photos for this device“ nuostatos

Windows

Diegiant „iTunes“ kartu sistemoje įdiegiama ir nedidelė programėlė pavadinta „iTunesHelper“. Ji veikia foniniame režime, neturi naudotojo sąsajos ir skirta stebėti ar prie kompiuterio nėra pajungto „iOS“ įrenginio. Aptikusi prie kompiuterio pajungtą „iPhone“ ar „iPad“ – ji atidaro „iTunes“ aplikaciją.

Norėdami atjungti „iTunesHelper“ ir taip neleisti „iTunes“ aplikacijai startuoti automatiškai, kaip prie kompiuterio pajungiamas „iOS“ įrenginys:

 • atidarykite Task Manager
 • paspauskite ant Startup skirsnio
 • sąraše raskite iTunesHelper
 • paspauskite ant iTunesHelper dešinį pelės klavišą ir pasirodžiusiame kontekstiniame meniu pasirinkite Disable
  Task Manager aplikacijos Startup skirsnyje paspauskite ant iTunesHelper dešinį pelės klavišą ir pasirodžiusiame kontekstiniame meniu pasirinkite Disable
 • atlikę šiuos veiksmus, kaip ir įprasta „Windows“ operacinėje sistemoje – perkraukite kompiuterį

Atlikus šiuos veiksmus, pajungus „iPhone“ ar „iPad“ prie PC – „iTunes“ aplikacija automatiškai nestartuos ir jei jos reikia – teks ją atidaryti patiems.

Jei norite grąžinti automatinį „iTunes“ aplikacijos startavimą kai prie PC pajungiamas „iOS“ įrenginys atlikite aukščiau aprašytus veiksmus tik paspaudę ant iTunesHelper dešinį pelės klavišą – pasirodžiusiame kontekstiniame meniu pasirinkite Enable

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Sveiki, dažnai fotografuoju juodai-baltai. Tačiau, kai nuotraukos persimeta į kompiuterį, jos kažkodėl spalvotos. Gal žinote kodėl?

  • Tikriausiai todėl, kad iPhone fotografuoja taip pat kaip ir profesionalios kameros RAW failus. Nepriklausomai nuo to kokį filtrą naudoji — nuotrauka vis tiek originali spalvota ir tik po to pritaikyti „efektai“.
   Jei norite turėti nuotrauką su filtrais arba pritaikykite juos perkėlę nuotrauką arba tiesiog išsiųskite sau elektroniniu laišku originalaus dydžio nuotrauką.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų