Apple išleido iOS 9.2.1 ir OS X El Capitan 10.11.3 atnaujinimus, bet neskubėkite

iPad, iPhone iOS ir Mac OS X

Apple išleido savo iPhone, iPad ir iPod touch įrenginiams bei Mac kompiuteriams su OS X El Capitan skirtus operacinių sistemų atnaujinimus, tačiau arklius reikėtų prilaikyti.

Antradienį Apple išleido iOS įrenginiams ir Mac kompiuteriams su juose įdiegtomis naujausiomis operacinių sistemų versijomis, iOS 9 ir OS X 10.11 El Capitan, skirtus atnaujinimus. Abu šie atnaujinimai jokių vartotojui pastebimų patobulinimų neįdiegia.

OS X El Capitan skirto atnaujinimo 10.11.3 aprašyme rašoma, kad šis atnaujinimas, be tradicinių stabilumo, suderinamumo ir saugumo patobulinimų: - ištaiso klaidą dėl kurios Mac kompiuteriai pajungti prie tam tikrų 4K monitorių nepabusdavo iš miego režimo; - trečių šalių .pkg failų „receptai“ saugomi /var/db/receipts dabar, sistemą atnaujinant iš OS X Yosemite, yra išsaugomi

iOS 9.2.1 atnaujinime Apple taip pat nenumatė jokių papildomų, neginkluota akimi pastebimų, patobulinimų ir apsiribojo tik tradiciniais sistemos stabilumo, suderinamumo ir saugumo pagerinimais. Šis atnaujinimas taip pat ištaiso klaidą, dėl kurios galėjo kilti problemų diegiant aplikaciją iš MDM serverio. Nesvarbu kaip laukėte šio atnaujinimo, rekomenduočiau savo entuziazmą kiek prigesinti ir nepulti jo diegti iš karto – geriau palaukti atsiliepimų iš kitų paskubėjusių.

Atsisiųsti OS X El Capitan atnaujinimą galite per Mac App Store atnaujinimų skirsnį.

Nors po iOS 9.2.1 atnaujinimo išleidimo praėjo vos kelios valandos, Apple forume jau yra nusiskundimų iš vartotojų įdiegusių šį atnaujinimą. Kai kurie iPad ir iPhone vartotojai, įdiegę iOS 9.2.1 skundžiasi klaviatūros „laginimu“ bei išlikusia garso indikatoriaus klaida. Kol kas nėra aišku kiek pagrįsti yra iPhone vartotojų skundai, tačiau jie verkšlena dėl pablogėjusio iPhone akumuliatoriaus laikymo po to kai įdiegė iOS 9.2.1 - tai gali būti ir padidinto smalsumo maigant viską iš eilės po atnaujinimo įdiegimo pasekmė. Sistemą atnaujinę iPhone vartotojai taip pat skundžiasi Notes ir Safari darbu. Panašu, kad Apple vis dar neištaisė neatsinaujinančios akumuliatoriaus įkrovimo procentinės išraiškos rodiklio problemos apie kurią Apple žino ir bent jau kol kas taisyti rekomenduoja perkraunant iPhone ir Settings → General → Date & Time → ir įsitikinant, kad laiko ir datos nustatymas yra automatinis. Žinoma tai tik keli vartotojai ir neaišku, ką jie yra „pribūrę“ savo įrenginiuose, bet jei norite išvengi galimų keiksnojimų – rekomenduočiau dieną ar dvi luktelėti su iOS 9.2.1 atnaujinimo diegimu.

Kaip grįžti prie iOS 9.2

Jei vis tik atnaujinote savo iPhone, iPad ar iPod touch į iOS 9.2.1 ir pastebėjote, kad šioje versijoje yra daugiau bėdų, nei jų buvo iOS 9.2 – dar kurį laiką, kol Apple pasirašo senesnės iOS versijos sertifikatus – galite grįžti prie tos versijos.

 • atsisiųskite savo iOS įrenginiui skirtą IPSW failą galite iš šios svetainės (siųskitės tik jūsų įrenginiui skirtą versiją ir tik tą, prie kurios nėra raudono trikampio su šauktuku).
 • padarykite atsarginę iOS įrenginio duomenų kopiją – iTunes arba iCloud
 • iOS įrenginyje atjunkite Find My iPhone
 • paspauskite ant iOS įrenginio iTunes
 • priklausomai nuo to, kokį kompiuterį naudojate, jei Mac – nuspauskite Alt ⌥ , o jei PC - Shift ⇧ klavišą ir pele paspauskite ant „Restore iPhone…“ (ar iPad arba iPod – priklausomai nuo įrenginio). NEspauskite ant „Check for Upate…“
 • atsidariusiame failų pasirinkimo lange nurodykite savo iOS įrenginiui skirtą .ipsw failą, kurį atsisiuntėte anksčiau.

Po kelių minučių, jei Apple vis dar pasirašinėja šias ankstesnę, .ipsw faile įrašytą iOS versiją - galite pradėti konfigūruoti savo įrenginį taip lyg jis būtų visiškai naujas.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 24 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Manau viskas tas pats kas su iOS 9.2. iPad atrodo veikia taip PAT.

 2. Išleistas OS X atnaujinimas bet jis atnaujinimų neturi? čia tipo apple tyčiojasi iš mūsų ?

 3. Su Mac'u kol kas tai viskas gerai :)

 4. Viskas ok su Macbook pro, su iPad air2, iPhone 6s plus. Visi įrenginiai dirba korektiškai, po atnaujinimo kažkokių bugų neišlindo...

 5. Viskas veikia gerai tiek su Mac mini (late 2013) tiek iphone 6

 6. Gal kas isiraset i iphone 5s? Kokia patirtis? Ar verta naujintis?

 7. Įrašyta į iphone 5s, jokių baisių dalykų nepastebėta

 8. O baterijos laikymas nepakito?

 9. irasyta i MacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013), iphona6, iphona 5 - visi veikia puikiai

 10. Su 5S veikia puikiai

 11. Kažkaip su iPhone 6s ir iPhone 6s Plus daugiau besiskundžiančių nei su kitais iPhone modeliais. Daugelis iPhone 6s vartotojų skundžiasi klaviatūros ir išvažiuojančių iš viršaus ir apačios iOS „stalčių“ lagu.

 12. 6s nepastebėjau nieko blogo kol kas. O su iPad Air sunku kol kas pasakyti ką pasakyti, apskritai ji sulėtėjęs nuo iOS 9 išleidimo :)

  • Man asmeniskai senukas iPad 4 pagreitejas po su 9.2 lyginant su ios 8. As manau dar tuos pagreitejimus ir paletejimus apsunkina toks dalykas kaip skirtingu irangu naudojimas. Tarkim iphone 6s ir ipad 3. Zinoma kad ipad 3 atrodys suletejas ir be atnaujinimu :)

   Cia kaip ir prie greiciu su automobiliu. Keli menesiai ir 150kw tampa nebe tiek daug kiek pirmomis dienomis :)

   • Teoriškai taip, bet realiai tai ne... :)

    Gi prisimenu, kad su senesniu iOS ant iPad Air tikrai labiau skraidė.

    Kad tarkim ir su penkiais pirštais aplikacijas uždarant daug sklandžiau veikė, taip pat perėjimas tarp aplikacijų su trim pirštais.

    Taip pat ant Safari su Tab'ais veikė geriau :) Tiesiog nebūdavo uždelsimo, laukimo kol persikraus puslapis ir panašiai. Ta pati gmail'o aplikacija greičiau atsidarydavo.

    TIesiog plika akim matosi suletėjimas kasdieniškai naudojant. Kad ir apie pripratimą kalbant, tai kaip tik pripranti prie greito veikimo, tai ir atrodo natūraliai visada turi greitai veikti.

    Kaip ir su mašina, jei mašina 150kw, tai ji visada tokia pat atrodys ir pripratus, kai vietoj 150kw pasidarys 100kw, tada ir pasijaus, kad kažkas ne taip ir sulėtėjo :)

   • Manau teisingas palyginimas būtų:

    iPad Air su iOS 7, toks koks buvo ir iPad Air 2 su 8.1 (savo metu išleistom iOS versijom).

    iPhone 5/iOS 6 ir iPhone 6s/iOS 9. (taip pat savo metu išleisti).

    Tada būtų galima palyginti tuos "pagreitėjimus", gi 6s sako dvigubai greitesnis nei 6 :) Bet man safari tai neatidaro per mikro sekundes. Greičio prasme su 6s visiškai nieko nepajutau nieko kitaip, nei savo metu su nauju iPhonu 5 ir savo pradiniu iOS. Bet jei lyginam 6s su sulėtėjusiu 5/iOS 9), tada jo, 6s atrodo kad labai greitas :)

    Ar norim pasakyti, kad su iPhone 5/iOS 6 Safaris atsidarydavo per 3 sek ir tekdavo mums laukti, o dabar iPhone 6s per 1 sek? Manau vienodai greitai įrenginiai atidarydavo savo metu su savo iOS versijom :)

    Na gal mintį aiškiai parašiau.

 13. As naudoju yosimite nezinau ar verta dabar naujinti i captain nes girdejau kad neviskas stabiliai veikia gal kas galit ka nors pasakyti ta tema verta jau naujinti ar ne?

 14. na pvz kaip laiko baterija

 15. iPhone 6s plus: iOS 9.2.1
  usage 4hrs,26mins,
  standby 13 hrs,30 mins.
  liko 72% baterijos.

 16. Su naujesne versija ant 4s ženkliai geresnė ir greitesnė. Per 30 min valgė 3% energiją.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų