Viešai neskelbta „Apple“ programa „iMac“ kompiuteriams

Tema: iMac

Kai kurių „iMac“ kompiuterių kojelės/kronšteino, kuris leidžia nustatyti ekrano pakrypimo kampą, gedimas tapo (neviešos) „Apple“ remonto programos priežastimi.

2004 metais chromuotas apvalus 2002 metais išleistos „Džobso lempa“ kronšteinas buvo pakeistas į L-tipo kojelę leidžiančią reguliuoti „iMac“ ekrano pakrypimo kampą. Pasirodo, kai kurie 2012 metų gruodžio – 2014 metų liepos laikotarpiu išleistų 27 colių „iMac“ pokrypio kampo reguliavimo mechanizmas gali būti per silpnas ir neišlaikyti ekrano nustatytoje padėtyje.

Apie šį gedimą yra nemažai įrašų „Apple“ palaikymo forume ir kitų svetainių rašančių apie „Apple“ techniką komentaruose ir forumuose.

Šios problemos priežastimi, greičiausiai, yra plastikinis šarnyras vyrių mechanizme, kurie nėra pakankamai stiprūs, kad išlaikyti „iMac“ svorį. Daugeliu atveju šarnyras paprasčiausiai lūžta.

Plastikinė „iMac“ pokrypio kampą fiksuojanti dalis
Plastikinė „iMac“ pokrypio kampą fiksuojanti dalis

Rugsėjo mėnesį „Apple“ pratęsė su šiuo gedimu susijusią 2012–2013 metų pabaigos „iMac“ remonto programą iki penkių metų nuo jų pirmo įsigijimo. „Apple“ pakeičia šių kompiuterių vyrių mechanizmą nemokamai, nepriklausomai nuo jų garantinio laikotarpio.

Priešingai nei daugelis „Apple“ remonto ir keitimo programų, ši nėra paskelbta viešai, tačiau apie ją vidiniais komunikacijos būdais informuoti autorizuoti „Apple“ servisai.

Tuos, kurie anksčiau jau kreipėsi į „Apple“ servisą dėl šio gedimo ir sumokėjo už jį pinigus (šio gedimo priežasčių šalinimo kaina yra apie 100€), „Apple“ prašo kreiptis į ją dėl šių išlaidų kompensavimo. Ties, „iMac“ naudotojai, kurių kompiuterių „galvos vis dar nusvyra“ - gali kreiptis į autorizuotą „Apple“ servisą, kur bus nustatyta ar jų kompiuteris patenka į šios programos rėmus. Šioje programoje dalyvauja tik 2012 metų pabaigos ir 2013 metų pabaigos „iMac“ modeliai.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Apple vis dar gamina iMakus? Galvojau jau irgi nutraukė gamybą, pastaruoju metu pas juos ant bangos vis kažką nukilint.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų