Kaip automatiškai išvalyti Safari naršymo istoriją nurodytais laiko tarpais

Safari naršyklės nustatymai

Net jei nesate apsėstas persekiojimo manijos - retkarčiais išvalyti naršymo istoriją gali būti „sveika“.

Yra toks „juokas“, kad geras draugas yra tas, kuris ištrins jūsų naršymo istoriją, jei staiga mirtumėte. Tačiau jei nenorite pasikliauti tokiu draugu ar nesate tikri jog tokį turite bei nenorėtumėte, kad kiti sužinotų kaip dažnai internete ieškote „Jony Ive maudymosi kostiumėliai“ - Safari turi funkciją leidžiančią periodiškai išvalyti naršymo istoriją.

Norėdami Safari naršyklėje nurodyti kaip dažnai naršymo istorija turi būti panaikinta:

 • Safari meniu pasirinkite Safari > Preferences… arba pasinaudokite Cmd ⌘-, (kablelis) klavišų kombinacija.
 • atsidariusiame Safari naršyklės nustatymų lange aktyvuokite General skiltį
 • Remove history intems parinktyje nurodykite kaip dažnai norite, kad jūsų naršymo istorija būtų trinama. Safari naršyklės nustatymuose galima nurodyti kaip dažnai sukaupta naršymo istorija turi būti trinama. Rinktis galima iš: „Po vienos dienos“, „Po vienos savaitės“, „Po dviejų savaičių“, „Po mėnesio“ ir „Po metų“.

Jei manote, kad naršymo istoriją turėtumėte trinki kasdien, gal vertėtų pasvarstyti apie privataus naršymo funkcijos naudojimą. Privataus naršymo (Private browsing) funkciją Safari naršyklėje galite įjungti iš meniu pasirinkę File > New Private Window arba pasinaudoję klavišų kombinacijos Shift-Cmd ⌘-N pagalba.

Net jei ir nesate žvalgybos departamento darbuotojas, retkarčiais „sveika“ išsivalyti istoriją, nes ten prisikaupia ne tik aplankytų puslapių ar paieškų duomenys, bet ir visokie „tracking cookies“ ir taip toliau. Gaila, kad nėra funkcijos leidžiančios nurodyti kokių svetainių „sausainiukų“ netrinti.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Marrussia[LT]

  kodel man automatiskai issijunge safari kiekviena 5h ryto

  • Gal ji tada eina miegoti... :)
   Sunku kažką atsakyti į tokį klausimą, kuris skamba maždaug o kodėl mano adatos linksta.
   Pabandyk paieškoti log failuose informacijos apie tuo metu vykstančius procesus ir jų paliekamus įrašus ir gal rasi to priežastį.

   • Nu nz po paskutinio Yosemite update man sitas prasidejo visada naktimis as esu pasileides radija bet 4;40-45h issijunge bet kuri narsykle nz ka daryti bet aciu kad atrasei :)

    • Neteko girdėti kad kam taip nutiktų todėl, greičiausiai, tai nėra Yosemite bėda. Gal naudoji kokius įskiepius naršyklėse (vienodus keliose)?
     Jei tai įvyksta tuo pačiu laiku, kaip ir minėjau pradžioje gali pažiūrėti kas rašoma log failuose vienu iš šių būdų (abu jie daro tą patį, tik priėjimas prie informacijos skirtingas).
     1. Būdas
     - Atsidaryk Console aplikaciją
     - kairėje aplikacijos lango pusėje pažymėk All Messages
     - stebėk dešinėje lango pusėje esančius įrašus ir kai naršyklės užsidarys pažiūrėk koks įrašas rašomas loge.

     2. Būdas
     - atsidaryk Terminal aplikaciją
     - joje įrašyk komandą

     tail -F /var/log/system.log

     ir paspausk Enter klavišą
     - stebėk įrašus ir kai naršyklės smigs paspausk Ctrl-C (tai nutrauks komandos veikimą) patyrinėk logo eilutes, gal iš jose pateiktos informacijos galėsi atsekti kokia naršyklių užsidarymo priežastis.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų