Kaip macOS Sierra prie NAS saugyklų prisijungti per AFP

Pagal nutylėjimą naujausiose „Apple“ sistemose prisijungimui prie NAS įrenginių naudojamas SMB protokolas, tačiau neretai yra geriau naudoti AFP, nes jis veikia stabiliau.

AFP[1] (Apple Filing Protocol) yra beveik poros dešimtmečių senumo[2] „Apple“ sukurtas tinklo protokolas. Šiuolaikines, modernias „macOS“ sistemas naudojančiuose „Mac“ kompiuteriuose, prisijungiant prie tinklinių saugyklų arba kai reikia dalintis failais tinkle, pagal nutylėjimą, naudojamas SMB[3] protokolas, taip pat kaip ir „Microsoft Windows“ sistemose. Nežiūrint to, kad macOS automatiškai pasirenka SMB prisijungimams prie NAS[4] ar serverių, ir toliau „Mac“ kompiuteriuose gali būti naudojamas AFP. Dažnai AFP pasirinkimas yra labiau tinkamas, nes veikia stabiliau, ypač kai jungiamasi prie NAS įrenginių.

Prisijungimas prie NAS ar kitų šį protokolą palaikančių tinklinių failų saugyklų ar serverių per AFP yra kiek sudėtingesnis nei su, pagal nutylėjimą naudojamu, SMB protokolu, nes „Finder“ aplikacijoje paspaudus ant NAS įrašo automatiškai pasirenkamas SMB prisijungimo būdas.

Norinti prisijungti prie NAS ar serverio naudojant AFP reikia žinoti tinklo saugyklos ar serverio IP adresą.

Jei nežinote NAS IP adreso

Jei adreso nežinote ir nėra pas ką paklausi:

 • atsisiųskite „Bonjour Browser“ aplikaciją
 • atsisiuntę ir įdiegę aplikaciją raskite „Apple File Sharing“ užrašą ir paspauskite ant nedidelio trikampio — tai išskleis serverių sąrašą.
 • išskleidę sąrašą jame pamatysite ir NAS įrašą — jis bus matomas jam suteiktu tinkliniu pavadinimu.
 • įsiminkite ar užsirašykite jo IP adresą(pvz. 192.168.1.81 ar 10.0.1.118). Ignoruokite viską kas eina po IP adreso pradedant dvitaškiu.
  NAS saugyklos IP adresas „Bonjour Browser“ aplikacijoje
 • dabar galite uždaryti „Bonjour Browser“ aplikaciją ar net ją visai ištrinti iš kompiuterio.

Prisijungimas prie NAS naudojant AFP

Dabar, kai žinote NAS saugyklos IP adresą:

 • atidarykite „Finder“ aplikaciją
 • iš meniu pasirinkite GoConnect To Server
 • atsidariusiame lange įrašykite afp:// ir iš karto po šio užrašo — IP adresą, pvz. afp://192.168.1.81
 • paspauskite Connect
 • atsidariusiame lange pažymėkite Registered User ir įveskite NAS vartotojo vardą ir slaptažodį
 • nepamirškite varnele pažymėti, kad prisijungimo duomenis įsimintų kompiuteris — nereikės sekantį kartą jungiantis jų įvedinėti.
 • pasirinkite aplanką, prie kurio norite prisijungti

Jei, tada kai prisijungėte, norite visus tinklo aplankus – „Finder“ aplikacijoje iš meniu pasirinkite GoGo to Folder… (arba pasinaudokite klavišų kombinacija Shift ⇧-Cmd ⌘-G) ir atsidariusiame lange įveskite /Volumes

Prisijungimo prie NAS nuorodos sukūrimas

Patogesniam prisijungimui prie NAS failų saugyklos, matyt, verta susikurti shortcut’ą, kurį paspaudus galima greitai prisijungti prie tinkle esančios saugyklos.

 • atidarykite „Finder“ aplikaciją ir iš meniu pasirinkite GoConnect To Server
 • įveskite prisijungimo protokolą ir serverio IP adresą, pvz. afp://192.168.1.81
 • pažymėkite šį tekstą
 • paspauskite Alt ⌥ ir Cmd ⌘ klavišus ir pertempkite pele įrašą ant darbalaukio (ar į kitą pageidaujamą vietą).

Taip bus sukurtas shortcut’as turintis @ ženklo piktogramą, kurią paspaudę galite greitai ir patogiai prisijungti prie NAS ar serverio.


 1. AFP arba „Apple Filing Protocol“ yra AFS (Apple File System) posistemės taikomojo lygio tinklo protokolas skirtas prieiti prie failų tinklinėse failų saugyklose. Protokolas palaiko Unicode failų pavadinimus, POSIX, prieinamumo kontrolės teisių sąrašus (ACL - „Access Control List“), išplėstus atributus ir sudėtingą failų rakinimą.  ↩

 2. Ankstyvosios AFP versijos buvo pradėtos naudoti Mac OS pradedant nuo System 6, „AppleShare“ ir „AppleShare IP) bei Mac OS X Server 1.x. (nuo 1999 kovo 16). Su laiku protokolas buvo tobulinamas ir keičiamas. Dabar naudojama AFP 3.4 versija pristatyta kartu su OS X 10.8. Daugiau informacijos apie tai kas naujo buvo įvairiose AFP versijose rasite „Apple“ programuotojams skirtoje svetainėje.  ↩

 3. SMB (Server Message Block) – IBM ir Microsoft sukurta tinklinė failų sistema bei tinklo protokolas, naudojama Windows kompiuterių tinkluose. Dažniausiai naudojama kartu su NetBIOS tinklo protokolu, naujesnės SMB versijos (pradedant Windows 2000) gali dirbti ir su TCP/IP. UNIX, Linux ir macOS sistemos SMB protokolą ir failų sistemą palaiko pagal GNU licenciją platinamas Samba paketas. Yra ir kelios komercinės SMB realizacijos.  ↩

 4. NAS (Network-attached storage) – sistema skirta duomenų saugojimui tinklinėje saugykloje. Įprastai tai diskų masyvas ar kompiuteris pajungtas prie kompiuterinio tinklo (dažniausiai vietinio) ir palaikantis atitinkamus protokolus. Dažnai NAS tai diskų masyvai sujungti į RAID masyvus.  ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Virgilijus Bumbulis

  su Fork Lift irgi puikiai veikia šis metodas ;)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų