Jungtinėje Karalystėje pradėjo veikti Apple Pay paslauga - kaip naudotis

Apple Pay

Liepos 14 dieną, Jungtinėje Karalystėje pradėjo veikti Apple Pay paslauga ir dabar, šią funkciją palaikančių, iPhone ir Apple Watch savininkai gali už pirkinius mokėti neištraukdami savo kreditinių kortelių.

Apple Pay tai paslauga leidžianti pirkti įprastose bei interneto parduotuvėse ir aplikacijose. Naujausiuose iPhone modeliuose yra įdiegta NFC mikroschema leidžianti įrenginiui komunikuoti su mokėjimų terminalu belaidžiu būdu. Dabar tokius iPhone modelius turintys Jungtinės Karalystės gyventojai, susieję savo kreditines ar debetines korteles su Apple Pay paskyra, gali pirkti šimtuose tūkstančių parduotuvių sumokėdami paprastu iPhone ar Apple Watch prisilietimu prie mokėjimo terminalo, pirkimą patvirtindami savo pirštų atspaudu.

Kadangi antra didžiausia Mac Arena skaitytojų grupė yra svetainėje besilankantys iš Jungtinės Karalystės - žemiau pateiksiu informaciją aktualią jiems.

Kaip įgalinti Apple Pay

 • Pirmoje eilėje savo iPhone turite atnaujinti į naujausią iOS versiją.
 • Tada savo kreditines korteles susieti su Passbook aplikacija.
  Su Apple Pay vaikia daugelis pagrindinių JK bankų: Lloyds, Halifax, Natwest, HSBC, Santander, Royal Bank of Scotland, American Express, Nationwide, First Direct ir TSB, tačiau ne visi jie Apple Pay palaikys nuo pačios pirmosios dienos. Barclays, sakėsi prie Apple Pay komandos prisijungs kiek vėliau. Apple Pay paslaugoje Jungtinėje Karalystėje dalyvaujantys bankai 2015 liepos 14
 • iPhone 6 ar iPhone 6 Plus atidarykite Passbook aplikaciją ir paspauskite + piktogramą esančią šalia Apple Pay viršutiniame dešiniame kampe.
  • Jei jau esate susieję kortelę su savo iTunes paskyra - būsite paprašyti įvesti trijų skaičių CVV kodą ir kortelė bus automatiškai susieta.
  • Naujos kortelės atveju, būsite paprašyti, iPhone kameros pagalba nufotografuoti kortelę. Galite būti paprašyti, tankiniu būdu, įvesti papildomą informaciją, tokią kaip kortelės apsaugos kodas, kuris bus sutikrintas su Jūsų banku. Kokią informaciją turite įvesti rankiniu būdu priklauso nuo banko.
 • Atlikę šiuos veiksmus esate pasiruošę naudotis Apple Pay paslauga.
Turėkite omenyje, kad startavus Apple Pay paslaugai JK, daug žmonių šią paslaugą įjunginėja ir kortelės Apple Pay paslaugos aktyvavimo, kaip ir kai kurių nustatymų pasirodymas gali kiek užtrukti. Jei procesas „lagina“ ir norite jį pagreitinti - pakeiskite iPhone kalbą: SettingsGeneralLanguage & Region į United States, o kai susiejimas bus baigtas vėl atstatytike UK

Kur galite naudoti Apple Pay

Apple Pay

Apple Pay yra Apple technologija naudojanti bekontaktės komunikacijos metodą ir JK ši technologija yra plačiai naudojama. Savo iPhone mokėjimams Apple Pay pagalba galite naudoti bet kokiose parduotuvėse palaikančiose bekontakčius atsiskaitymus lygiai taip pat kaip naudotumėte savo bekontaktes atsiskaitymų korteles.

Birželį Apple paskelbė, kad dėl Apple Pay palaikymo susitarė su eile garsių kompanijų, tokių kaip: Lidl, M&S, the Post Office, McDonald's, Boots, Costa, Waitrose, Pret, Subway, KFC, Nando's, New Look ir Starbucks ir prie šių kompanijų artimiausiu metu prisijungs ir daug kitų. Londono transportas taip pat jau rieda „Apple Pay“ traukiniu ir šios paslaugos pagalba galite sumokėti už kelionę autobusu, traukiniu ar pridėję telefono prie vartų į metro - taip pat kaip elgtumėtės naudodami Oyster kortelę. Apple Pay taip pat galite naudoti ir tokiose kompanijose kaip Argos, Domino's, British Airways, Just Eat, Ocado ir Hailo. Apple Pay naudoti taip pat galite ir pirkdami aplikacijose.

Kiek galite išleisti?

Čia Apple Pay reikalas tampa kiek įdomesnis. Kadangi pirštų atspaudo pagrindu veikianti autentikacija laikoma tokia pat saugia kaip ir apsauga PIN kodu - galite mokėti už bet kokią sumą kainuojantį pirkinį. Tačiau, kadangi Apple Pay mokėjimo būdas yra bekontaktis - tai (bent jau pradžioje) jam galioja tokios pačios taisyklės, kaip ir mokant bekontaktėmis kortelėmis, o tai reiškia, kad kai kurie prekybininkai ribos Apple Pay mokėjimus 20£ (30£ rugsėjį).

Tiesa, ribojimas bus naudojamas ne visais atvejais, o tik tada kai naudojami senesni atsiskaitymų terminalai.

Kaip atsiskaityti Apple Pay pagalba

iPhone yra pakankamai sumanus ir žino, kada norite mokėti Apple Pay pagalba. Jei terminalas palaiko bekontaktį atsiskaitymo būdą - paprasčiausiai pridėkite savo iPhone 6 ar iPhone 6 Plus prie terminalo (apie poros centimetrų nuo terminalo atstumu) laikydami savo pirštą (kurio piršto atspaudas susietas su iPhone) ant Home mygtuko. Tie, kas naudoja piršto atspaudus telefono atrakinimui - tikrai žinos ką daryti.

Kaip mokėti Apple Watch pagalba

Apple Pay esantis Apple Watch veikia labai panašiai į tai, kaip ši paslauga veikia iPhone. Apple Watch turi būti suporuotas su iPhone 5 ar naujesniu Apple telefono modeliu bei dėl saugumo sumetimų turėti apsaugos kodą (turėti šalia iPhone, mokant Apple Watch pagalba nėra būtina).

Nežiūrint to, kad Apple Watch susietas su iPhone, Apple neleidžia kopijuoti kortelių informacijos esančios iPhone ir norint turėti galimybę atsiskaityti Apple Pay pagalba prie terminalo priglaudžiant Apple Watch - teks kortelių duomenis Apple Watch aplikacijoje suvesti rankiniu būdu - tokiu pačiu principu koks aprašytas aukščiau.

Jei esate parduotuvėje ir norite atsiskaityti Apple Watch pagalba:

 • du kartus paspauskite laikrodžio šone esantį į/išjungimo mygtuką (esantį žemiau laikrodžio prisukimą primenančio mechanizmo) ir pasirinkite kurią kortelę norite naudoti.
 • pridėkite ranką su laikrodžiu prie bekontakčio terminalo ir palaikykite iki pajusite laikrodį suvibruojant ir išgirsite tylų pyptelėjimą.
 • atsiskaitymas už prekes - įvyko.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Sveiki,pasidare idomu,ar kam nors pavyko savo angliska kortele priregistruot prie apple pay?man tai meta toki uzrasa...Try again later or contact your card issuer for more information.......

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų