Jei manote, kad jūsų iPhone ar iPad su iOS 10.2.1 veikė geriau nei įdiegus iOS 10.3

Kaip grįžti prie ankstesnės „iOS 10.2.1“ versijos, jei netenkina tai, kaip jūsų „iOS“ įrenginys veikia su jame įdiegta „iOS 10.3“.

2017 metų balandžio 10 „Apple“ nutraukė „iOS 10.2.1“ ir „iOS 10.3“ pasirašymą, tad įrenginio sistemos grąžinimas į šias „iOS“ versijas iš aukštesnės nebeįmanomas.

Daugelis „iOS“ įrenginių savininkų, vos tik „Apple“ išleido naują „iOS 10.3“ versiją, tuojau pat suskubo ją įdiegti savo „iPhone“ ir „iPad“. Priklausomai nuo to, kokios aplikacijos ir kokie įrenginiai naudojami, kiekvieno mūsų nuomonė apie šį atnaujinimą gali skirtis. Įdiegus naują „iOS“ versiją naujesniuose „iPhone“ („iPhone 6/Plus“ „iPhone 7/Plus“) skirtumo galime ir nepastebėti ir net gali pasirodyti, kad jie veikia kiek greičiau (dėl sutrumpintų animacijos efektų). Tačiau, panašu, kad grafika „iOS 10.3“ aplinkoje veikia kiek lėčiau. Senesniuose palaikomuose įrenginiuose (iPhone 5 ir iPhone 6) įrenginys su naujausia „iOS“ versija veikia kiek lėčiau, tačiau to teigti vienareikšmiškai taip pat negalima, nes kai kurios aplikacijos veikia žymiai greičiau, o kitos atsilieka net keliomis sekundėmis.

Taigi, jei įdiegus naujausią „iOS 10.3“ operacinės sistemos versiją nedžiugina tai, kad įrenginyje atsirado daugiau laisvos vietos, įdiegtas labiau centralizuotas informacijos susijusios su „Apple ID“ valdymas, tai, kad „Apple“ naujoje „iOS“ versijoje ištaisė JavaScript klaidą buvusią „Safari“ naršyklėje ir leidusią „scammer’iams“ vilioti pinigus iš „iPhone“ naudotojų ir norite grįžti prie ankstesnės, „iOS 10.2.1“ – skaitykite instrukcijas žemiau.

Keli svarbūs žingsniai prieš grįžtant prie „iOS 10.2.1“

 • įsitikinkite, kad kompiuteryje įdiegtos „iTunes“ aplikacijos versija yra naujausia
 • galite grįžti tik į „iOS 10.2.1“, nes tik ši „iOS“ versija dabar (dar) pasirašoma „Apple“
 • išsaugokite įrenginyje esančius duomenis „iCloud“ ar „iTunes“ pagalba (backup), kad jei kas nutiktų „grįžimo“ metu – galėtumėte atstatyti duomenis
 • turėkite omenyje, kad grįžimo prie ankstesnės „iOS 10.2.1“ versijos procese bus ištrinti visi įrenginyje esantys duomenys ir juos teks atstatyti iš suderinamos atsarginių duomenų kopijos. Tai gali užtrukti, todėl šio veiksmo neplanuokite pradėti prieš tai kai už pusvalandžio turite „išbėgti“.

Kaip įrenginį su įdiegta „iOS 10.3“ grąžinti į „iOS 10.2.1“ laikus

Grįžti prie „iOS 10.2.1“ galite tik tol, kol „Apple“ pasirašo šią „iOS“ versiją, įprastai tokia galimybė egzistuoja 1-2 savaites po naujos „iOS“ versijos išleidimo (tad laikrodukas jau tiksi). Patikrinti ar „iOS 10.2.1“ vis dar pasirašoma galite čia
 1. Atsisiųskite savo įrenginiui skirtą IPSW failą. Įsitikinkite, kad atsisiunčiate tikrai tam įrenginiui, kuriame vykdysite downgrade’ą skirtą versiją.
  Jei IPSW failą siunčiate „Safari“ naršyklėje – įsitikinkite, kad automatinio išarchyvavimo funkcija yra atjungta arba atsisiuntimui naudokite kitas naršykles, tokias kaip „Chrome“ ar „Firefox“.
 2. Dabar įrenginyje reikės aktyvuoti DFU režimą:
  1. Jei naudojate „iPhone 7“ ar „iPhone 7 Plus“
   1. pajunkite telefoną prie kompiuterio Lightning/USB laidu ir išjunkite „iPhone“. Kompiuteryje turi būti atidaryta „iTunes“ aplikacija.
   2. paspauskite ir palaikykite 3 sekundes nuspaudę į/išjungimo mygtuką esantį įrenginio dešinėje
   3. laikydami nuspaustą užrakinimo mygtuką paspauskite garso sumažinimo mygtuką esantį kairėje įrenginio pusėje ir laikykite juos abu nuspaudę 10 sekundžių
   4. jei ekrane pamatėte „Apple“ logo - turite pradėti viską iš pradžių, nes greičiausiai mygtukus laikėte nuspaudę per ilgai. Priešingu atveju sekite instrukcijas esančias žemiau.
   5. atleiskite įrenginio į/išjungimo mygtuką, tačiau laikykite nuspaudę garso sumažinimo mygtuką dar 5 sekundes. Jei telefono ekrane matote užrašą „Plug into iTunes“ - laikėte nuspaudę per ilgai ir turite viską pradėti iš pradžių.
   6. jei įrenginio ekranas juodas – vadinasi įrenginyje sėkmingai aktyvavote DFU režimą.
   7. Toliau vykdykite 3-ame šios instrukcijos žingsnyje nurodytus veiksmus
  2. Jei naudojate „iPhone 6s“ ar senesnį „iPhone“, „iPad“ ar „iPod“ modelį
   1. pajunkite įrenginį laidu prie kompiuterio. Kompiuteryje turi būti atidaryta „iTunes“ aplikacija
   2. išjunkite išjunkite įrenginį nuspausdami jo į/išjungimo mygtuką ir tada perbraukdami pirštu per ekraną
   3. paspauskite įrenginio į/išjungimo mygtuką ir palaikykite jį nuspaudę 3 sekundes
   4. laikydami nuspaudę įrenginio į/išjungimo mygtuką, paspauskite Home mygtuką ir 10 sekundžių laikykite juos abu nuspaudę
   5. atleiskite įrenginio į/išjungimo mygtuką ir toliau laikykite nuspaustą Home iki kompiuterio ekrane pamatysite pranešimą, kad aptiktas atstatymo režime (recovery mode) esantis įrenginys. (Jei tokio pranešimo nematote – procesą reikės pakartoti iš pradžių)
 3. Kai kompiuteryje pamatysite „iTunes“ pranešimą apie recovery rezime aptiktą įrenginį – atleiskite visus „iOS“ įrenginyje nuspaustus mygtukus ir paspauskite pranešime esantį OK mygtuką
  iTunes pranešimas, kai aptiktas, prie kompiuterio pajungtas telefonas esantis „recovery“ režime
 4. Nuspauskite „Mac“ kompiuterio klaviatūroje Alt ⌥ (Option), o jei naudojate „Windows“ PC – Shift ⇧ klavišą ir paspauskite „iTunes“ aplikacijoje mygtuką Restore iPhone… arba (iPad/iPod touch…), priklausomai nuo pajungto įrenginio
  iTunes langas, kai prie kompiuterio pajungtas „recovery“ režime esantis iPhone
 5. Pasirinkite 1-ame žingsnyje atsisiųstą .ipsw failą
 6. Paspauskite, kompiuterio ekrane pasirodžiusiame lange, Restore and Update mygtuką
 7. Ekrane su „iOS 10.2.1“ atnaujinimo informacija spauskite Next ir tada Agree
 8. „iTunes“ patikrins programinės įrangos validumą ir įdiegs ją įrenginyje. Tai gali kiek užtrukti – neišjunginėkite kompiuterio, neatjunginėkite įrenginio nuo kompiuterio ir nežaiskite su namo elektros energijos tiekimo saugikliais/jungikliais
 9. Kai įrenginio grąžinimas iš „iOS 10.3“ į „iOS 10.2.1“ sėkmingai užbaigtas – įrenginio ekrane turėtumėte pamatyti „pasisveikinimo“ ekraną – vykdykite įrenginio ekrane rašomus nurodymus. Galite atstatyti įrenginio duomenis iš sukurtos atsarginės duomenų kopijos arba pasinaudoti proga visus nustatymus suvesti iš naujo ir pradėti įrenginiu naudotis taip, lyg šis būtų tik ką iš parduotuvės

Tai viskas ko reikia norint atlikti sėkmingą „iOS“ įrenginio downgrade’ą iš „iOS 10.3“ į „iOS 10.2.1“. Jei proceso metu gausite pranešimą: „This device isn’t eligible for the requested build“ – greičiausiai atsisiuntėte ne jam skirtą programinę įrangą (.ipsw failą)

Ar bandote/bandysite grįžti prie „iOS 10.2.1“ ir jei taip dėl kokių priežasčių, o gal tiesiog neplanuojate iš vis diegti „iOS 10.3“. Pasidalinkite.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 8 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Dekui už info,bandysiu pargrazint 10.2.1, nes su 10.3,kaip kazkas jau minejo,batareika siurbia sekundem,keliu minuciu pokalbis,minus 10 procentu,su 10.2.1 batareika laikė idialiai.
  pasidalinsiu veliau info,kaip sekesi daryti downgrade’ą :)

 2. Na,pasidalinsiu įspudžiais apie downgrade’ą :)
  Sugrįžti i 10.2.1 buvo gan paprasta,pavyko is pirmo karto.
  Papasakosiu biski su kokiais nesklandumais buvau susidures po downgrad’o ir kas dar nebande nieko ir nores grišti i senesne versija,turės biski info.
  Po sugrizimo,visu pirma neina padaryti backupo i telefona iš i'tunes,nebetn turetumet kompe backupa pasidare kai dar buvo 10.2.1 versija,nes jeigu pasidarysit backupa su 10.3 versija ir po sugrizimo bandysit atstatyt viska,i'tunes išmes lentele,kad jusu versija yra per sena backupui padaryti,teks nusistatinet viska is naujo,išskyrus Note uzrasus ir adresu knyga,jie grysta is i'cloudo.
  Kitas dalykas,del kurio net buvau biski peršikes :D tai,kad jei kas yra isijunge two factor autentifikacija,atjunkit pries darant downgrade’ą,nes kai pasileidzia telefonas ir bandai jungtis prie icloudo paskyros,suvedus savo duomenis,ismeta antra saugos lygi,kurio koda siuncia sms zinute,o zinutes pasiziuret neina kol nesusikonfiguruoji telefono...zodziu kazkaip as ten praskipinau viska ir poto is meniu prisijungiau prie paskiros ir pasiziurejau ta koda :)
  Žodziu,gal kazkas daret kitaip viska ir as gal ko nesupratau del to backupo,tai pasidalinkit :)
  o siaip,patenkintas,kad pavyko sugryst prie normalios i'os 10.2.1
  Sėkmės :)

 3. Na pasidalinsiu ir aš. Taigi vos pasirodžius iškarto įdiegiau iOS 10.3 į savo iPhone 6s ir į kita iPhone 6. Vizualiai greičiau abu veikia, bet tai dėl animaciju tikriausiai, kol kas jokiu bėdu nepastebėjau viskas veikia puikiai.

  Kas liečia update, tai kažkaip visada tuos rimtesnius update (kalbu apie tuos kurie užima daugiau nei 200 mb) darau per iTunes. Taip man rodos logiškiau, nes vis dėl to "darbas" vyksta nemažas prietaise. Gal todėl jokiu broblemu ir neturėjau.

  O vat Macbook 13" mid 2012 su nauja macOS kažkaip greičiau prabunda iš miego, visa kita kol kas atrodo taip pat, o gal kažkiek ir greičiau. Night shift padeda, ilga vakara bunant nevargsta taip stipriai akys kai paskesta kodo eilutuje :D

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų