Jei esate nepatenkinti tuo, kad „iPhone 7“ neturės standartinės audio jungties

Jei gandai apie tai jog „iPhone 7“ nebeliks 3,5mm audio jungties jums kelia pyktį - vargu ar „Apple“ tai sujaudins - kompanija turi didelę įvairių įvesties/išvesties jungčių ir įrenginių gyvavimo pabaigos paskelbimo patirtį.

„Apple“ žinoma kaip kompanija turinti nenumaldomą aistrą paprastumui ir praktiškumui bei su tuo susijusią įvairių įvesties/išvesties jungčių bei įrenginių naudojimo pabaigos paskelbimo praktiką. Likus nedaug laiko iki „iPhone 7“ debiuto pasirodė, kai kurių „Apple“ telefonų naudotojų ne itin entuziastingai sutiktas gandas apie tai, kad kompanija savo naujame „iPhone“ modelyje nebenaudos ilgus metus standartu buvusios 3,5mm audio jungties ausinėms.

Ausinių jungties panaikinimas „iPhone“ yra tik vienas iš visos eilės pavyzdžių, kai „Apple“ nutraukia naudoti plačiai industrijoje naudojamus standartus. 2015 metų kovą, „Apple“ pristatė naują „MacBook“ kompiuterį, kuriame yra vienintelė jungtis – USB-C. Daug triukšmo ir sumaišties sukėlė „Apple“ sprendimas kompiuteriuose nebediegti „floppy“ (FDD) diskelių, 2008 metais FireWire jungties atsisakymas ir pakeitimas jos USB 2 taip pat daugelį kompiuterių (ypač profesionalių) privertė sunerimti. Dar profesionalams nenustojus bumbėti dėl „FireWire“ „Mac“ kompiuteriuose nebeliko CD/DVD – kas taip pat nemažai kompiuterių naudotojų grupei pasirodė jei ne visišku košmaru tai bent jau nesuprantamu žingsniu. Dabar, kol kas tik ganduose sklandantis, „Apple“ atsisakymas 3,5mm audio jungties „iPhone“, kuris daugelio naudojamas ir kaip muzikos klausimosi įrenginys melomanams taip pat atrodo tikras galvos skausmas „apverčiantis visą jų gyvenimą aukštyn kojom“.

Kiek aš pamenu, kiekvienas toks „Apple“ sprendimas sukeldavo milžinišką paniką jos įrenginių naudotojų tarpe ir ne tik dėl jau įsigytų ir su naujinamomis jungtimis skirtų veikti priedų, bet ir todėl jog tie standartai atrodė nepakeičiami. Konkurentų stovyklose neretai po tokių „Apple“ sprendimų pasigirdavo prunkštavimai, bet jie greitai nutildavo, nes tos kompanijos anksčiau ar vėliau pasekdavo „Apple“ pavyzdžiu ir pradėdavo savo įrenginiuose diegti progresyvesnius ir jau porą metų „Apple“ naudojamus standartus.

Jei „Apple“ atsisakys 3,5mm jungties savo telefonuose, tai nebus pirmasis kartas kai ji taip pasielgia progreso ir plonesnio įrenginių dizaino vardan. Žemiau grafikas, kuriame atvaizduota įvesties ir išvesties jungčių ir įrenginių pradžios bei pabaigos „Apple“ pasaulyje schema.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Dėl naujos jungties pykti tikrai nėra prasmės. Progresas yra tik sveikintina, žingsnis galimai kokybiškesniam garsui. Bet tai, kad nusispirkęs naujo tipo ausines negalėsi jų prijungti prie Mac, va čia jau pikta. Tokių atveju Lightning jungtį turėjo montuoti į macbook gerokai anksčiau.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų