Dešimt patarimų naudojimąsi iOS Safari naršykle padarančių patogesniu

Safari skirta iPhone kilusi iš Mac kompiuteriams skirtos Safari naršyklės buvo viena pačių pirmųjų, pilnai funkcionalių interneto naršyklių mobiliems įrenginiams. Bėgant metams mobiliems įrenginiams skirta Safari tobulėjo ir dabar, žinant ir išnaudojant jos galimybes, naršyti galima patogiai net ir iPhone, iPad ar iPod touch.

Daugelis, seniai iPhone naudojančių žino daugelį mobilios Safari „slapukų“ ir yra juos sėkmingai integravę į savo kasdienius naršymo įpročius, tačiau augant iOS vartotojų armijai ir prie iPhone, iPad ar iPod touch vartotojų būrio prisijungiant vis naujiems Apple ekosistemos atvykėliams ne visos Safari naršyklės galimybės yra akivaizdžios nuo pirmo brūkštelėjimo pirštu per iOS įrenginio ekraną.

Turėkite omenyje, kad kai kurios žemiau išvardintos funkcijos, tokios kaip aplankytų svetainių sąrašas ar naršyklės lentelių atstatymas neveikia kai naršoma „privačiame“ režime, nes kaip ir teigia to režimo pavadinimas - jis privatus.

1. Greitas peršokimas į puslapio viršų

Manau, daugelis iOS vartotojų šią Safari funkciją žino, tačiau jei jau apsiėmiau jas vardinti - paminėsiu ir ją.

Jei naršomos interneto svetainės puslapio turinys yra ilgesnis nei telpa įrenginio ekrane ir norite greitai grįžti į puslapio viršų - du kartus palieskite patį ekrano viršų - juostą, kurioje yra laikrodis, baterijos piktograma ir t.t. Vieną kartą palietus pasirodys Safari adresų juosta, o antrą kartą būsite perkelti į svetainės puslapio pradžią.

2. Safari įrankių juostos parodymas

Tam, kad vartotojui naršant ekrane tilptų dagiau informacijos, apačioje esanti įrankių juosta paslepiama. Norint pasinaudoti joje esančiais įrankiais, vietoje to, kad slankioti puslapį aukštyn-žemyn - paliekite ekraną pačioje jo apačioje ir pasirodžius įrankių juostai pasirinkite reikiamą įrankį paspausdami ant atitinkamos piktogramos.

3. Kaip greitai išsaugoti svetainėje rodomą paveikslėlį

Jei naršydami internete aptikote svetainę, kurios puslapyje esantį paveikslėlį norite išsaugoti savo iOS įrenginyje - paspauskite ant paveikslėlio ir palaikykite nuspaudę bei pasirodžius kontekstiniams meniu pasirinkite „Save“ arba „Copy“, priklausomai nuo to kurį veiksmą norite atlikti.

Turėkite omenyje, kad ne visose svetainėse ar ne su visais paveikslėliais šis būdas suveiks. Jei paveikslėliai interneto svetainėje patalpinti naudojant CSS - jų nukopijuoti ar išsaugoti gali ir nepavykti.

4. Aplankytų interneto svetainių/puslapių istorija

Jei skaitydami internete pateiktą informaciją keliaujate į kitas svetaines ar puslapius paspausdami ant straipsniuose ar svetainėse pateiktų nuorodų ir nutarėte grįžti į anksčiau aplankytą puslapį - nebūtina spaudinėti grįžimo piktogramos < - galima tiesiog paspausti ant jos ir palaikyti nuspaudus bei iš po sekundės pasirodžiusio aplankytų svetainių/puslapių sąrašo pasirinkti reikiamą. Šis būdas daugeliu atvejų yra daug greitesnis nei paprastas tepštelėjimas per Safari „grįžimo“ piktogramą.

Jei jau grįžote į anksčiau aplankytą puslapį ir norėtumėte vėl peršokti į priekį - paspauskite ir palaikykite nuspaudę ant > piktogramos esančios Safari įrankių juostoje.

5. Greitas svetainės įtraukimas į adresyną (bookmark)

Jei naršydami internete aptikote įdomią svetainę ir norite ją įtraukti į savo „bookmark’us“ - visai nebūtina spausti ant „dalintis“ (share) mygtuko ir tada rinktis kokį veiksmą norite atlikti - paspauskite ir palaikykite nuspaudę ant „bookmark“ piktogramos Safari įrankių juostoje (panaši į atverstą knygą) ir pasirodžiusiame kontekstiniame meniu spauskite ant „Add Bookmark“.

6. Atidarytų svetainių langų rūšiavimas

Jei atidarytas skirtinguose languose svetaines norite turėti išdėstytas tam tikra tvarka, o jos dabar išdėstytos visai ne taip, kaip jums reikia - paspauskite langų/lentelių piktogramos iOS Safari langų/tabų piktograma ir tada paspauskite ir palaikykite nuspaudę ant svetainės, kurią norite patalpinti kitoje sąrašo vietą - ir kai kiti svetainių langai pritems - pertempkite ją į jai numatytą vietą atidarytų svetainių langų sąraše.

7. Atidarytų svetainių langų uždarymas braukant

Kai naršant iOS įrenginio Safari prisikaupia per daug langų - juos uždaryti galima paspaudus ant x langų sąrašo kiekvieno Safari lango kairėje viršuje arba paprasčiausiai paspauskite ir palaikykite langą, kurio norite atsikratyti ir tada išmeskite jį perslinkdami į kairę.

8. Uždarytų langų atstatymas

Jei uždarėte langą ar jų grupę ir po kiek laiko supratote jog persistengėte - paspauskite ant langų piktogramos esančios Safari įrankių juostoje, paspausite ir laikykite nuspaudę + piktogramą ir ekrane pamatysite neseniai uždarytų langų sąrašą. Paspaudę ant bet kurio iš jų išvengsite galvosūkio stengiantis prisiminti svetainės adresą.

9. Safari lentelių (langų) uždarymas nuotoliniu būdu

Kaip uždaryti aplankytų svetainių „tab'us“ iOS 9

Jei iPad ar Mac kompiuteryje palikote Safari „tabą“ atidarytą, tačiau manote, kad tai nėra gera mintis - vietoje to, kad grįžti prie įrenginio, jį įjungti, atidaryti Safari ir uždaryti tą nelaimingą „tab’ą“ - pabandykite iš iOS įrenginio, kuris su jumis, tarkim iPhone: Atidaryti Safari, paspausti ant Safari įrankių juostoje esančios langų/tabų piktogramos iOS Safari langų/tabų piktograma, paslinkti vaizdą žemyn iki atidarytų langų/tabų sąrašo tame įrenginyje, kuriame pamiršote svetainės langą uždaryti ir perbraukite per tą svetainę i kairę ir paspauskite ant „Delete“ arba „Close“ mygtuko.

Norint matyti kituose savo įrenginiuose Safari naršyklėje atidarytas svetaines - tuose įrenginiuose turite būti prisijungęs su tuo pačiu iCloud ID.

Tikiuosi skaitytojų tarpe bus tokių iOS įrenginių vartotojų, kuriems ši informacija bus naudinga.

10. Paieška puslapyje

Jei atidarėte kokios nors svetainės puslapį, kuriame daug teksto ir negalite greitai aptikti Jums reikiamos informacijos - galite vykdyti teksto paiešką tame puslapyje:

 • Adresų lauke išrašykite žodį ar jų derinį, kurio ieškote
 • Pačioje rezultatų sąrašo apačioje rasite skiltį „On This Page“ ir šalia parašyta kiek kartų ieškomas žodis ar frazė yra aptikta puslapyje
 • Paspaudę ant žemiau esančio Find „žodis, kurio ieškojote“ grįšite į svetainę, kur ieškomas žodis ar frazė bus išskirti kitos spalvos fone. Jei ieškomas žodis ar frazė svetainės puslapyje aptikti daugiau nei vieną kartą - puslapio apačioje pamatysite juostą su kairėje esančiomis piktogramomis, kurių pagalba galite peršokti prie sekančio ieškomo žodžio paminėjimo tame interneto svetainės puslapyje.
 • Dešiniau paieškos navigacijos piktogramų/rodyklių esančiame lauke galite įrašyti kitą žodį ar frazę bei pataisyti jau įrašytą. Teksto paieška interneto svetainės puslapyje atidarytame iOS Safari naršyklėje
 • Baigę ieškoti ir norėdami grįžti į įprastą puslapių rodymo režimą - spauskite ant „Done“.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 13 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Super, labai naudingas ir puikus straipsnis.

 2. Ar as cia kazka nudirbau,ar cia taip ir turi but?iphone man lyg pasikeite safari isvaizda,lyg tamsi patapo?

 3. kodel vedant i safari zodziu jungini, pvz. sveikas maistas, ismeta, i niekur ir reikia pazymeti, kad ne robotas, suspaudyti tinkamus paveikslelius ir vistiek nieko neivyksta, o suvedus delfi.lt ar kt veikia.

  • Abejoju ar reikalas Safari. Įvedžiau Safari sveikas maistas - Google paieška surado visokių svetainių… Gal taip dažnai ieškote sveiko maisto, kad net Google (robotas) suabejojo, kad tai daro gyvas žmogus... :)

   • vedant ir kitus zodzius - sportas ar pan., ta pati ismeta ir vel turiu tvirtinti, kad ne robotas, tiesiog neveikia normaliai paieska. Neseniai keiciau kalba, bet nemanau, kad tai turi itakos?

    • Patvirtinimas, kad nesi robotas, dažniausiai, reikalingas tada kai iš to IP adreso ar kompiuterio generuojamas didelis srautas kreipinių į tą serverį, koks nėra būdingas gyvam žmogui.

     Jei naudojate VPN, tai taip pat gali būti tokio elgesio priežastis, nes tikėtina, kad tą adresą naudoja daug žmonių (pasaulyje), o serveris tai mato kaip vieną naudotoją ir jei, tarkim, į Google paiešką kreipiamasi po kelis kartus per sekundę - natūralu, kad taip nesielgia gyvas žmogus tiesiog naudodamasis internetu.

     P.S. jei aš būčiau serveris ir pastoviai gaučiau užklausas apie sveiką maistą, sportą, sveiką gyvenimo būdą ir dar neduok die žolių valgymą ar vegetarinį maistą šunims ir katėms - taip pat prašyčiau įrodyti, kad tai ne ateivių generuojama paieška :)

 4. vedant ir kitokius zodzius - sportas ar pan., neatidaro :)

 5. Ačiū, labai naudingas straipsniukas. Ką tik perskaičiau. Ieškojau info, bet nerandu, ką daryti ipade Safari , kažkaip sugebėjau nesuprasdama kažką padaryti, nes nesikaupia istorija. Kaip atstatyti, kad kauptūsi ir matyčiau naudotų svetainių istoriją. Telefone iphone kaupiasi ir dėl sinchronizavimą ją matau ir ipade, bet ką ipade ieškau, į istoriją nepatenka. Ačiū, jei sulauksiu patarimo, kaip atstatyti.

 6. Edita.
  Sveiki,
  Ivedus bet koki www adresa, Iphone meta uzrasa:Safari could not open the page because the server stopped responding.
  Ką reikėtų daryti?
  Dėkinga už atsakymą.

  • Priežasčių tam būti gali kelios: neveikiantis ar prastai veikiantis DNS ar jo sukešuota informacija, nestabilus interneto ryšys ir panašiai.
   Reikėtų pažiūrėti ar taip pat yra ir per www ir per duomenis. Jei tik per www — gali būti, kad su maršrutizatoriaus darbu kažkas netvarkoje. Gal reikėtų pakeisti jo DNS serverio ir suteikiamo serverio adresą.
   Jei tas pats rezultatas ir su wi-fi ir duomenų tinklu — pabandykite atstatyti tinklo parametrus iPhone (reset network settings) Settings → General → Reset → paspauskite ant Reset Network Settings

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų