Adobe Photoshop CC skirtą OS X papildė 10-bitų spalvų palaikymu

Adobe Photoshop CC 2015

2015 metų spalį Apple patyliukais įgalino 10 bitų spalvas savo naujoje OS X El Capitan operacinėje sistemoje, tačiau kadangi 3-ų šalių aplikacijos naujų spalvų nepalaikė, ši galimybė buvo prieinama tik oficialiose Apple Preview ir Photos aplikacijose.

Situacija šią savaitę pasikeitė, nes Adobe taip pat be didesnių fanfarų, išleisdama atnaujinimą, savo naujoje Photoshop CC 2015 versijoje skirtoje OS X įgalino 10-ties bitų spalvų (30-bit RGB) palaikymą. Atnaujintoje Adobe Photoshop CC versijoje taip pat atsirado ir galimybė modifikuoti įrankių juostą, neseniai atidarytų failų sąrašas atidarant aplikaciją, suvienodintos vartotojo sąsajos spalvos ir eilė kitų pakeitimų.

Įdomu tai, kad 10-ties bitų spalvų palaikymo Adobe nepaminėjo net savo CC paketo atnaujinimo informacijoje. Taigi, jei naudojate kompiuterį, nesvarbu ar Windows ar Mac, jei jis palaiko 10-bitų spalvas[1], galite šią funkciją įjungti.

Kaip patikrinti ar Mac palaiko 10-bitų spalvas

 • Jei naudojate OS X El Capitan - paspauskite ant OS X meniu juostos kairėje pusėje esančios obuolio  piktogramos ir iš meniu pasirinkite About This Mac
 • Atsidariusiame lange paspauskite ant System Report…
 • Kairėje pusėje pasirinkite Graphics/Displays ir dešinėje pusėje pažiūrėkite Pixel Depth reikšmę. Jei parašyta „32-Bit Color“ (jei tai Apple monitorius, pvz. iMac Retina - gali būti 30-Bit Color) - vadinasi jūsų naudojamas kompiuteris/monitorius palaiko 10 (ar daugiau) bitų spalvas.
OS X El Capitan - kaip sužinoti ar Mac/monitorius palaiko 10-bitų spalvas

Kaip įjungti 10-bitų spalvų palaikymą Adobe Photoshop CC 2015

Jei jūsų naudojamas kompiuteris ir monitorius palaiko 10 (ar daugiau) bitų spalvas:

 • Atidarykite Adobe Photoshop CC 2015 aplikaciją (Photoshop versija turi būti 2015.1 ar naujesnė)
 • Iš aplikacijos meniu pasirinkite Photoshop CC > Preferences > Performance Adobe Photoshop CC 2015 patekimas į našumo nustatymus
 • Atsidariusiame Adobe Photoshop CC našumo nustatymų lange spauskite ant Advanced Settings… mygtuko esančio „Graphics Processor Settings“ skilties apačioje. Adobe Photoshop CC 2015 30 bitų monitoriaus spalvų įgalinimas aplikacijos našumo nustatymų lange
 • Atsidariusiame lange varnele pažymėkite 30 Bit Display ir spauskite OK. Adobe Photoshop CC 2015 30 bitų monitoriaus spalvų įgalinimas aplikacijos našumo nustatymų lange

Viskas, dabar galite redaguoti nuotraukas milijardų spalvų gamoje vietoje 16,8 milijono 8-bitų spalvų gamoje.

Kelios Photoshop CC 2015 naujovės


 1. Windows operacinei sistemai skirta Adobe Photoshop, 10-bitų spalvas palaiko nuo Photoshop CS6 versijos išleistos 2012 metų balandį.  ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 11 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Labai keista bet Retina teturi tik "Color de 30 bits (ARGB2101010)"

  • Taip, Apple monitoriai, jei traukia tai naudoja 10-bitų (10 bitų vienai spalvai) arba 30-bit color aRGB.
   Dirbi su ProPhoto RGB ir neužtenka spalvų?

   Nors iš tiesų keistoka, nes net 2010 MacBook Pro (neRetina) palaiko 32-bit aRGB taip pat kaip ir 32-bit aRGB pas 2013 MacBook Pro (Retina) bei 2012 iMac (neRetina). Čia matyt išskirtinai iMac Retina tas 30-bit.

   • Nelabai gaudausi tuose terminuose, tai as galiu ant PS uzdeti ta varnele jei raso 30 bits ar is to man bus kokia nauda.

    • Kokia nauda? Na matyt nauda dirbant Photoshope ta, kad matai daugiau spalvų ir atspalvių su kuriais dirbi.
     Pavyzdžiui atsisiųsk, išsiarchyvuok ir Photpshop'e su atjungtu 10-bitų palaikymu pažiūrėk kaip atrodo šis pilkos spalvos gradientas .psd faile - turėtum matyti negražius vertikalius brūkšnius.
     Tada įjunk 10-bitų palaikymą Photoshope, uždaryk jį ir vėl tą .psd failą atidaryk Photoshope - jei monitorius palaiko 30-bit (ar daugiau) RGB - turėtum tų vertikalių brūkšnių nematyti, o matyti tvarkingą gradientą.

     Tarkim kalbant apie nuotrauką, jei tu ją redaguoji nematydamas dalies spalvų nuotraukoje esančių spalvų ar atspalvių, kaip kad šio paprasto .psd gradiento atveju - tai kartais tokias nuotraukas atspaudus „normaliu“ spausdintuvu ar atsidarius normaliame kompe pamatai tokį košmarą, kad nežinai kur dėtis, nes tas žmogelis, kuris tas nuotraukas redagavo - dirbo aklai, nes nematė dalies atspalvių ir tonų todėl primozojo net pat nematydamas ko ir ant ko. Čia panašiai kaip nuotraukas tvarkyti (tau pavyzdžius duodu su nuotraukomis, nes kaip suprantu tu fotografuoji) užsidėjus tamsius, poliarizacinius akinius, primerkus vieną akį ir galvą pakreipus ant šono.

     Nuoroda į suarchyvuotą testinį 10-bit psd failą

     Tikiuosi pavyko paaiškinti be skaičių - ūkiškai :) Ar vis tiek neaišku?

 2. Nelabai supratau: mano iMac'as rodo "32-Bit Color (ARGB8888)", OS X 10.11.1, bet su "Preview" atsidaręs tą "10 bit test ramp.psd" suskaičiavau 26-27 gradientus. Tai ar Preview palaiko 10 bitų spalvas?

 3. Keistai veikia tas Preview. Neiskarto rodo, truputi reikia palaukti, o kai roso ir jei langa pernesi i kita vieta staigas pasirodo tie gradientai po kurio laiko jie vel dinksta

 4. Siandien pabandziau tai iskarto gerai parode, bet jei langa pernesu i kita puse, staiga atsiranda tos linijos.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų