„Spotify“ reklamos gali užkrėsti „Mac“, PC ir „Linux“ naudotojų kompiuterius

Internete pasirodė informacija, kad naudojant nemokamą „Spotify“ paslaugą, klausantis muzikos galima kompiuterius užkrėsti kenkėjiškomis programėlėmis.

Buvo aptikta, kad nemokamos „Spotify“ paslaugos naudotojams, jiems teikiant reklamas PC, „Mac“ ir „Linux“ kompiuterių naudotojai gali savo kompiuterius užkrėsti kenkėjišką kodą turinčiomis programėlėmis. Kai kurie nemokamos „Spotify“ paslaugos naudotojai pastebėjo, kad klausantis muzikos kompiuteryje aplikacija periodiškai atidaro numatytos naršyklės langus su virusais apkrėstomis svetainėmis. Kai kuriose svetainėse esantis kenkėjiškas kodas buvo pradedamas diegti automatiškai, kompiuterio naudotojui net nieko nepaspaudus.

Pasipylus nemokamos „Spotify“ naudotojų skundams kompanijos forume bei „Twitter“, srautinės muzikos paslaugos tiekėja susigriebė ir teigia sustabdžiusi šios reklamos rodymą. Panašu, kad šis užkratas plito tik per vieną iš kompanijos transliuojamų reklamų.

Tai nėra pirmas kartas kai „Spotify“ tapo virusų nešiotoja. Prieš šį panašios epidemijos atvejis buvo užfiksuotas 2011 metais. Dabar „Spotify“ apie bacilą žino ir ją studijuoja. Kol kas nemokamos „Spotify“ paslaugos naudotojams rekomenduojama iš savo kompiuterių „Spotify“ aplikaciją ištrinti.

Neseniai „Spotify“ paskelbė, kad jos paslauga naudojasi daugiau nei 100 mln. muzikos mylėtojų iš kurių apie 40 milijonų už paslaugą moka. Džiaugiuosi būdamas vienas tų mokančių ir nepatekęs į „Spotify“ reklamos spąstus.

Jei klausotės muzikos naudodami nemokamą „Spotify“ srautinės muzikos paslaugą ir pastebėjote atsidarinėjančius naršyklės langus kompiuteryje – pasitikrinkite ar „Spotify“ nepavaišino Jūsų kompiuterių kokia bacila.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Vienas komentaras

  1. Na pas mane spotify jokios reklamos nerodė, ir tikrai nėra užkrėsta, jokio interneto naršyklės lango neatidaro. Gal, kad aš spotifi esu apribojimus uždėjęs nustatymuose.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų