WiFi maršrutizatorių naudotojai labiausiai patenkinti „Apple“ maršrutizatoriais
„J.D. Power“ JAV vartotojų pasitenkinimo Wi-Fi maršrutizatoriais ataskaitoje „Apple“ maršrutizatorius „AirPort Extreme“ aukščiausioje pozicijoje.
Antrus metus iš eilės „J.D. Power“ organizuoja apklausą stengdamasi nustatyti Wi-Fi maršrutizatorių pasitenkinimo lygį bei pagrindinius kriterijus, kuriais vadovaudamiesi žmonės juos renkasi ir vėliau pateikia ataskaitą su apklausos rezultatais.
2016 metais vykdytos apklausos metu (JAV) apklausti 3037 maršrutizatorių naudotojai. Apklausos metu buvo vertinama: Wi-Fi tinklo aprėptis, patikimumas, greitis (atsisiuntimo/išsiuntimo), prisijungimo atstatymo paprastumas, saugumo galimybės, kaina, naudojimo paprastumas, vartotojo sąsajos intuityvumas ir funkcijų gausa, išdėstant šiuos kriterijus svarbos tvarka. Ataskaitoje pažymima, kad kaina yra pagrindinis kriterijus renkantis WiFi maršrutizatorių, toliau seka tinklo aprėptis, kompanijos pagaminusios maršrutizatorių reputacija ir naudojimo paprastumas.
- 16% dalyvavusių apklausoje (2 iš 10) nurodė, kad yra turėję problemų su maršrutizatoriais. Dažniausiai nurodyta problema buvo poreikis juos dažnai perkrauti (42%). Toliau sekė „lėtas internetas“ (38%) ir lėtas duomenų perdavimas (21%).
- Prie interneto namuose besijungiančių per Wi-Fi maršrutizatorių skaičius kinta priklausomai nuo to koks įrenginys naudojamas. Daugelis (82%) apklausoje dalyvavusių prie belaidžio maršrutizatoriaus jungia savo nešiojamus kompiuterius, išmaniuosius telefonus (80%), planšetinius kompiuterius (71%), stacionarius kompiuterius (55%), žaidimų konsoles (53%), spausdintuvus (50%), išmaniuosius televizorius (47%) ir srautinius media įrenginius (42%).
- Pagrindinis kriterijus renkantis maršrutizatorių yra: kaina (45%), signalo stiprumas ir aprėptis (41%), gamintojo reputacija (37%), naudojimo paprastumas (34%).
- Vidutinė už maršrutizatorių sumokėta kaina yra 124 USD – 16 USD daugiau nei 2015 metais.
Bendras pasitenkinimo maršrutizatoriais indeksas, lyginant su 2015 metais, išaugo 24 taškais ir yra 2016 metais yra 847 (iš 1000).
Daugiausiai balų surinko „Apple“ - 876, nestipriai nuo jos atsilikdama antroje vietoje „Asus“ su 860 balų, po jos seka „D-Link“ – 856 ir ketvirtoje vietoje „TP-Link“ - 854.
„Apple“ „AirPort Extreme“ ir „Airport Express“ iš ties puikūs maršrutizatoriai ir apmaudu, kad „Apple“ nutraukė jų gamybą.
Kokie pagrindiniai Jūsų kriterijai renkantis maršrutizatorių?
Kaip tik vakar nusipirkau AirPort Time Capsule, tai kol kas labai patenkintas. Vienintelis minusas - tikrai didelė kaina (jei be išorinio disko, tai kainuoja 220 €). Man vienas iš prioritetų paprastumas naudojant. Pajungi ir jis viską pasidaro pats, nereikia vesti jokių nustatymų, tik paprašo nustatyti slaptažodį ir jau naudojiesi. Man kaip nieko nenusimanančiam IT srityje, tai labai didelis privalumas.
Nelabai supratau, ką reiškia "jei be išorinio disko"? Time Capsule visada būna su vidiniu disku, tai prie ko čia išorinis? Gal Airport Extreme pirkai ir čia kažką ne taip nuskiedei? :)
Gi sako žmogus kad nelabai gaudosi ;)
pirko baltą gražią plytą ;)
Nu taip, taip, jei kabinėjantis prie žodžių, tai ne taip susakiau. Atsiprašau. Tiesiog sulyginau su AirPort Extreme.
Aš irgi patenkintas - tikiuosi jis man veiks tiek ilgai, kad nereikės keisti į kažką, nes kaip suprantu Apple daugiau jų nebegamins.
Apple greit gamins tik telefonus, nes tik jie nesa milijardinius pelnus. Na ka truksta Styvo rankos
Čia šiaip pasiskaitymui ir pamąstymui: Apple may have finally gotten too big for its unusual corporate structure.