„Apple Watch” - meilė nuo pirmo „pranešimo“

Dvi savaitės su „Apple Watch” prabėgo, tad metas pasidalinti įspūdžiais. Pradedamas naudotis laikrodžiu specialiai neskubėjau išbandyti visų funkcijų. Tikslas buvo pamatyti kaip laikrodis pats įsipieš į mano gyvenimą. Ir jis įsipiešė.

Tikriausiai tekstą tiktų pradėti žodžiais „Mielas dienoraštį...” :) Oficiali prekyba naujais „Apple Watch” laikrodžiais Lietuvoje nevyksta, todėl teko užsakyti juos kaimyninėje Lenkijoje. Pirkome du vienetus 42 mm Series 2 ir 38 mm Series 1. Radome prie sienos su Lenkija gyvenančių pažįstamų ir užsakymo metu nurodėme lenkišką pristatymo adresą. Užsakymas padarytas rugsėjo 23 ir jau spalio 5 d. abu laikrodžiai buvo pristatyti nurodytu adresu. Išpakavimas vyko viename Lenkijos prekybos centre, tad pirmas jausmas užsidėjus laikrodį - kaip kvailelis. Stovių prekybos centro viduryje ir kažką maigau ant riešo. Kol įvyksta įrenginio įjungimas ir pirminis sinchronizavimas aš stebiu laikrodį, o praeiviai stebi mane. Kiek nejauku, bet ką jau padarysi.

Pirmas dalykas, kurį padariau po sinchronizavimo, tai sutvarkiau visus nustatymus. Kadangi anksčiau buvau matęs „N” skirtingų „Apple Watch” išpakavimų (ačiū „Youtube”) bei nustatymų sutvarkymų, tai ilgai neužtrukau. Kas nežino, tai patogiausiai nustatymai tvarkomi telefone („Watch” aplikacijoje), nors dalis jų dubliuojama pačiame laikrodyje. Po 10 min. laikrodis buvo paruoštas, tad buvo galima laukti magijos apie kurią taip emocingai nuo scenos nuolat kalba „Apple” vadovai.

Mano hobis reikalauja nuolat sekti technologijų spaudą, todėl magijos ilgai laukti nereikėjo. Keletas minučių ir kažkas „bzz” į ranką. Tai buvo ne paprasta vibracija, o „Taptic Engine” varikliuko sukelti virpesiai. Visiškai kitas jausmas, švelnus, neerzinantis prisilietimas. Dar po kelių, „į laikrodį” gautų pranešimų, jau buvo aišku kaip viskas veikia. Įsidėjau telefoną į kuprinę ir tą dieną ištraukiau jį tik norėdamas nustatyti navigaciją grįžtant namo. Analogiškai viskas vyko ir per kitas dvi savaites. Telefonas gulėjo daug laiko nejudinamas, nes visai dingo jo kilnojimai norint pažiūrėti ar kas nors ko nors neparašė. Pranešimų maniakai įvertins laikrodžio privalumą iš karto. Į „SMS” žinutes, jei jos nereikalaudavo ilgo atsakomojo teksto, greitai atsakydavau iš laikrodžio naudodamas paruoštus atsakymus arba funkciją „Scribble”. Pirmos savaitės metu sulaukiau dviejų skambučių kai neturėjau šalia telefono, kuris gulėjo atokiau. Be problemų atsiliepiau į juos iš laikrodžio. Tiek aš, tiek pašnekovas viską girdėjome gerai.

Per šias dvi savaites pasitaikė proga užsukti į sporto klubą, tad išbandžiau muzikos sinchronizavimą ir klausimąsi prijungiant „Bluetooth” ausines prie laikrodžio. Perkelti muziką iš „iPhone” į „Apple Watch” galima tik kai laikrodis įkraunamas, tad tai, mano nuomone, šioks toks nepatogumas. Viskas vis tiek vyksta „Bluetooth” pagalba, tad kodėl gi nepadarius to be būtinybės įkrauti. Suprantama, jog turi būti užtikrintas pakankamas baterijos įkrovimo lygis, bet gal galima tai įgyvendinti įvedant kažkokius apribojimus, pvz. sinchronizuoti be įkrovimo leidžiama jei liko mažiau nei 50 proc. baterijos. Taip pat nepatiko, jog vienu metu laikrodyje gali būti tik vienas grojaraštis. Jei turite kelis patinkančius albumus, tai turėsite juos sujungti į vieną grojaraštį ir tada sinchronizuoti, priešingu atveju įkėlus vieną albumą, o vėliau įkeliant antrą, pirmas bus pašalintas. Problemos nebus jei turite didelį grojaraštį iš skirtingų dainų, tada tiesiog jį sinchronizuojate ir mėgaujatės. Tokius apribojimus visgi reikėtų vertinti kaip laikiną muzikos perkėlimą, kurios jums reikia treniruotės metu, kai nenorite turėti su savimi telefono. Pagrindinė muzikos laikmena vis tiek lieka „iPhone”. Be to ir 2 GB vietos muzikai neleis per daug įsibėgėti. Nepulkite peikti „Apple”, jog ir vėl nurodo kaip jums elgtis. Naudojantis laikrodžiu suprasite, jog daugiau vietos ten tiesiog nereikia, o jei nesportuojate, tai greičiausiai ir nesinchronizuosite muzikos. Be to reikia dar ir „Bluetooth” ausines turėti. O grįžtant prie apsilankymo sporto klube, tai telefoną tą kartą palikau spintelėje. Prieš tai prisijungiau prie „atrakinto“ „Wi-Fi” tinklo, nes tai leido prie to pačio tinklo prisijungti ir laikrodžiui. Dingus „Bluetooth” ryšiui, telefonas ir laikrodis sėkmingai sąveikavo naudodamiesi minėtu „Wi-Fi” tinklu. Viskas veikė be priekaištų.

Norėčiau išskirti laikrodžio „raginimus” pasivaikščioti ar pakvėpuoti (aplikacijos „Activity” ir „Breathe”). Patikėkite, tai veikia. Dažnai pamirštame atsitraukti nuo kompiuterio. Laikrodis tikrina kaip seniai judėjote ir jei judesio trūksta – pasiūlys pasivaikščioti. Kol kas didelės naudos iš kitų aktyvumo rodiklių (sudegintų kalorijų skaičiavimas ar pratimų trukmė) neturėjau. Juos reikės išbandyti atskirai.

Atskirą bandymą atliksiu ir širdies pulso matuokliui, nes turiu bėgimo laikrodį su pulso matavimo diržu. Bandymo rezultatais būtinai pasidalinsiu. Panašus testai jau ne kartą įrodė išmaniųjų laikrodžių netikslumą matuojant širdies pulsą, bet asmeninė patirtis visada gerai.

Ir žinoma svarbiausias klausimas – kiek laiko baterija? Įkraunu laikrodį kasdien, nes esu pranešimų auka. Su tuo susijęs mano hobis. Gaunu iki 30-40 pranešimų per valandą iš „Twitter”, „Bloomberg”, „Mashable” ir dar 10 aplikacijų. Per naktį pilnai įkrautas laikrodis man atlaiko visą dieną ir apie 23 val. nakties jame dar lieka vidutiniškai 20 proc. baterijos, todėl prieš miegą vėl jungių įkrauti. Žmonos laikrodis (38 mm Series 1) pilnai įkrautas ir gaudamas standartinių aplikacijų („Facebook”, „SMS”, skambučiai, paštas, „Viber”, „Messenger”, „Instagram”) ir aktyvumo pranešimus „gyvena” beveik 2 paras. 42 mm „Apple Watch Series 2” turi didesnį akumuliatorių, tad jei atjungčiau jame hobiui skirtus pranešimus, neabejoju, jog ir jis laikytų 2 paras arba dar ilgiau. Tarp kitko galima patestuoti.

Dar vienas, iš pirmo žvilgsnio neakivaizdus, bet labai svarbus laikrodžio privalumas - beveik dvigubai ilgiau laikanti telefono baterija. Jei anksčiau dėl priminimų ryte pilnai įkrautą telefoną jau įkraudavau tos pačios dienos apie 15 val., o tada nakčiai vėl įjungdavau krautis, tai dabar ryte įkrautą telefoną vėl įkraunu tik kitos dienos vakare. Energijos išeikvojimas paskirstytas po įrenginius. Visi pranešimai nukreipiami į laikrodį ir telefonas jų nedubliuoja, tuo pačiu taupo savo baterijos įkrovimo lygį. Sutvarkiau dar kartą visus nustatymus, apie kuriuos rašiau šioje žinutėje ir telefonas pagaliau pradėjo „gyventi” ilgiau.

Trumpai - tai buvo meilė iš pirmo „push'o”.

To be continued...

Pasidalinti straipsniu:

Apie Daniel „iMHO“

Apple entuziastas, iMHO tinklaraščio Facebook'e autorius, rašantis iš idėjos objektyvias ir subjektyvias naujienas bei mintis apie obuolinę kompaniją ir ne tik.

Komentarų: 33 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Super mini apžvalga :) Ačiū :)
  Dar norėjau paklausti, ar jau teko išbandyti navigaciją laikrodyje? Kaip pamenu original watch prezentacijoje buvo pasakojama, kad pranešimus apie posūkius - sukti į dešinę ar kairę, laikrodis praneš taptic engine virpesių pagalba, tokiu būdų net nepakėlus laikrodžio prieš akis - žinosi, kur sukti sekančioje sankryžoje :) Čia gal labiau tinka vaikštant po svetimą miestą, nei važiuojant su mašina.

 2. laba diena,
  turiu klausimėlį kokiu būdu laikrodis prijungiamas prie norimo Wi-Fi. Ar tai daroma iš pačio laikrodžio?

  • Laba, tam kad laikrodis prisijungtų prie Wi-Fi tinklo (beje tinklas turi atitikti 802.11b/g/n (2,4 GHz) standartą, nes prie 5 GHz laikrodis neprisijungs), iš pradžių prisijunkite prie to Wi-Fi su telefonu. Telefonas „perduos“ visus prisijungimo raktus laikrodžiui ir viskas. Pačiame laikrodyje nieko daryti nereikia. Jis tai padaro automatiškai.

 3. O nebuvo minties įsigyti Nike Apple Watch? Gal detaliau analizavot kuo skiriasi toji Nike linija nuo įprastų?

  • Taip, palyginau, bet skirtumai yra nereikšmingi: Nike+ turi unikalius, „skylėtus” keturių spalvų dirželius, kurie dėl tų skylių neva geriau pritaikyti sportui (tipo leidžia geriau garinti prakaitą) ir du unikalius Nike ciferblatus (su papildomomis jų modifikacijomis). Nei dirželiai, nei ciferblatai nebus platinami atskirai. Tai šio modelio išskirtinumas, o „viduriai” yra identiški Series 2 modeliui. Vadovavausi paprasta logika: mano darbiniam aprangos kodui toks margas dirželis netiktų visai, o papildomas, kad ir paprastas silikoninis dirželis kasdieniam nešiojimui nėra pigus, tad sprendimas buvo akivaizdus. Įsigijau AW su juodu dirželiu, kurį dabar galiu pritaikyti prie visos savo aprangos.

   Kiek mačiau vienam video, tai Nike laikrodyje kiek kitaip atrodo aukščiau minėta NRC aplikacija, bet kažkodėl manau, jog parodytame demo-laikrodyje įdiegta naujausia jos versija ir kartu su laikrodžių prekybos pradžia (10.28) Nike paleis aplikacijos atnaujinimą visiems. Keista būtų, jei kompanija imtų ir vystytų dvi skirtingas tos pačios aplikacijos versijas, nors verslas dėl pinigų gali padaryti viską.

 4. Konkrečiai koks modelis?
  Serias 2; 42 mm - OK.
  Case material ?? Aliuminum ar Stainless steal
  Band ?? Sport ar Woven nylon

 5. Puiki apžvalga.Gaila,nėra kaip pas mus Lietuvoj išbandyti laikrodžio?

 6. Isbandykite IWO 2 laikroduka uz 60e, kuris vertas savo vertes. Tiek isvaizda, tiek kokybe ir funkcijomis. Mazdaug po menesio atsibos ji krauti ir panasiai. Nereiks ir to apple watch uz 700e... Ar kiek jis ten kainuoja.

  Daugiau apie laikrodi YouTube - https://www.youtube.com/watch?v=szSFSjR5ews

 7. Kaip jums laikrodukas datą atvaizduoja? nes iPhone rodo lietuviškai mėnesį, o laikroduke tik angliškai. Gal radote sprendimą šitam reikalui?

 8. Sveiki,
  Gal jau palyginote širdies pulso matuoklio tikslumą? Būtų įdomu sužinoti, nes planuoju įsigyti laikrodį mėgėjiškam bėgiojimui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų